Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Észrevettétek, hogy ahogy...

Észrevettétek, hogy ahogy mostanában egyre inkább gyengül a katolikus egyház Európában, egyre inkább előveszik a középkori terítő módszert a pokollal való riogatást, úgy mint Hodász is tette?

Figyelt kérdés
[link]
2021. dec. 29. 12:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

,, reformátusok eleve elrendelésével eléggé megbolygatja ezt a kérdést,,

Kikérem magamnak. Én keresztény kálvinista vagyok aki lekonfirmált és Nem Hiszem el a kettős predesztináciot. Az egy hamis tanítás, azért találták ki hogy Kálvin udvozuljon. Isten mi senkit szeret egyformán és az embernek szabad akaratot adott. Inkább megtagadnám a vallások mint elhiggyjem a kettős predesztit.

2021. dec. 30. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

#11

De te azzal tagadod meg a vallásod, hogy nem hiszed el, amit a vallásod tanít.

2021. dec. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%

Hogy higyjek el egy eretnekséget. Legszívesebben a most konfirmálnak készülő unokahugomnak a nagyobbnak is megmondanam hogy hamis tanítás és csak magokkal be addig míg keresik utána felejtse el. Értsd meg Isten mindenkit szeret egyformán legalábbis akiket akár hogy a világra jöjjenek és ott éljenek. És az embernek szabad döntést adott hogy udvozuljon értsd meg. Mindenkinek megvan a Földön a sorsa és Pál erre írja hogy az edényt úgy formálja Isten ahogy akarja hogy mindenkinek megvan vagy jó vagy rossz sorsa de Az Saját Szabad Akarat hogy negtersz e vagy sem. Kegyetlen Kálvin hogy azt amivel Pál a földön lévő sorsodra célzott hogy az ellen nem szabad ágálni az üdvösségre érti. Tiszta szégyen hogy a református egyháznak nem nyílt fel a szeme hogy milyen Kálvin, a kéket is el kéne égetni egy ilyen embernek. Őt kéne a pokolba predesztinakni. Még azokat a papokat akik elhiszik ezt.

Pszihikai betegek úgy érzem azért van mert azokat az Isten nem akarta a földre és megszülető őket és azért bünteti vagy nem tudom. És észrevettétek hogy majdnem minden született oszihikai betegnek van családja? Mert a szülők nem vigyáznak az értelmi sérült gyermekeikre hanem direkt férfiakkal hozzák össze őket. Magyarolszagon van olyan Születésétől oszihikai vagy értelmi sérült akinek nincs gyereke? Mert Romániában kissebbségben van akiknek nincs. És a magyarok csinálják így.

2021. dec. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

#13

Akkor szerinted a református egyház eretnek :(

2021. dec. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%
Visszatérve a témára, biztos hogy ha a református püspök kérdeznek engem én megmondanam a szemébe hogy ez egy etetnek tanítás és Kálvin kegyetlen hogy az ember egyéni sorsát amire Pál célzott az üdvösségre érti és a katolikusok el kellett volna égessék mágján ha nem vonja vissza a predesztináciot. Még még azt is mondanám hogy lehet azért volt ellenreformácio mert a katolikusok nem akartak hogy a predesztinácioval ferkevigyek az embereket. Még hogy igenis így juttatnak a karhozatba mindenkit mert az ember ketsegbeesik hogy mi van ha jó és mégse üdvözűl és akkor nem kell megtérjek. Kálvin nem volt rendes keresztény, az a csuda hogy 500 év alatt nem lehetett erre rájönni mert a református papok is olyanok mint az ortodoxok hogy ragaszkodnak.a hülyesegekhez. Az ortodox meg a katolikus legalább Másnak Nem Csinál Rosszat hogy szobrokhoz imadkozik meg ikonokat csókol, de a kettős predesztinácio Elhivése Más Embert A Kárhoztatba visz. AKeresztény Kálvinista nem hihető el ilyet akkor se ha kizárják az egyházból és hivatalosan pogány lenne. Mert inkább az mint egy hamis tanítás elfogadása
2021. dec. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%

A hülye papok eretnekek akik elhiszik meg a vallastanárnők. 15 évesen se hittem el.amijor tanultuk csak akkor nem egészen értettem. Úgy dolgoztam fel magamban hogy van reinkarnacio és amikor meghalunk uhraszuletunk és következő életünk után a mennyorszagba leszünk elrendelve. Kellett is írni dolgozatot a predesztináciorol és beleirtam ezt a dolgot amit fenbt leírtam és kaptam egy rosszabb jegyet.

De ha most 32 éves fejjel kéne írjak és beneirnam hogy Kálvin egy etetnek volt mert Isten mindenkit szeret és mindenkinek jót akar. És vagy Kálvin nem is érte a bibliát és azért találta ki ezt hogy ő a mennybe legyen predesztinálva vagy egy barbár aki tudta mit csinál és a népet akarattal ferlevezette. És rajtam kívül nincs aki rájönnek hogy ez nem igaz mert a reformátusok makacsok. Konokok. Ezt írnám mai fejjel a dolgozatba. Mondom hogy keresztényy reformatus ilyet nem hihet. A Szentlélek meg kéne vilagisitsa a református mezei embert mert a kitanult pasikat úgy se tudja.

Gondold el ha tudná a katolikus vagy az ortodox pap hogy a református papok hiszik a kettős predesztináciot. El nem tudom képzelni mit mondana. Nem csak annyi volna hogy nem tiszteljük Máriát mint a nyáron mondta. Már nem is eretnejek lennénk vagy nem tudom mit mondanak.

2021. dec. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%
Nem is tudom mit mondana a katolikus vagy az ortodox pap nálunk Romániában a Szentmisén ha volna sejtelmes arról hogy a református papok tanítják meg hiszik a dupla predesztit. Megszállottan lenne K vagy pogányok vagy eretnejek vagy milyen szót találna rá? A katolikus és ortodox pap azt hinné mi sem református ember elhiszi. Mert nem rendesek ők és általánosítanak.
2021. dec. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
44%
Bizony gyengül! És igen a fiatalok miatt, akik már nem hiszik el ezt a sok marhaságot.
2021. dec. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

szerintem mindig ezzel riogatták az embereket, csak most eléggé szükségük van rá


várj egy picit és az áldozat és elnyomottak kártyát újra kijátszák


csak nem tudják nekem milyen csapdakártyáim vannak heheheheheh

2022. jan. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!