Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A katolikusok meg az ortodoxok...

A katolikusok meg az ortodoxok miért ellenzik a lombikprogramot?

Figyelt kérdés
És ha már van lombikos gyerek akkor miért keresztelik meg. Illetve a szülők ha eltitkolják a pap előtt hogy lompikikreik vannak nem vétkeznek? Akkor a pokolba kéne jussanak.

2021. okt. 7. 21:14
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Az unokatesóm 45, a felesége 39 volt amikor lombikjaik születtek és Katolikusnak keresztelték mert a nő katolikus. Nem értem a katolikus vallás miért tartja bűnnek a lombikosot. Biblia alapján dolgozik a katolikus egyház e tekintetben? És ha bűn akkor hogy keteszrelheztek meg az unokatestvérem ikreit. Vagy ha nem tudták hogy lompikok az súlyos bűn,eltitkolni.
2021. okt. 7. 21:16
 2/16 A kérdező kommentje:
Meg valami: saját spermajukkal csinálták és csak kettőt vettek ki amit beültették és mindegyik megmaradt. Én azt se értem miért kellett kettőt hagyni, lehetett volna egy spermat kivenni.
2021. okt. 7. 21:19
 3/16 anonim ***** válasza:
61%
Én azt nem értem, hogy az egyház mért szól bele ebbe.
2021. okt. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert pár megfogant petesejtek elpusztul egy ilyen beavatkozás során. Ami szerintük egyenlő az embergyilkossággal.
2021. okt. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

De az unoktestvetem csak kettőt vett ki vagy hogy mondjam. Ők nem akartak többet pont azért mert a nő katolikus. De Eretnekség tiltani ezt. A katolikus püspököknek is kéne mondani.

Anyukám örökbefogadott 1990- Ben, ő kálvinista így én is református lettem. Az eredeti szüleim akik otthagyták születésem első percétől román ortodoxok voltak, az örökbefogadási papirokrol tudom és azok alapján rá is találtam az államra de ez a dolog nem tartozik ide. Anyu sokszor elmondta hogy bár ( 20 év házasság után a Ceaușescu idő után akart örökbe fogadni, gondolta a forradalomban sok gyerek maradt árván, de az árvaházban tele voltak gyerekkel mert halottá hogy sírnak mégse mutatták meg neki egyet sem hogy lássa. A az anyja Krasznán.lakott és ugy ajánlott engem. Zilahon születtem de a szüleim Ban- ból valók így K.- hoz tartoztam, igy odavittek mikor kinottem.a szuldot és másfél évig ott voltam mert haza se vitték, se nem törődtek velem és 7 kilós voltam még lemaradott mint egy újszülött. Anyu azt gondolta azért mert nem foglalkoztak velem és behozom. ) Anyu sokszor mondta hogy ha lett volna lehetősége akkor lompikozott volna mert apu is saját gyerekét akart volna. És 20 évig anyu sok orvosságot szedett meg sokszor felszurtak neki a lába közé az orvosok meg apu magvát is beültették mégse lett gyereke. Igaz o orotenstans és az egyház nem rilthatta volna. Magyarolszagon is járt kezelésen de 2 évente mehetett. Azt se értem hogyan nem próbálhatták meg mégis magyarolszagon a lombikot 1990- ig mint román állampolgárok??? Minek nem M

Kérték? Egy

2021. okt. 7. 21:46
 6/16 A kérdező kommentje:
A kolléganője anyja lakott Kraszna. Nem érem anyu 1990 előtt miért nem kérhette a lompikot magyarolszagon mikor 2 évente járt kezelésre és egyszer még Ceicel Endre el is beszélt? A doktor hogy nem mondta neki?
2021. okt. 7. 21:48
 7/16 anonim ***** válasza:
93%
Biztos, hogy nem két petesejtet szívtak le és termékenyítettek meg. Elég megterhelő és komoly beavatkozás a nőnek a stimuláció és a leszívás, ezért annyi petét nyernek ki, amennyit csak tudnak. Aztán megtermékenyítenek jónéhányat. Amik a sikerek beültetés(ek)en felül marad, azt megsemmisítik. Ezzel van baja az egyháznak, nem a lombikgyerekekkel.
2021. okt. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
72%

1990-ben még nem kaptak a külhoni magyarok automatikusan állampolgárságot, bár kétségtelen, hogy járt volna erkölcsi értelemben, ez a mindenkori magyar politikai elit bűne. Ezért sem kaphattak az erdélyi magyarok egészségügyi ellátást nálunk.


Magát az okot fenntebb írták, hogy miért tartják bűnnek. Nem maga a lombik bűn, hanem közben a megtermékenyített és osztódásnak indult petesejtek elvetése. Ebben pedig az ortodox és katolikus egyházak következetesek. Ez nem úgy működik, hogy megnézik, mire van szükség és igény, és az alapján eldöntik, mi mehet és mi nem. Ha a művi abortusz bűn, akkor a lombik során a zigóták elvetése is. Az unikatestvéred is jól tette, hogy csak kettővel vitte a programot.

2021. okt. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ay unokatestvérem felesége kati és kettövel akarta vinni. De miért nem volt elég eggyewl? mIÉRT NEM VOLT NEKIK ELÉG EGY PETESEJT? ÉS ha egyik elpusztult volna akkor csak bünt követtek volna el az Isten ellen.
2021. okt. 8. 00:04
 10/16 anonim ***** válasza:
40%

"Nem értem a katolikus vallás miért tartja bűnnek a lombikosot."

A "lombikos" gyerek nem tehet róla, tehát nyilván megkeresztelik és éljen boldogan. Az eljárás maga a bűn, ahogy már írták. Az apostoli egyházak hál Istennek ebben is következetesek és ugyanazt vallják, mégpedig, hogy az emberi élet a fogantatással kezdődik (úgy tudom egyébként, hogy ebben minden történelmi egyház egyetért, csak max. nem ugyanolyan intenzitással hívják fel a figyelmet erre). Ha a mesterséges megtermékenyítés során már megtermékenyült petesejteket kidobunk az bűn, márpedig általában ez az eljárás, hogy az orvos szelektál: mi maradhat bent és mi nem, vagy ha pl. ikrek lettek sok helyen lehetőség van az egyik elpusztítására.

Nem tudom, hogy létezik-e etikus mesterséges megtermékenyítés, sajnos orvosi szempontból ilyen mélyen nem ismerem a témát.

"Ay unokatestvérem felesége kati és kettövel akarta vinni. De miért nem volt elég eggyewl? mIÉRT NEM VOLT NEKIK ELÉG EGY PETESEJT?"

Fogalmam sincs, kérdezd meg tőlük. Lehet, hogy valami orvosi indoka van.

Egyébként nm akarok senkit megbántani, ez az én véleményem, de sosem értettem, ezt a felfogást, hogy neki "jár a gyerek". Semmivel nem kevesebb egy olyan nő vagy egy olyan házasság, ahol nincs gyerek, mint ahol van. Az Egyház az örökbefogadást támogatja ilyenkor, amivel nem hogy nem pusztítunk el életeket, hanem pont hogy megmentünk egyet a lecsúszástól, a elzülléstől, a szegénységtől és jövőt, lehetőséget biztosítunk neki. Inkább azokkal kéne foglalkozni szerintem, akik már élnek.

2021. okt. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!