Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A prédikációk hetente nem...

A prédikációk hetente nem nagyon közhelyesek és unalmasak a hívőknek? Mert nem hívőként egyet-egyet meghallgatva számomra nagyon azok.

Figyelt kérdés

2021. nov. 16. 12:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

Ha nem vagy hívő, minek mész oda?

CSak azért, hogy utána pampogj rajta a neten? :-))))


Amúgy pedig valszeg nem jó helyre mentél.

Egy csomó templomban nagyon is magvas prédikációk vannak...

2021. nov. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
12%
Elég unalmasak a református prédikációk és elvontak. Én se járok oda. A katolikus meg az ortodox pap jobban beszél.
2021. nov. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Na, pont ilyen közhelyes, hogy "minek mentél oda" :)
2021. nov. 16. 13:42
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem nem unalmas. Számomra szép tanulságos mesék. Azt nem mondom, hogy mindegyik szíven üt. De volt már olyan többször is, hogy éreztem, hogy ez nagyon eltalált személyesen engem (is). Gondolom, attól is függ, hogy ki, milyen élethelyzetben van éppen, mire van szüksége.
2021. nov. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Mi abban a közhelyes, ha az olvasmányok között felolvasott bibliai rész megértésében segít a híveknek, a teológiai magyarázatokkal kiegészítve...???
2021. nov. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
Hallottam már unalmas, de nagyon érdekes prédikációt is, minden prédikáció más, sőt egyazon papnak, lelkésznek is lehet egyik héten jobb, másik héten kevésbé jó.
2021. nov. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%
Nem a prédikációknak kell feltétlenül izgalmasnak lenni, hanem amikor az ember gyakorlatba ülteti a tanultakat. Ugyanis hitben járni minden, csak nem unalmas.
2021. nov. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%
Jaj Anjutca Kussolj mar! Minden map minden kérdésnél le írod az ortodox fa sszságodat!!! Ennyire kis hitű megerősítés zavarban szenvedsz
2021. nov. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Menj a csudába! Akkor írok ide amikor akarok. És az ortodox inkább Istenhez közelálló mi T a római katolikus vallás. Rá fogtok ti jönni hogy a református és az ortodox az igazi. Ha rajtam múlna én összefognak.a reformátusokat és az ortodoxokat. Mert az nem helyes hogy az ortodox pap a reformátusokat eretneknek nézi mert nem tiszteljük Máriát.
2021. nov. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
11%

Egyszer felvágtam az ereimet csak úgy, nem is tudom miért, heccből vagy lazaságból.

A rohamhelikopterek próbáltak megmenteni, de végül a papot vitték el, mert rosszabbul lett a látványtól...jaj nem is, nem is misén történt, hanem egy előadáson, végül a melegszendvics mentett meg 🥰

2021. nov. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!