Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A muszlimok mit gondolnak, mi...

A muszlimok mit gondolnak, mi lesz majd a Paradicsomban a Szűz Máriával?

Figyelt kérdés

Tudtommal hisznek abban, hogy Jézus egy próféta volt, vagyis akkor az anyját is elismerik, legalább is anyának, ha nem is szűznek.

Csakhogy a muzulmánok az ő mennyországukban hanyatt döntik a nőket, vagyis akkor azt képzelik, hogy kéjelegnek majd a Szűz Máriával is?



2021. nov. 5. 16:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
Vagy a királynő lesz. Jelenések konyvében is királynő
2021. nov. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

A Koránban van 'Jelenések könyve'?

Úgy tudom a muszlimok minden nőt meghágnak a Paradicsomukban, de javítsatok ki, ha tévedek.

2021. nov. 5. 16:17
 3/11 anonim ***** válasza:
42%
nem, a csúnyákat nem
2021. nov. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
Jajjj 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣😭😭😭
2021. nov. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy tudom a muszlimok minden nőt meghágnak a Paradicsomukban, de javítsatok ki, ha tévedek."


IGEN, TÉVEDSZ!!!!

2021. nov. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%

"A Koránban van 'Jelenések könyve'?"

Tényleg nincs, mivel a Korán egy darab könyv.


"Úgy tudom a muszlimok minden nőt meghágnak a Paradicsomukban, de javítsatok ki, ha tévedek."

Tévedsz. A hurikat kapják. Na, most az érdekes, hogy kik a hurik. Mivel ezzel kapcsolatosan több elképzelés is van. Az egyik, hogy az öreg igazhitű muszlim nők, megfiatalodnak és akiknek nem jutott férjük, azok kiházasodnak. A másik és ez az elterjedtebb, hogy ők nem is emberek, tehát nem a halott muszlimok a hurik, hanem mennyei lények, akiknek az az életcéljuk, hogy szolgálják az igaz embereket. Van olyan elképzelés is, hogy nem csak a férfi muszlimok kapnak női hurikat, hanem a muszlim nők is kapnak férfi hurikat. Igazából, a többi nőhöz vagy a muszlim nők a muszlim férfiakhoz nem nyúlhatnak majd a mennyben sem, már csak azért sem, mert elvileg a túlvilágon is a párjukhoz lesznek kötve. Tehát marad a feleségük a feleségük, (vagy feleségeik) és még pluszba kapnak mennyei szólgálónőket, akiknek direkt az a életcéljuk, hogy lesik majd a kívánságaikat. Felszolgálják az ételt, töltik a poharukat és hát valószínűleg ágyba is lehet majd őket vinni. Vagyis nem arról van szó a mennyben sem, hogy azt a nőt kaphatják meg, akit akarnak. A feleségeikkel lesznek, meg plusz ezekkel a szolgálókkal. (Amúgy a jobb érzésű muszlimok még azt is vitatják, hogy ezek valóban ágyas funkciót is ellátnak-e majd vagy szimplán csak segítő szolgálók lesznek, vagyis mint mondtam, pl. hozzák az ételt, töltögetik a poharukat, de ennyi, nem lehet majd velük huncutkodni.)

2021. nov. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
9%
Akkor oda kéne én kerüljek a muszlim paradicsomba. Hátha kapnék egy hurit.
2021. nov. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
29%

Mi muszlimok valljuk, hogy Jézus anyja Mária szeplőtlenül fogant. Ebben megegyezünk a keresztényekkel.


"[Említsd meg,] amikor azt mondták az angyalok: „Oh, Mária! Allah örömhírt ad néked egy Tőle eredő szóról, akinek neve Meszíh (Messiás), Jézus, Mária fia, [ki] tekintélyes lesz az evilágon és a túlvilágon, és azokhoz fog tartozni, akik közel állnak [Allahhoz]

[Már] a bölcsőben beszélni fog az emberekhez, majd érett emberként is, és az igazak közé fog tartozni.

„Uram!” – mondta [Mária] – „Hogyan lehetne nekem gyermekem, holott nem érintett ember?”

„Ekképp” – mondta – „Allah azt teremt, amit akar. Amikor egy dolgot elhatároz, akkor csupán annyit mond neki: ’Legyél!’, és az van.”


Korán 3. szúra 45.- 47.


"Úgy tudom a muszlimok minden nőt meghágnak a Paradicsomukban, de javítsatok ki, ha tévedek."


Abszolút gusztustalanul és provokatívan feltételezel ostobaságot.


Minden nőt meghágunk ? Szinte rá sem nézhetünk azokra a nőkre és asszonyokra akik nem tartoznak a családunkhoz, nem hogy bármiféle szexuális kontaktusba lépjünk velük. Eltévesztetted a házszámot, de nagyon.


#6:


Az a benyomásom, hogy beszélgettem veled már korábban erről a témáról...


Én azon kevésbé "jó érzésű" muszlimok közé tartozom :D, aki szerint a hurik új csodálatos szépségű feleségeik lesznek a hívő férfiaknak. Ugyanakkor továbbra is együtt élnek majd korábbi feleségükkel/feleségeikkel is.


A hurik NEM evilági muszlim nők lesznek, ezt a verziót igazán nem értem honnan vetted.


"Akkor oda kéne én kerüljek a muszlim paradicsomba. Hátha kapnék egy hurit."


Csak a "muszlim Paradicsom" a Jannah és az örökké égő Tűz lesz majd a valóság. In Sha Allah. Mindenki annak megfelelő helyre kerül majd, ahogyan evilági életében tevékenykedik.


Abdullah

2021. nov. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Az a benyomásom, hogy beszélgettem veled már korábban erről a témáról..."

Lehet. Őszintén szólva, nem emlékszem. Annyira emlékszem, hogy egyszer utána olvastam ennek a huri témának, de hogy mikor és miért, az már nem rémlik. Nem kizárt, hogy egyszer itt az oldalon került valahogy szóba.


"A hurik NEM evilági muszlim nők lesznek, ezt a verziót igazán nem értem honnan vetted." Tuti, hogy nem a saját kútfejemből. De amúgy írtam is, hogy ez kisebbségi vélemény. (És még ott is kiházasításról van szó, nem mindenki-mindenkivel, ahogy a kérdező feltételezi.) A többség, mennyei lényeknek tartja őket. Szóval azért is írtam a kérdezőnek, hogy inkább maradjunk ennél a verziónál, mert az átlag muszlim ezt gondolja róluk.

2021. nov. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9:


" A többség, mennyei lényeknek tartja őket. Szóval azért is írtam a kérdezőnek, hogy inkább maradjunk ennél a verziónál, mert az átlag muszlim ezt gondolja róluk."


Amennyiben elfogadjuk az erre egyértelműen utaló hitelesnek minősített hadíszokat, akkor ez az igazság.


Abdullah

2021. nov. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!