Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Normális hogy emiatt teljesen...

Normális hogy emiatt teljesen elvesztettem a hitem?

Figyelt kérdés
Hogy megértsétek a Honvédségnél vagyok az MH 2. Különleges Rendeltetésű Ezredében 3 éve afganisztánban kint misszión az aztmondták nem nagyon lessz Contact mert csak támogató szerepet fogunk betölteni ehhez képest 5 alkalommal mindig 1 napon keresztül harcoltunk ezalatt 7-en meghaltak közülük 3-mat 26 éve ismertem (most 32 vagyok) itt elkezdtem azt gondolni hogyha létezne Isten ez nem történt volna meg és ha még létezik is nem foglalkozik az emberrel
2021. júl. 25. 21:34
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Miért is? Mert nem egyezik a véleményünk? Elég gáz a gondolkodásmódod
2021. júl. 26. 09:52
 12/16 A kérdező kommentje:

A fejlődést alapból semmi nem indokolja soha nem békeidőben vagy csak nagyon ritkán találtunk fel valamit a fenti példák pl mind a háborúk vagy a más által érzett fenyegetés miatt jött létre ott van a legrégibb példa a 2 lábra állás semmi nem indokolná nekünk ha nem tartanánk valamitől szerinted az majmok miért járnak inkább négykézláb? Végül is hasonlítunk felépítésben. Vagy ott van a számítógép mi sarkalta volna rá az embert hogy megépítse alapból miért gondolta volna hogy hasznos lehet?


De visszatérve az eredeti témához mert az utolsó valószínűleg nem értette a kérdésem ezek után a missziók után elgondolkodtam hogy a vallás lehet hogy káros is tud lenni gondoljunk ugye az arabokra nekik biblia helyett korán van ami azt írja hogy mindenki terjessze ezt a vallást minden áron vagyis fegyver által is persze nem szidom a kereszténységet de azért be kell valjuk ők is műveltek olyanokat amiket pont hogy tilt a biblia ptt van az pl hogy ne ölj nem egy embert felakszottak vagy már már diktatórikus remdszert hoztak létre nézzük a SZU-t ott ha rosszat mondtál Sztálinról vagy magáról a SZU-ról mehettél szibériába régen meg ha megkérdőjelezted a biblia bármely pontját mehettél vagy jó sokáig a börtönbe vagy az akasztófára vagy mágjára ha nő vagy szerencsére abből már kinőtt de vajon az arabok is kinőnek ebből?

2021. júl. 26. 10:07
 13/16 KZitus ***** válasza:

#7

"...ha mindenki isten törvényei szerint élne akkor káosz lenne a világban."- e mondatod, nézeted alapján egyáltalán nem ismered Istent, ennek az a következménye, hogy a belé vetett hitedet is elveszítetted. Az egész írásod is ezt bizonyítja. Nem vagy ezzel egyedül.

1Korintusz 14:33

"Isten ugyanis nem a zűrzavar Istene, hanem a békéé."

Neked mi jut eszedbe, ha az Isten teremtésének harmóniáját összehasonlítod az emberi társadalom zűrzavarával?

Pál apostolnak ezek a szavai arra utalnak, hogy a világi ügyek zavaros állapotáért nem lehet Istent okolni. Jehova tudja, hogyan kell rendezni az ügyeket úgy, hogy a törvényeinek alárendelt dolgok mind megtalálják a maguk helyét. Erről tanúskodik a körülöttünk levő teremtett világ. Az ember kiterjedt ismerete a világegyetemről szintén újra és újra az ott uralkodó rendről és irányításról tesz bizonyságot. Bárhová irányítja is az ember a teleszkópját, megállapíthatja, hogy minden csillag és bolygó a maga helyén van és meghatározott rend szerint mozog saját pályáján.

Mennyire más a helyzet, ha figyelmünket az önfejű emberek földi dolgaira irányítjuk! Mennyi zűrzavar, rendzavarás, gyilkos versengés! Az emberiség politikai, vallási, társadalmi és faji megosztottságban él, megoldatlan problémák áradata bénítja meg. A bűnözés oly méreteket öltött, hogy lehetetlenné vált az összes törvénysértő azonosítása és törvény elé állítása. Még a szigorú fegyelem alatt szolgáló nemzeti haderő katonái is módot találnak a szabályzat büntetlen kijátszására.

2021. júl. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
93%

Katonákra szükség van és szükség lesz. De aki egy igazságtalan háborúba kezd (mint pl. Afganisztánban a Talibán) azok nem Isten akarta szerint cselekszenek és meg is lesz érte a büntetésük a túlvilágon ha nem bánják meg igazán és imádkoznak bocsánatért.


"...ha mindenki isten törvényei szerint élne akkor káosz lenne a világban."


Melyik isten törvényeire gondolsz? Mert amelyikben én azt mondta szeresd a felebarátodat mint magad, és szeresd az ellenségeidet és imádkozz értük. Ha minden eszerint élne nem lennének háborúk, sem éhezés. Ez maximum azoknak a multiknak lenne káosz akik ebből profitálnak.

2021. júl. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Dorkász06 ***** válasza:

Én el sem tudom képzelni, hogy mi mindent kellett ott átélnie. Teljesen érthető, hogy a szörnyűségeknek a láttán jogosan merülnek fel ezek a kérdések.

Nem szabad figyelmen kívül hagyni azt a tényt, hogy sok ilyenért maguk az emberek a felelősek. Sokszor inkább pl. a kapzsiság, mintsem mások érdekeinek a figyelembevétele befolyásolja őket. Ennek viszont időnként nagyon sokan kénytelenek meginni a levét. Ésszerű vajon Istent okolni mindazért amit az emberek tesznek?

Istent nem hagyja hidegen a mi szenvedésünk. Több mindent is tett a támogatásunkra.

Az egyik ilyen, hogy a Bibliában olyan tanácsokkal lát el, ami a legjobb a számunkra. Ezek követése valódi célt ad az életünkben, megvéd a káros szokásoktól, és boldog családokat eredményez.

Lépéseket tett arra is, hogy a meghatározott időben egyszer és mindenkorra megszüntesse a földön a szenvedést, és kárpótolja az embereket.

De miért vár ilyen sokáig mindezzel?

Ezt írja a Biblia a 2. Péter 3: 9- ben Istenről: "nem késlekedik, hogy beteljesítse az ígéretét, mint ahogy azt némelyek gondolják, hanem türelmes hozzátok, mert nem szeretné, hogy bárki is elpusztuljon, hanem azt szeretné, hogy mindenki megbánásra jusson."

Isten azért engedte meg, hogy a mai napig létezzen ez a gonosz világ, mert szeretné, hogy megismerjük róla és a szándékáról az igazságot, megtegyük a szükséges változtatásokat az életünkben, és így javunkra fordíthassuk Isten szeretetteljes és maradandó gondoskodását.

Azt is leíratta a Bibliában, hogy kitűzött egy napot a gonosz rendszer elpusztítására. Megismerhetünk belőle olyan jellemzőket amikből tudhatjuk, hogy ez a gyökeres változás már a küszöbön áll.

2021. júl. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Godaime ***** válasza:
8%
Persze, hogy nem létezik isten, legalább is a biblia istene biztosan nem. Túl sok az ellentmondás és lyuk a sztoriban, hogy igaz legyen. Légy erős, kitartást kívánok neked. Nem kell neked egy képzeletbeli istenség, hogy jó ember maradj a történtek után is.
2021. aug. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!