Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hit gyülekezet és jehovisták...

Hit gyülekezet és jehovisták egy szekta?

Figyelt kérdés
Van egy jehovás meg egy hit gyülis rokonom! Elvált mindkettő ráment a házasságuk! Férfi mind a kettő mivel a feleségük nem ment bele ordogtol valónak neveztek aztan egyik ferfi a jehovakra ra íratta a hazat ilyen , szerintem nem Isten akarata ez hanem a szektake! Van ilyen rokonod vagy ismerősöd akivel hasonló dolgot tettek?
2021. máj. 3. 08:32
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
69%
Az biztos, hogy te egy tanulatlan provokátor vagy, a fogalmazás is nehezedre esik.
2021. szept. 3. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem egy, hanem 2 különböző szekta.
2021. szept. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
54%
Mi a szekta deffiniciója? Mert én ezt a deffiniciot egy komcsi állitolag nagy tudasu ember tollából olvastam egyszer aki a 80 -as években önkényesen deffinialta az ő szerinte szektát csakhát a tudása ami állítólag nagyon nagy volt neki abban teologiai ismeret semmi sem volt tehát erősen kérdőjeles hogyan kapott hatalmat arra hogy ő alkossa meg a deffiniciot? Hát nyilván az akkori kommunista hatalomtól. Mert ilyeneket irt ebbe a deffinicioba hogy pl olyan a történelmi egyházaktól elszakadt vallási felekezetek akik megteresre buzdítják az embereket illetve a hagyomanyos történelmi egyházaktól való elszakadásra , hirdetik továbbra az újjászületés és vagyonuk tizedreszét a szekta vezérének adják…. Vmi ilyesmi volt ( nem szó szerint)) Szoval a kerdesem gondolkozzunk logikusan!! Történelmi egyházaktól elszakadt!! Kérdésem miért kellene nekem v bkinek azt feltételezni,hogy a történelmi egyházak az igazak ? Azert mert több ezer éves múltal rendelkeznek?? Tehat latszik hogy hülyeseg hiszen ha ligikusan gondolkodunk ez nem szabad hogy garantalja a sikert!! 2.a megtérést ( bűntől valo elszakadast) illetve hirdetik az ujjászületest!! Könyörgöm, olvassuk már el hogy kezdődik az újszövetseg!! Térjetek meg illetve kicsit később Aki nem szűletik ujjá nem láthatja isten országát!! Ezt egyebként Jézus kezdte el hirdetni úgy mellesleg!! Akkor adódik egy kérdés. Jézus volt 2000 éve az akkori kor legnagyobb szektavezére? A választ a lelkiismeretedre bizom! S 3. Jövedelmük tizedrészét a szekta vezetőjének adják… erről is olvasson utána akit erdekel a bibliaban Malakiás könyve megjegyzem nem tudok róla h mindenki ezt az összeget személyesen a vezetőnek adná konkretan én nem is ismerem személyesen!!
2022. febr. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

Szektának azokat a vallási közösségeket nevezzük, amelyeket az állam nem ismert el egyházként.


Az hogy egy szervezet egyház, vagy Kft., vagy Bt, vagy alapítvány, vagy ... bármi lehessen, meg kell felelnie a jogszabályi előírásoknak.


Vannak olyan vallási közösségek , amelyek egy-egy országban egyházként vannak bejegyezve, máshol viszont csak szektaként tudnak működni, mert nincsenek bejegyezve sehogy.

2022. febr. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
Ez lehetséges viszont az hogy az állam elismer vagy nem az nem a bibliai álláspont feltetlenűl…szerintem merthát a bibliát kellene elvileg figyelembe venni
2022. febr. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
61%
#35 és a Bibliában hol van szó szektákról?
2022. febr. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!