Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Lenne kettő kérdésem. Létezik...

Lenne kettő kérdésem. Létezik isten? Létezik mennyország? Szerintem nem létezik .Ha létezne akkor nem engedné hogy ennyi ember meghaljon. Vélemények? Ő dönt mindenről.Írta-Túlélő

Figyelt kérdés

2021. ápr. 21. 19:31
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
9%

Pontosan ezt mondom én is: hinni a kitalált, nem létező dolgokban hiszünk.

Megtapasztalni - ezzel ellentétben - a valóságot lehet.

Neked, hívőnek szükséged van valami mesére, ami értelmet ad az életednek. Semmi baj, higgy, minket nem zavar. Csak ne próbálj megtéríteni.

2021. ápr. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
91%

Isten létezik.

Ha Isten létezik a menny is létezik, de ezt nem feltétlenül úgy kell elképzelni mint egy felhők feletti kis ország hanem, sokan azt mondják ez nem egy hely hanem egy állapot. Bár ezt még nehezebb elképzelni.

Mindenesetre én hívő katolikus vagyok és én úgy gondolom létezik.

2021. ápr. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
90%

Igen létezik, neki köszönheti mindenki az életét.

Abban az értelemben van mennyország, hogy Ő ott él, ott van az életközege, az angyalaival együtt, és ott van az uralkodásának központja.

Miért engedi meg?

Mert még sátán uralma alatt áll a világ, és az emberiség nagyobb része az Ő törvényei szerint élnek. Ezzel is bizonyítja, hogy mennyit ér az Ő helyes vezetése nélkül, Sátán, és az emberi kormányzatok vezetésével hova jut a világ.

A bizonyítási eljárás hamarosan véget ér.

2021. ápr. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
83%

11.Én nem akarok megtéríteni senkit,csak leírtam a véleményemet.


"Megtapasztalni - ezzel ellentétben - a valóságot lehet." Igen, a valóságot lehet megtapasztalni,csak te és még sokan azt hiszik,hogy amit látsz magad körül az a valóság,pedig az csak egy icipici része a teljes valóságnak.

2021. ápr. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
7%

#12 bemutatta, miért nevetséges az összes vallás.


"Isten létezik.

Ha Isten létezik a menny is létezik [...] Mindenesetre én hívő katolikus vagyok és én úgy gondolom létezik."


Tehát először tényként kijelent valamit, bármilyen bizonyíték, indoklás, bármi nélkül. Ebből messzemenő következtetéseket von le, egész kis világot épít rá - majd végül közli, hogy ő így gondolja.


A mi világunkban - az értelmes világban - az ilyeneket kezelni szokták, jellemzően a pszichiátrián.

Kitalált világban éltek. Csak lelki támaszra van szükségetek, ezért hisztek ilyenekben.


De ne vitatkozzunk, hisz' az igaz emberek úgyis tudják, hogy kizárólag Micimackó az igazi, egyetlen megváltó.

2021. ápr. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

Kedves 15-ös!


12-es vagyok

Jól van na úgy írtam le ahogy bírtam XP

Nem értem minek állsz itt neki elemezgetni, ahelyett hogy választ írnál...

Az ilyenek et privátban légyszi

Amúgy nagyot nevettem rajta X)

2021. ápr. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
7%
Látom, átkerült a vallás kategóriába, innentől én kiléptem, elmebetegekkel nem vitatkozom. Innentől már teljesen esélytelen, hogy észérveket lássak... Csövi!
2021. ápr. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Bocsi de nem értem mire célzol... ide válaszokat vár a kérdező nem pedig fennakadásokat... Ne veszekedjetek, (főleg 15-ös!!!) mert könnyen bejelenthet titeket akárki.
2021. ápr. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
Azért modtam hogy nem hiszek benne mert nem hogy erőt adott volna a testvéremnek aki 81 százalékos egészség károsodott volt és covid al bekerült a kórházba és egy hét alatt meghalt.Nem hogy erőt adott volna hogy meggyógyuljon egy igen beteg védtelen gyenge embernek aki soha nem ártott senkinek, inkább elvette .Én is a testvérem haláláig hittem és bíztam benne hogy soha nem engedi hogy ekkora baj legyen.Nem értem hogy miért engedte meg.
2021. ápr. 22. 09:29
 20/30 anonim válasza:
77%

15 ös válaszoló"Kitalált világban éltek. Csak lelki támaszravan szükségetek, ezérthisztek ilyenekben."

Isten létezik! Például ha beteg vagy azért mondod hogy jajj Istenem", biztos nem a Micimackót mondod!Ha keresztelőre mész akkor azért Isten házába mész! A nevedet is Isten házában kaptad !Ha meghal valakid azért elmész a temetésére ahol beengedik Istenhez az utolsó útján! Ha esküvöd lesz akkor biztos nem Micimackó fog összeadni titeket!

Egy szóval te a Sátánt szolgálod ha Istent tagadod!

2021. ápr. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!