Szerintetek létezik Isten?
Szerintem egy ember nem mondhatja magát annyira sokat tudónak és bölcsnek, hogy azt mondja, hogy ő jobban tudja mi kéne hogy legyen, mint az a létezés, amit a mindenség abszolútumának tökéletesnek és végtelennek tartunk.
Te netán egy olyan ember vagy, akinek szelleme megjárta a végtelent és te jobban tudnád végezni isten munkáját?
Válaszolva, mivel van létezés, van isten is. Ha van egyes meg kettes, kell lennie többi számnak is, még ha nem is ismerjük őket, és kell lennie egy rendszernek, amiben létezik az összes szám. Nos a számsoros hasonlatban a rendszer lenne az isten szimbóluma.
"Te netán egy olyan ember vagy, akinek szelleme megjárta a végtelent és te jobban tudnád végezni isten munkáját?"
Egyértelmű, persze.
Ilyen dilettáns, vacak fércmunkánál sokkal jobbat tudnék csinálni.
"Válaszolva, mivel van létezés, van isten is"
Miért következne a létezésből isten?
Miért ne lehetne a létezés isten nélkül?
Hol van isten szerepe a létezésben?
Szervusztok!
A kérdező kérdésére a válasz:
A Biblia válasza egyértelmű: nem. A szenvedés nem szerepelt Jehova Istennek az emberiséggel kapcsolatos eredeti szándékában. Ám az első emberpár fellázadt Isten uralma ellen, és úgy döntött, hogy maga határozza meg, mi a jó, és mi a rossz. Elfordultak Istentől, és ennek meglettek a következményei.
A rossz döntésük ránk is hatással van. De az semmiképpen sem igaz, hogy Isten okozza a szenvedést.
A Biblia ezt írja: „Senki ne mondja, amikor próba alatt áll:Isten tesz próbára.Rossz dolgokkal ugyanis nem lehet próbára tenni Istent, és ő maga sem tesz ilyesmikkel próbára senkit” (Jakab 1:13). Bárkit érhetnek rossz dolgok, még azokat is, akik Isten helyeslését élvezik.
Isten létezésével kapcsolatban a Biblia meggyőző bizonyítékokkal szolgál. Arra ösztönöz minket, hogy fejlesszük ki az istenhitet, de nem úgy, hogy vakon elfogadunk bizonyos állításokat, hanem úgy, hogy használjuk az értelmi képességünket.
Néhány Biblián alapuló érv:
A rendezett, élőlényeknek otthont adó világegyetem léte arra mutat, hogy van egy Teremtő. A Biblia azt írja, hogy „természetesen minden háznak van készítője, de aki mindent elkészített, Isten az” (Héberek 3:4). Ezt az egyszerű, ám logikus megállapítást sok művelt ember is meggyőzőnek találja.Például Allan Sandage néhai csillagász egyszer ezt mondta a világegyetemről: „Nagyon valószínűtlennek tartom, hogy a rend a káoszból jött létre. Kell hogy legyen valamilyen rendező elv. Isten rejtély számomra, mégis ő a magyarázat a létezés csodájára, arra, hogy miért vannak a dolgok.”
Azontúl, hogy kielégítjük a fizikai szükségleteinket, nekünk, embereknek igényünk van rá, hogy megtaláljuk az élet értelmét és célját.Ez része annak, amit a Biblia szellemi szükségletnek nevez, és amihez az is hozzátartozik, hogy szeretnénk megismerni és imádni Istent (Máté 5:3; Jelenések 4:11). Ez a szükséglet nem csupán Isten létezését bizonyítja, hanem azt is, hogy ő egy szerető Teremtő, aki segíteni akar nekünk a szellemi éhségünk csillapításában (Máté 4:4).
A Bibliában részletes próféciákat jegyeztek fel, melyek pontosan beteljesedtek, sokszor évszázadokkal a megírásuk után. Abból, hogy ezek a jövendölések ennyire megbízhatóak, arra következtethetünk, hogy emberfölötti forrásból származnak (2Péter 1:21).
A Biblia írói olyan tudományos tényekkel is tisztában voltak, amelyekről a kortársaik semmit sem tudtak. Az ókorban például sokan úgy hitték, hogy a földet egy elefánt, egy vaddisznó, egy ökör vagy valamilyen más állat tartja a hátán. A Biblia ellenben már akkor azt írta, hogy Isten „a semmire [függeszti] a földet” (Jób 26:7). Ehhez hasonlóan igazat mond a föld alakjáról is, amikor a föld kerekségéről, vagyis gömb alakjáról beszél (Ézsaiás 40:22). Sokan úgy vélik, hogy erre az a legészszerűbb magyarázat, hogy a bibliaírók Istentől kaptak felvilágosítást.
A Biblia számtalan fogós kérdésre ad választ, melyekre ha valaki nem kap megnyugtató feleletet, ateistává válhat. Például: Ha Isten szeret minket és mindenható, akkor miért van annyi baj a földön? Miért van az, hogy a vallások sokszor inkább rosszra ösztönzik az embereket, semmint jóra? (Titusz 1:16).
#15
Pár gondolat:.
"A Bibliában részletes próféciákat jegyeztek fel, melyek pontosan beteljesedtek, sokszor évszázadokkal a megírásuk után. Abból, hogy ezek a jövendölések ennyire megbízhatóak, arra következtethetünk, hogy emberfölötti forrásból származnak (2Péter 1:21)."
Ezzel szemben a szakértők elmondják, hogy a prófétai konyveket évszázadokon át szerkesztették. A címek nem a szerzőket jelentik, hanem azt, hogy kinek a tanítása található benne. Némelyik jövendölést utólag illesztették bele:
"Akadnak ennél szembetűnőbb változások is. Jeremiás könyve ma egyhetedével hosszabb annál, mint ami a kétezer éves Holt-tengeri Tekercseken volt olvasható. Egyes bekezdéseit, beleértve a jeruzsálemi templomnak a babiloni katonák által történt kifosztását, majd az elrabolt kincsek visszaszolgáltatását a jelek szerint azt követően csatolták a szöveghez, hogy mindaz megtörtént."
Forrás itt: [link]
A jövendölésekkel egyéb gondok is vannak. Egyesek nem is azok, csak következtetések, másokba csak belmagyaráznak a fundamentalisták valamit, harmadrészt meg van olyan is, ami nem is teljesesett.
"A Biblia írói olyan tudományos tényekkel is tisztában voltak, amelyekről a kortársaik semmit sem tudtak"
Ez sem igaz, a Biblia író nem tudtak szinte semmit a tudományról. A szentíró még a Holdat is világító testnek nevezi (1Móz 1,16), ami tévedés, hiszen a Hold nem világít, csak a Nap fényét veri vissza. Ez téves adat, még akkor is, ha tudjuk, hogy a teremtéstörténetet szimbolikus.
Hogyan a Biblia mennyire "tudományos", az kiderül a világképéből:
A zsidóknál az ókori görögök sokkal, de sokkal magasabb szinten álltak a tudományos ismeretben:
"A Biblia számtalan fogós kérdésre ad választ, melyekre ha valaki nem kap megnyugtató feleletet, ateistává válhat"
A Biblia a korablei zsidó és keresztény hiedelmeket tartalmazza, amiket ráadásul értelkezni is kell, de persze nem az olyan álkeresztényeknek, mint a Jehova tanúi.
A Biblia tehát semmilyen bizonyítékkal nem szolgál. Természetesen lehet hinni benne, hogy Isten szava, dehogy bizonyíték lenne, az kizárt.
A Biblia ihletettsége mellett viszont lehet egy érvet lehet félhozni, ez pedig a spirituális hatása. Aztán ez valakinek vagy elfogadható, vagy nem.
Már maga az a tény, hogy ezt a kérdést mindennap fel kell tennie valakinek, bizonyítja, hogy nem létezik. Ami létezik, arról meg lehet bizonyosodni. Sosem látok olyan kérdéseket, hogy szerintetek létezik-e tömeg, létezik-e gravitáció, létezik-e tehetetlenség, létezik-e elektromágneses energia stb. Tudjuk, látjuk, tapasztaljuk, kölcsönhatás révén tudjuk, hogy igen, létezik. Például az ibolyán túli elektromágneses sugárzást (UV) ugyan nem látjuk, de a bőrünk megég tőle, tehát közvetett tapasztalati úton meg tudjuk tapasztalni. Ahogy az infravörös spektrumot is, ezt szintén nem látjuk, de hő formájában igen nagy hasznát vesszük mondjuk a csirkekeltetőben. Vagy kapcsolgatni tudjuk segítségével a tévét.
Az állítólagos isten nemcsak láthatatlan, hallhatatlan, szagolhatatlan, ízlelhetetlen, tapinthatatlan, de még csak kölcsönhatásba se lép soha semmivel, hiszen ha ez megtörténne, rögtön tudnánk, hogy ott történt valami, aminek nem tudjuk az okát. De sosem történik semmi ilyen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!