Miért mondják, hogy a kereszténység a fehér ember vallása?
@11: úgy érted: "keresztény (tömeggyilkosok áldozata)"...
És a tények alapján már nem kérdés a kérdésed...
Nem, a kereszténység egy idegen gyilkos "kultúra." A mi vallásunkat és hitvilágunkat elpusztította ez az ocsmány vallás, nem mellesleg kiírtottak rengeteg embert. Miattuk veszett el a régi kultúránk.
A kereszténység nem magyar dolog, hanem egy ránkerőszakolt valami.
A vallás nevében annyit öltek, hogy nem szabadna léteznie ma ennek az egész szektának. Hátráltatták a tudomány fejlődését.
14. A pogány magyar vallás mennyivel volt kevésbé gyilkos? Semennyivel, fosztogattunk, raboltunk, gyilkoltunk egy alapvetően harc alapú társadalom voltunk. Ismered Lehel kürtjét gondolom. Akkor azt is tudod, hogy az ősmagyar vallás szerint az általad megöltek a szolgáid lesznek a túlvilágon. Ez aztán sokkal jobb, mint a kereszténység... ja nem. A kereszténység legalább szóban tiltja a gyilkolást. És ez működött is, mert viszonylag pacifikálta a társadalmat. Abbamaradtak a rablóhadjáratok, amiket te gondolom kalandozásoknak hívnál. Egy zsoldos, fosztogató társadalomból egy mezőgazdász, építő társadalom lett. Ez aztán tragédia.
Amúgy meg, ha a kereszténység annyira hátráltatta a tudományt, miért nem mondjuk a japánok voltak a fejlődés mintapéldái, akik ábrahámi vallásoknak éppen hogy csak ki voltak téve, de sosem voltak echte keresztények? A tudományt a rengeteg népvándorlás hátráltatta a Római Birodalom bukása után, ami háborúkkal, pusztítással járt. A rómaiak tudása az arab világban maradt fent, az elfoglalt bizánci területek által. Utána a keresztes hadjáratok során ez visszakerült Európába. Ezt éppen az egyház őrizte. Egy bizonyos értelemben valóban hátráltatta a tudomány fejlődését, de nem azért, mert túlságosan dogmatikus volt, hanem mert a tudás hatalom, ezt pedig szerette volna megtartani magának. Meg persze annak, akinek elég mély a zsebe. Az első egyetemeket az egyház nyitotta, ahol gazdagok tanulhattak jó pénzért. A szerzetesek tanulmányozták az antikvitás műveit. Elég csak megnézni, hány kódex jeleníti meg az ókori műveket. Egyesek raktak is hozzá, például Mendel, aki megalapozta a genetikát, mint tudományt. Tehát messze nem ilyen fekete - fehér a dolog.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!