Mi a garancia arra, hogy a mennyben nem követnek el bűnt?
10: "Az a garancia, hogy senki sem hibázik tudatosan, szóval minden bizonnyal a mennyország egy olyan állapot, ahol nem követsz el hibákat tudatlanságból."
A baj az, hogy ezt a garanciát már egyszer megkapta az ember, a Paradicsomban. Mégis sikerült neki(k) hibázni. Szóval ennél azért valami effektivebb garancia kéne.
"A baj az, hogy ezt a garanciát már egyszer megkapta az ember, a Paradicsomban. Mégis sikerült neki(k) hibázni."
Az ember a Paradicsomban nem birtokolta a mindentudás képességét. Még azután sem, hogy evett a fáról.
"Akkor miért nem kapta meg az ember alapból a minden tudást?"
Azért, mert az ember akkor majdnem olyanná vált volna, mint egy közülük ("istenek" közül). Egyébként a mindenhatóságuk és a mindentudásuk sem volt annyira "minden", ahogyan beállították, ez nyíltan látszik a bibliai és egyéb történetekből is. Mindenesetre a tudásuk emberi ésszel felfoghatatlan volt akkoriban és jelenleg is meggyűlne vele a bajunk.
Ezek az "istenek" nem egyenlő partnereket akartak az emberek megalkotásával, hanem intelligens szolgákat. A tervük olyan jól sikerült, hogy sokan a mai napig istenítik őket, nem képesek összerakni a kirakós darabjait, nem vesznek tudomást a teljes képről.
"Intelligens szolgákat? Ez önellentmondás."
Nem is adtak igazi tudást. Legalábbis a fő irányvonal nem ez volt (persze mindig akad egy két liberális lázadó, aki bekavar). Az emberben csupán a potenciál volt meg a tanulásra, fejlődésre, a tudást nem kaptuk meg. Csak annyira kellett "intelligensnek" lennünk, hogy el tudjuk végezni a ránk kiszabott feladatokat.
Uradat Istenedet imádd és csak neki szolgálj!
Már a parancsolat megfogalmazása is utal arra, hogy akkoriban lehettek más "isteni" hatalmasságok is, akik szolgákat kerestek. A keleti népek eredet mondáiban több "isten" szerepel, akik harcolnak egymással. Miért kellene a 2000 éves bibliai következtetéseket vakon elfogadnunk, amikor az akkori ember még a villámlásról is azt hitte, hogy Isten haragja?!
Mivel a fajunk kompatibilis volt az övékével (hiszen a történetek szerint gyerekek születtek a két faj frigyéből), valószínű, hogy nemesítést hajtottak végre a saját génszerkezetük alapul vételével (egyfajta keresztezéssel), így jöhetett létre az ember, mint intelligens, fejlődőképes faj. Az édenkert egyfajta inkubátor lehetett, ahol a nemesített példányok viselkedését megfigyelték.
Mondhatod, hogy kitaláció, de az ember a jelenlegi tudásával már képes lenne erre és pont ugyanígy tenne. Ha mondjuk kutatók egy kis csoportja ellátogatna egy számunkra élhető bolygóra, amin egy primitív, állatszerű faj él, a céljaink elérése érdekében (nyersanyag és erőforrás szerzés) mi is nyugodt szívvel belevágnánk egy hasonló projektbe, hogy egy lakható, biztonságos környezetet tudjunk kialakítani a többiek megérkezéséig.
"A bölcs embert nem lehet megvezetni"
Egy ember csak annyira lehet bölcs, amennyire a tapasztalatai összessége, és az abból levont (téves vagy helytálló) következtetések feljogosítják. Ha egész életében hazugságot látott maga körül, lehet akármilyen intelligens, a bölcsessége is csupán hazugságokon alapul.
"Ha az Isten/Istenek szolgákat akartak volna"
Konkrétan benne van a tízparancsolatban (többek között, csak azért emelem ki, mert azt viszonylag könnyen megtalálod), hogy szolgákat akart JHVH.
"nem adtak volna tudást a kezünkbe"
Nem állt szándékukban tudást adni, ez is megtalálható szinte minden eredet mítoszban. Csak és kizárólag a lázadók adtak tudást közülük. Ez is érthető, ha van egy elnyomó hatalom, és a sajátjaik közül nem tudnak támogatókat szerezni, akkor csak az elnyomott faj kiokosítása maradt számukra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!