Jobban gyógyul az a beteg, akiért imádkoznak, mint az, akiért nem?
Placebo hatás. Nem isteni segítség miatt gyógyul jobban, hanem amiatt az erős hit miatt, hogy nincs egyedül, kap segítséget fentről. Ha imádkoznak érte, de nincs róla tudomása, az nem hat a betegségére.
Viszont ártalmatlan dolog, ha nem vakhit vezet valakit. Nem vagyok hívő, de úgy gondolom, hogy valaki másért imádkozni szép dolog, emberi. Fontos neki, aggódom érte, szeretem. Nincs ezzel semmi baj.
Az első kettő szerintem csak a hasára ütött.
Volt ilyen kísérlet, a Nagy Közös Ima.
Komoly szívbetegekért imádkoztak.
Senki se lett jobban - viszont néhányan, akiért imádkoztak, rosszabbul lettek. Valószínűleg a stressz miatt, hogy most őértük imádkoznak, ezért elvárt, hogy jobban legyenek.
Ez a kísérlet még anno, az iWIW idejében ment.
Aki kíváncsi rá, nézzen utána.
Szia
Az ima másként segít: "„mindenben az ima és a könyörgés által hálaadással együtt tárjátok kéréseiteket az Isten elé; és az Isten békéje, amely felette áll minden gondolkodásnak, meg fogja őrizni szíveteket és gondolkodóképességeteket Krisztus Jézus által” Filippi 4:6, 7.
Egy olyan ember, akiben belső béke van, képes hamarabb kilábalni egy betegségből, mint egy olyan ember, aki tele van aggódással.
Ideje valódi, tudományos kutatásokra is hivatkozni.
A tudomásom szerint legkomolyabb és legátfogóbb vizsgálat az volt, amiben több mint 1800 pácienst vizsgáltak, majdnem 10 éven keresztül. A korábban végzett kutatások hibáit felismerve olyan módszert dolgoztak ki, ami ezeket már kiküszöböli. 2,4 millió dollárba került, a John Templeton alapítvány fizette jelentős részét, akiknek érdekükben állt egy imádságot támogató eredmény.
Ennek az eredménye az lett, hogy nem találtak eltérést, vagyis mindegy volt hogy imádkoztak-e vagy sem a betegért. De volt egy csoport, akiknek az esetében viszont rosszabbak voltak a gyógyulás esélyei: azok esetében, akik tudtak róla, hogy imádkoznak értük.
Vagyis a kérdésedre a válasz:
1) Nem gyógyul jobban a beteg, akiért imádkoznak
2) Ha tudja, hogy imádkoznak érte, akkor viszont lehet, hogy rosszabbul gyógyul.
Szép összefoglaló az említett kutatásról és az azt megelőző próbálkozásokról: [link]
"Van erről valamilyen tudományos kutatás?" - mit szeretnél az imában tudományosan kutatni?
Sok - sok tapasztalat igazolja napjainkban az ima erejének a hatását. Kérsz tapasztalatokat?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!