Tudtok olyan idézetet a Bibliából, ahol Jézus támogatja azt, hogy egy idegennek esélyt adjunk?
Nem fontos szó szerint, de nagyon szeretném tudni azt, hogy Jézus támogatja-e, hogy egy idegennek esélyt adjunk. (Ez esetben lehet az is, hogy esély arra, hogy barátok lehessenek, stb.)
Köszönöm a választ!:)
Milyen idegen? UFO?
Milyen esélyt?
Az előttem szóló válaszoló, megemlitett két dolgot, aminek ez a lényege.
Jézus szerint az embernek a felebarátja bárki lehet, Isten nem nacionalista, mivel nem is nemzeteket hozott létre, vagy teremtett, hanem embereket.
A Másik ilyen Jézus által közölt dolog a Máté evangéliumából:
(Máté 28:19) 19 Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket,. . .
Isten nem korlátozza a "nemzeti" felfogást, és bárki lehet a barátja, és mutathat be imádatot neki. Mindössze azt kell tennie, amit Ő kér, és nincs "nemzeti" kivételezés.
Szia
Az előttem hozzászólásokhoz csak annyit szeretnék hozzátenni, hogy Krisztus MINDIG az Atyja álláspontját képviselte, így az "idegenek" tekintetében is hasonló volt az álláspontja. Na de mi Isten álláspontja a kérdéseddel kapcsolatban?: „nem személyválogató az Isten; hanem minden nemzetben kedves ő előtte, a ki őt féli és igazságot cselekszik” Cselekedetek 10:34, 35.
De nem csak a keresztény korban volt ez így! Már Mózes idejében is: az 5Mózes 10:17-ben a Biblia arról biztosít minket, hogy Jehova „nem személyválogató, sem ajándékot el nem fogad”.
Szia,
Esetleg Lukács 10 a felebarátokról..:
27 Így válaszolt: „Szeresd Uradat, Istenedet, teljes szívedből, teljes lelkedből, teljes erődből és teljes elmédből, felebarátodat pedig, mint saját magadat.” 28 „Helyesen feleltél. Tégy így, és élni fogsz!” – válaszolta neki.
29 De az igazolni akarta magát, ezért megkérdezte Jézustól: „Kit tekintsek felebarátomnak?”
30 Erre Jézus átvette a szót: „Egy ember Jeruzsálemből Jerikóba ment. Rablók kezébe került. Ezek kifosztották, véresre verték, és félholtan otthagyták. 31 Történetesen egy pap tartott lefelé az úton. Észrevette, de elment mellette. 32 Ugyanígy közeledett egy levita is. Látta, de továbbment. 33 Végül egy szamariainak is arra vitt az útja. Amikor meglátta, megesett rajta a szíve. 34 Odament hozzá, olajat és bort öntött a sebeire és bekötözte, magát az embert pedig felültette teherhordó állatára, elvitte egy fogadóba és ápolta. 35 Másnap elővett két dénárt, odaadta a fogadósnak ezzel a kéréssel: Viseld gondját, és ha többet költenél, visszatérve megadom neked. 36 Mit gondolsz, e három közül ki volt az igazi felebarátja annak, aki a rablók kezébe került?” 37 „Aki irgalmas szívű volt iránta” – felelte. Jézus így folytatta: „Menj és tégy te is hasonlóképpen.”
Jézus és az apostolok is rendszeresen szóba álltak, "társalogtak" idegenekkel. Igehelyet hadd ne írjak, ezzel van tele az Újszövetség.
Ez viszont nem jelenti azt, hogy bárkire vallási alapon vagy bárhogy rá kéne erőltetned a társaságod "esély" címszóval. Barátkozni szabad, de nem kötelező.
Ilyen értelemben az ember szinte minden nap találkozik idegenekkel, az utcán vagy akár bármelyik tömegközlekedési járművön stb.
Valamint valóban milyen idegenről van szó és milyen esélyről, mert ez nem igazán egyértelmű!
Idegen lehet egy migráns is, esélyt pedig annak adunk aki próbálkozik és igéretet tesz. Mégegy esélyt pedig akkor adunk, ha az előzőt megszegte az illető!
Szóval röviden miről is van szó????
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!