Miért rajtunk kívülállóként tekint Istenre a kereszténység?
Isten mindig itt van
Annak ellenére, hogy Isten mindannyiunkat örökké átjár éltető energiával, nagyon kevesen vesszük észre ezt a folyamatos jelenlétet, úgy látom.
Mondjuk az biztos, hogy nagyon könnyű ezt az állapotot szem elől téveszteni, hiszen a figyelmünk egészen másfelé, az önzőség, az elkülönülés, az én megerősítése felé irányult születésünktől fogva, holott mi mindannyian össze vagyunk kötve ugyanazzal a teremtő energiával, Egyek vagyunk.
Nekem az a furcsa például, hogy a keresztények egy könyvből kívánják kiolvasni a tudást és a megoldást, templomba mennek, ha kapcsolatba szeretnének kerülni Istennel, vagy éppenséggel imákat morzsolnak, hogy Isten megszabadítsa őket a szenvedélyektől és haláluk után a mennyországba jussanak.
De, ha már egyszer Isten bennem van, akkor egészen egyszerűen nem csak magamba kellene nézzek a gödör legmélyéig, teljesen Ő-szintén ?
"Mert Isten királysága közöttetek van "
Szerintem ez a Bibliából idézett mondat is Istennek az emberektől való elválasztottságát példázza.
Hogy-hogy közöttünk van Isten, miért nem bennünk?
"Nekem az a furcsa például, hogy a keresztények egy könyvből kívánják kiolvasni a tudást és a megoldást,..."
Az tényleg furcsa lenne, de szerencsére nem így van. Minél közelebbről szeretnék megismerni Istent, és néha egyszerűen csak jó olvasni, pont mint egy bármilyen másik művet amit szeretünk csak úgy többször is elolvasni. Amikor a misén olvassák fel, az is tanúságtétel, és a mi saját korszakunkra, környezetünkre vonatkoztatva való értelmezése.
"...templomba mennek, ha kapcsolatba szeretnének kerülni Istennel, vagy éppenséggel imákat morzsolnak, hogy Isten megszabadítsa őket a szenvedélyektől és haláluk után a mennyországba jussanak."
Bármikor kapcsolatba kerülhetnek Istennel, nekem minden keresztény ezt mondta eddig, és én is így gondolom. Imádkozni is bárhol, bárhogyan lehet. Templomba a fenti igehirdetés és úgy összességében az egész mise miatt mennek, gyónni, áldozni meg miegymás. A közösség szerepe fontos, hogy együtt ünnepeljenek, kérjenek, hogy csak azzal, hogy megjelennek egymás előtt igazolják egymás felé a közös értékrend meglétét.
"De, ha már egyszer Isten bennem van, akkor egészen egyszerűen nem csak magamba kellene nézzek a gödör legmélyéig, teljesen Ő-szintén ?"
Dehogynem. Attól függ mi a célod ezzel. Van amihez jól jön egy másik ember, vagy egy másik környezet, de nem mindig feltétel.
"Mert Isten királysága közöttetek van "
A benned lévő jóságot, szeretet, csak akkor tudod kinyilvánítani ha van kinek. Az emberi kapcsolatok minőségében mutatkozik meg Isten hatalma.
Szia
Bölcs Salamon azt írta Istenről: "De vajon csakugyan a földön lakik Isten? Hiszen még az ég, sőt az egeknek egei sem elég nagyok ahhoz, hogy ott lakjál." 1Királyok 8:27
Isten jelen lehet az életünkben, ha a törvényei és alapelvei szerint élünk, és abban az értelemben mindenható, hogy nem létezik élet nélküle. Minden élőnek ő tartja fenn az életét, és semmi sem történik a teremtményeivel, amiről ő ne tudna. Van erre utalás a Bibliában.
Kedves Kérdező! Nagyon jó gondolataid vannak! Szerintem közel jársz az igazsághoz. A keresztény emberek körében tényleg nagy probléma, hogy az átlag kívülállóként tekint Istenre. A kereszténység, ha ezalatt a vallást értjük nem tekinti kívülállónak. Fontos lenne, hogy a papok erre fokozottabban felhívják a figyelmet és magyarázzák a híveknek.
Sajnos a fordításoknál torzul a jelentés. Ez óriási probléma. A Szent Iratoknak a lényege veszik el egy másik nyelvre történő fordítás során. Sok olyan kifejezés van, aminek nincs magyar megfelelője, vagy több magyar megfelelője is van, melyek egymás mellé helyezéséből vehetjük ki, hogy mit is jelent egy adott kifejezés. Sajnos a fordítónak nincs lehetősége arra, hogy több szót írjon le. Próbálja kiválasztani a saját belátása szerint a leglényegre törőbbet.
Szerintem jelen kérdésed is egy fordítási hibára, nem is hibára, hanem egy fordítási nehézségre vezethető vissza. Eredeti nyelven az újszövetség görög nyelven íródott.
Vizsgáljuk meg ezt:
Lk 17 21 Mert az Isten országa közöttetek van.
Ez a fordítás a Szent István Társulat fordítása.
Görögül ez így volt:
γὰρ ἡ βασιλεία τοῦ θεοῦ ἐντὸς ὑμῶν ἐστίν.
ἐντὸς szó azt jelenti, hogy belül. Tehát nem közöttetek. Nem tudom ezt miért így fordították, biztos van oka.
Viszont még latinul is az van, hogy belül van:
ecce enim regnum Dei intra vos est
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!