Ateisták, egyet értetek Richard Dawkins ezen állításával?
Sajnos igen.
Nem örömhír számomra sem, de nem látom mas funkciójat jelenleg az életnek.
@2: Az ateistákat kérdezte a kérdező.
Amúgy nem feltétlen. Illetve erősen félreérthető - a reason-t tudatos oknak lehet esetleg érteni, ami nyilván nem stimmel, ilyen értelemben vett oka az életnek, az élőlények életének egyáltalán nincs.
"Sajnos igen.
Nem örömhír számomra sem, de nem látom mas funkciójat jelenleg az életnek."
Ez érdekes. És arról mit gondolsz, hogy ebben az ateisták és az agnosztikusok teljesítenek a legrosszabbul, mivel (egy Pew Research Center tanulmány alapján) náluk a legalacsonyabb a születési ráta?
Forrás: [link]
#4 Más az ösztön meg más a tudatos gondolkodás. Értelmes embernél jó esetben az utóbbi szabja meg, hány gyereket vállal.
Most nem akarok arra kitérni, hogy az intelligencia hogyan korrelál a vallásossággal és az ateizmussal.
"
És arról mit gondolsz, hogy ebben az ateisták és az agnosztikusok teljesítenek a legrosszabbul, mivel (egy Pew Research Center tanulmány alapján) náluk a legalacsonyabb a születési ráta?
"
Ezt:
Van azért ennek ( a születési rátának) egy komoly befolyásoló tényezője, melyről itt [link] a 2. oldalon olvashatsz (jobbra fenn egy szép grafikon is van róla - Teljes termékenységi arányszám a nők iskolai végzettsége szerin).
Mint látod az aluliskolázottaknál a legmagasabb a születési ráta, ami -mint magad is megjegyezted, nem az agnosztikusokra és ateistákra, hanem - a hívőkre jellemző.
Jobban belegondolva valóban igaz, hogy a hithez előnyös, ha az alany nem sokat gondolkodik, mert akkor kisebb az esélye, hogy felismeri az ezernyi hibáját a vallásnak.
Tudod, egyre jobban felismerjük, hogy az élet nem előre meghatározott sínekre van fektetve, amin csak végig kell menned, és utána irány a menny.
Az élet állandóan változik, és 𝐭𝐞 szabod meg a céljait.
Mert amúgy magától nincs célja.
Nem vagyok ateista, de speciel ezzel egyetértek, ha tudományos modellként értelmezzük.
Átfogalmazva úgy is szokták ezt mondani, hogy a tyúk az csak a tojás módszere újabb tojások létrehozására. Ezzel modellel sokkal érthetőbb például a szexuális szelekció és a szelekciós árnyékhatás jelensége, tehát hogy az evolúciót nem egyedül a környezethez való adaptálódás, vagy túlélési siker vezérli.
De ez egy tudományos modell része, nem érdemes belőle életfelfogást levezetni. Olyan ez, minthogy a fizikai rendszerek energiaminimumra "törekednek". Ez a "törekvés" nem tudatos döntés, hanem egy összetett jelenségrendszer modellje. Ahogy az energiaminimumra való törekvést sem szabad összekeverni mondjuk egy boldogságra való törekvéssel, úgy az élőlények fennmaradásának okait sem szabad a lét jelentésével.
# 6 A DNS tovább adásának szempontjából irreleváns az adott egyén iskolázottsága, vagy épp annak hiánya. A DNS-edet nem érdekli ha neked van PhD-d. És mivel Richard Dawnkins szerint a DNS továbbítása egy egyén életének az egyetlen értelme akkor ugyan miért ne maradjuk iskolázatlanok és csináljunk 8 gyereket 1 vagy 0 helyett? Nem én mondom, hogy ez az élet értelme, hanem Richard Dawkins, de akkor az ő álláspontja alapján a vallásos iskolázatlan emberek elvégzik a létezésük értelmét, míg az iskolázott ateisták és agnosztikusok nem.
"Jobban belegondolva valóban igaz, hogy a hithez előnyös, ha az alany nem sokat gondolkodik, mert akkor kisebb az esélye, hogy felismeri az ezernyi hibáját a vallásnak."
A harcos vulgár materialista ateizmushoz is épp ilyen jó ha az alany nem sokat gondolkodik. Az olyanok mint te, és az olyanok mint Richard Dawkins járatjátok le az ateizmust, őszintén sajnálom, hogy a normális ateistákat egyes hívők megbélyegzik a te fajtád miatt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!