Honnan telik a pápának Ferrari Enzora, a püspököknek pedig Mercedes S osztályú autóra, illetve a kis egyszerű papoknak átlagon felüli autóra?
a Pápa a Ferrari cégtől kapta, a többi meg sajnos az emberek pénzéből veszi
Meg persze állami támogatásból.
Amúgy veszteséges a Vatikán: A pápai állam költségvetése már három éve deficites. 1981 óta készítenek olyan pénzügyi jelentéseket, melyeket nyilvánosságra is hoznak. II. János Pál pápa így próbált válaszolni azokra a kritikákra, miszerint a Vatikán gazdag.
A cégeknek ez meg a marketing része: lám-lám a mi autónkkal jár ő is..., ugyanígy van ez a politikai szereplőkkel is.
„Az a baj ezzel, hogy ezt a fajta összevetést, amelyet a pösti humor már csak lélegeztetőgép egyenértéknek nevez, el lehet sütni bármikor, bárkivel.
(Aki nem tudná, egyik korábbi miniszterelnök külföldi utazásainak kapcsán vetődött fel a széles balos táború ellenzőkben, hogy annak költségeiből lélegeztetőgépeket lehetett/kellett volna venni.)
Azt hiszem a bibliai idézet, miszerint "méltó a munkás a maga bérére" még az RK Egyház esetében is megállja a helyét.
Aranyos kis balliberális dolog ezen az egymillión lovagolni, miközben lehetséges, hogy a pápa nyaralásának a pápára vetített költsége ebből mondjuk tízezer euró volt, a maradék kilincszázkilencvenezer meg a biztonságra és egyebekre ment el.
Nemde Jézus mondta: "szegények mindig lesznek (veletek)", azaz ismét csak látszik, mennyire demagóg dolog a szegénység felszámolását "egyházi vagyon" kérdésként tálalni.
Sőt ezt a gondolatot megelőző történet is ide kívánkozik, ahol az iskarióti Júdás kesereg azon, egy bizonyos drága illatszert miért kennek Jézus lábára, mikor eladva az árát szét lehetne osztani a szegények között. Miközben megjegyzik, Júdást nem a szegények, hanem a kezei között átfolyó pénz sorsa izgatta.
Én még emléxem arra a két pápával előtti felhívásra, miszerint mondjon le az USA egy Minuteman rakétáról az oroszok meg egy azonos saját típusúról és Afrikában az éppen aktuális éhínséget le lehetett volna küzdeni.
Fölösleges tehát ilyesmin rágódni, pláne ebből messzemenő következtetéseket levonni.”
Hogy pedig az egyház mennyiben volt szolidáris a szegényekkel: az iskolák, egyetemek, kórházak többségét az egyház tartotta fenn. A szerzetesi élet egyik fő összetevője pedig mindig is az önként vállalt szegénység volt. Az egyház ugyanis nem csupán Rómából és a püspökökből áll, hanem minden megkeresztelt emberből. Ahogy pedig Kiss Ulrich mondta az Igen idei első számában: az egyházé az egyik leglaposabb hierarchia a világon, ezért is olyan sikeres "vállalatvezetési" szempontból (hívek és a szolgáló papaság: papok, püspökök, és a pápa, ennyi). Gondoljunk bele, az egymilliárd és ötvenmillió katolikusból összesen 4600 a püspök és 430 ezer az áldozópap! Szerzetesből pedig összesen csak egymillió van.
Szóval a hal nem bűzlik a fejétől. A Szentszéknek 2500, A Vatikánvárosi Államnak 1400 alkalmazottja van (ez összesen 3900). Az Apostoli Szentszék telkeinek, épületeinek értéke összesen háromszázmillió dollár. Vatikán Városállam éves kiadása százmillió dollár, ennek fele az alkalmazottak fizetése. A bevétel viszont 115 millió dollár átlagosan. Magában a Vatikánban is több segítő szervezet található: a Vatikáni Gyógyszertárban bárkit kiszolgálnak, és olyan gyógyszereket is lehet kapni, amelyek elérhetetlenek Olaszországban. Évente kétszázezer embert szolgálnak ki, ami egyenlő óránkénti százzal. A Vatikáni Gyermekgyógyászati Rendelő évente négyszáz családot, hatszáz gyermeket segít, és több száz leányanyát(!). A támogatottak többsége bevándorolt, akik ingyenes orvosi ellátásban és ingyenes gyógyszerekben részesülnek. A szegény családokat élelmiszerrel is kisegítik. A Szentatya Saját Raktára nevű hely pedig adományokat fogad és oszt szét a rászorulók közt. A XIII. században alapított Apostoli Adományhivatal úgyszintén pénz- és élelmiszeradományokat oszt, leginkább a szegények mellett kórházaknak, börtönöknek, a kábítószerek áldozatait segítő intézményeknek és harmadik világbeli diákkollégiumoknak. Sőt az illetékes plébános ajánlása alapján olyan rászorulóknak is, akiken más segélyszervezetek már nem tudnak segíteni.
Újabb ellenérv: hogy nem a saját vagyonát osztogatja a pápa? Valóban. Mert az nincs neki: a Vatikán és az Apostoli Szentszék nem az ő tulajdona. Évezredek örökségét pedig balgaság volna elherdálni, főleg ha az azokból származó állandó bevételből nagyobb, több jótékonykodásra futja, mint egyszeri eladásukból.
Aki pedig a magyar egyházon kéri számon a szociális érzékenységet, az látogasson el a katolikus.hu-ra, és számolja össze, hány iskolája és szociális intézménye van. Magyarországon a rengeteg iskola mellett 122 kórház, öregotthon, árvaház stb. áll az egyház tulajdonában. Az egész világon pedig 182200 katolikus egyházi oktatási intézményben – az óvodától az egyetemig – ötvenmillió diák tanul. A katolikus egyház világszerte 123 ezer karitatív intézményt tart fönn, ebből 5900 kórház, 16700 orvosi rendelő, 700 lepratelep, 12600 öregotthon, 19500 árvaház, 11500 családsegítő központ, 11600 fogyatékos iskola, és 4450 egyéb intézmény. Az Elvándorlók és Útonlevők Pápai Tanácsa koordinálja többek közt a cigánypasztorációt, amely az egyik legsikeresebb misszió például Magyarországon.
Hiszen Jézus azt is mondta: "Menjetek és tegyetek tanítványommá minden népet".
"Csak nem a mi pénzüket veszik el?'
A helyesirásból rügtün rájöttem, hogy jehovatanús álkérdésröl van szó.
a különböző autógyárak előszeretettel ajándékoznak személyautót a mindenkori pápának, immár 80 éve. Csak XVI. Benedeket „meglepték" már egy Volvóval (XC90), egy BMW-vel (X5) és egy Volkswagennel (Phaeton 6.0 W12). De kapott egy kis villanyautót is (GEM), amit elvileg a vatikáni kertekben használhat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!