Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan lehet egyáltalán...

Hogyan lehet egyáltalán kultúrának nevezni azt ahogy Indiában egyes területeken élnek?

Figyelt kérdés

Gondolok itt elsősorban a kaszt rendszerre, és a nők kizsákmányolására. A múltkor olvastam egy cikket, hogy sok helyen még mindig elvárás, hogy a feleség legyen öngyilkos a férj halálakor. Ha nem teszi a család szégyenben marad és az özvegyet kiközösítik, száműzik. Számomra ez felfoghatatlan. Valaki azért megtagadja a saját anyját mert meghalt az apja. Ezek elmebetegek.

India, 2019.


2019. okt. 19. 23:04
 1/9 anonim ***** válasza:
21%
Más kultúra. Ha ott élnél, neked is ez lenne a természetes. Mint ahogy itt is megvannak a hagyományok, úgy minden országban, minden népnél, minden népcsoportnál. Gondolj csak arra, hogy más országban a mi hagyományainktól lehetnek kiakadva.
2019. okt. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
49%

az egesz Foldon bunosek, tokeletlenek az emberek, nincs kivetel

csak egymashoz viszonyitva latszanak elesen a kulonbsegek


de helyileg ugyan ugy sok problema van ezen kulonbsegeken kivul is


epp ezert segitenek globalisan egymasnak az emberek, mast nem lehet tenni


mire gondoltal ehelyett?

ha pedig erre tegyel erte, magatol nem fog megtorteni amit kigondolsz


Xy4

2019. okt. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én Londonban ismertem egy indiai munkatársamat. õ is huszonéves, már két gyereke van, de a durva, hogy a férjét nem ismerte házasság elõtt. A szülei választottak neki férjet, és õ boldog àllítâsa szerint, és szerelmes a férjébe nincs ebben semmi baj.

Szóval ennyit az indiai mentalitástól egészen különbözik a miénktõl.

2019. okt. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Persze hogy elmebetegek. ez nem kultura de nincsenek egyedül sajnos.
2019. okt. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

Indiában alakult ki az egyik legkorábbi civilizáció, tehát van kultúrájuk, amiről itt Európában nem sokat tudunk és ez a korai kultúra tette lehetővé, hogy népességük száma hatalmasra nőtt.

Annyi bizonyos, hogy jelentős mértékben a vallásuk a felelős azért a kialakult helyzetért, ami részben párosult a mai technológiai vívmányokon keresztül egy modern életmódhoz is, de csak a felső réteg élvezheti ennek eredményeit, amíg meg másrészt az ősi hagyományok dominálnak, ami egy modern világban anakronisztikusan hat és visszahúzza a társadalmukat mint egy ólomsúly.

Nagyjából ugyanez elmondható minden vallásra, az Iszlám híveire, de még a kereszténységre is, a társadalmi és technológiai szabadság a szekularizáció következménye, amikor nem vesszük figyelembe a vallások által meghonosított életmódi parancsokat, előírásokat és a hiteken alapuló dogmákat, hanem lehetőleg elkerüljük azokat a mindennapi életben, ez a fejlődés, a haladás kulcsa, motorja.

Az életmód megváltozásához szükséges meghonosítani a természettudományos módszertant, amely csak akkor működőképes, ha nem hiten, hanem bizonyításon alapul, így valódi eredményeket produkálhat és ez társulva az ateizmussal képes arra, hogy modern életvitelt alakítson ki, egy modern etikát, nem ragadva le az ókor színvonalán.

2019. okt. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Elõzõ valamilyen szinten egyetértek a leírtakkal, mert vicces módon a vallás és a szűklátókörű társadalmi berendezkedës valahogy mindig kényelmesen egybesimulnak, fõleg ha az adott vallásnak monopóliuma van. De akkor is vannak modern már-már színtiszta ateista társadalmak mint pl Kína, észak-Kórea, amelyek nem épp az elfogadó társadalmakról híresek. Indiában sem hiszem, hogy a Hindu vallás lenne az oka a kasztrendszernek például. Vagy Kambodzsa ahol a budhizmus egyenesen ellentéte kellene, hogy legyen bármi megkülönböztetésnek, még is voltak és vannak precedensek ilyenekre is, mert a budhizmus nincs elég nagy hatással a társadalomra.
2019. okt. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, talán nem ismerjük eléggé a buddhizmust és a többi keleti vallást. Kína esetében meg az a helyzet, hogy ott a kommunizmus ront be a képbe, amely szinte egy modern vallásként funkcionál, még az elemei is megtalálhatók, a legfőbb vezető tekintélye, a párttitkárok mint papok, a mennyország, mint a távoli jövőben kialakuló kommunizmus és a semmi más ideológiát nem tűrő türelmetlenség, - mindez vallási színezetet ad a Sztálinista, Maoista kommunizmusnak.Szerintem egészen biztosan van az indiai vallásoknak köze a kasztrendszerhez, már csak akár úgy is, hogy megengedhetővé teszi az elkülönülést, ami például a keresztény felfogásban kevésbé lehetséges, bár az is megfért az ókorban a rabszolgatartással, amint később is, lásd az amerikai négereket, illetve

később a jobbágysággal, de azért bizonyos egyenlőség is megtalálható az eszméiben talán, bár nem tudom, hogy pontosan hol.

2019. okt. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%
"Számomra ez felfoghatatlan." Azoknak akiknek szamuk van /mert fogyocikkek es azonosito szamuk van vagy a satan szolgai es csak ido kerdese mikor tetovaljak a fejukre hogy 666/ azok szamara minden felfoghatatlan ami nem a satan mocska.
2019. okt. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van kérdező. Mai napig India északi részén ha lány születik, akkor egyszerűen kidobják egy vödörbe. Én sem nevezem kultúrának, az ilyen gondolkodás primitív és embertelen.
2019. okt. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!