Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen vallással kapcsolatos...

Milyen vallással kapcsolatos könyveket ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Ateista szempontból való megközelítés lenne a leginkább fontos számomra. Tehát mindenképp szkeptikus, ateista által írott könyvek érdekelnének. A témával kapcsolatban soha nem olvastam és most szeretném elkezdeni. Dawkinstól az Isteni téveszme az amit sokszor hallottam már. Ezt a könyvet érdemes lenne elolvasni? Illetve a sátánizmusról mint vallásról elég kevés tapasztalatom van, arról a vallásról van olyan könyv ami bemutatja vagy kritikát fogalmaz meg vele szemben? Köszönöm előre is.

2019. aug. 8. 22:30
1 2 3
 21/23 nagybotos ***** válasza:
100%

Nálam a vallás /dogmák, hagyomány/ más mint az Isten ismerete , és átélni megtapasztalni a velem való kapcsoltaát. Megismerni Őt / valamilyen mértékig/ és az általános személyiség jegyeit. Vagyis tulajdonságai...

Bolyki László: Kegyelem és kalmár szellem. c könyve.(Bolyki Brothers tagja.)

2019. aug. 10. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Tótfalusi István: A Könyvek könyve.

Az ószövetség jelenik meg az írásban, az első kétharmadában maga a Biblia ezen része, utána pedig a szerző fejezetről fejezetre végigmegy és részletesen szól annak tartalmáról.

Számos ellentmondást bemutat, illetve megmagyarázza a furcsaságokat, érdekességeket, valódi tényszerű és logikus magyarázatokkal, ráadásul nekem úgy tűnt, hogy a szerző nem is ateista, egyes megjegyzései talán erre engednek következtetni, hanem csak kendőzetlenül ír az ószövetség legendáiról.

A magyarázatokból kiderül, hogy szakértője a régi koroknak, illetve azzal is tisztában van, kik, hol és mikor, milyen régészeti leleteket találtak, amivel megalapozták a valódi történelmünket, amely általában nyomokban sem hasonlít a bibliai leírásokra, illetve miképpen kapcsolódhat ehhez az ókori kis zsidó nép eleddig eléggé ismeretlen történelme és kultúrája, bemutatja a szokásos magyarázatokat a furcsa részekhez és több szempontból analizálja azokat.

Igazából magát a kereszténységet nem cáfolja, vagy vitatja, hiszen az újszövetséggel már nem foglalkozik, de az ószövetséget tudományos szempontból is bemutatja.

Megmagyarázza például a teremtés napjainak fura sorrendjét, vagy azt, hogy erről két változat is létezik a Bibliában, könyvről könyvre kitárgyal mindent.

Bemutatja például Dávid története mennyire légből kapott és mivel arról a korról valójában semmit nem tudunk, magát a Bibliát használja erre, a benne leírt történet ellentmondásaira hívja fel a figyelmet.

Ott van például az a rész, amikor Dávid a legyőzött Góliát fejét Jeruzsálembe viszi, csakhogy a történetben ekkor még Jeruzsálem nem is létezik, illetve maga a város igen, csakhogy azt még jebuzeusok lakják és Jabúsznak hívják és nagyjából két évtized múlva fogja majd maga Dávid elfoglalni és átnevezni Jeruzsálemnek, amelyet így azóta neveznek ezen a néven. Azt is hozzáteszi, hogy a Biblia később sorolja azokat a vitézeket, akik abban a háborúban kitűntek és ott egészen más embert jelül meg maga az írás a Góliát legyőzőjének.

Vagyis tényszerű, valódi hibákat is feltár, ami elkerülte a papi szerzők figyelmét és ezen kívül bemutat anakronisztikusságokat, vagy azt, hogy mit, miért ír úgy az ószövetség, ahogy az megjelenik a Biblia lapjain, hiszen ez a mű olyan régi, hogy a legtöbbünknek már sejtelme sincs az akkori körülményekről, vagy a háttérről, amit a régi korok emberei, akár az időszámításunk kezdetén is még pontosan értettek.

Őszintén ajánlom ezt a könyvet a vallásosaknak is, nem egy tévedést helyrehozna a fejekben, vagy ismeret hiányából származó téves elképzelést, amikkel itt rendszeresen lehet találkozni.

Sajnos az újszövetség tekintetében nem tudok ilyen jellegű írásról, ott egy részletes történelmi ismeret lenne szükséges Jézus korától, amely kitér a vallási életre is, csak sajnos a keresztény irodalom ebből a korból annyira hiányos, hogy még a szokásos aitiológia sem tud mindent megmagyarázni. Ez alatt azt értem, hogy egy későbbi korban kialakult szokást vetítenek egy korábbi időpontra, utólag létrehozva ezzel egy korábbi történetet, az ilyenektől hemzseg az ószövetség és a szerző rámutat arra a képtelenségre, hogy miért nem keletkezhetett a történet abban a korban, amiről szól és erre a közvetett bizonyítékokat magából a Biblia lapjairól veszi.

A könyvet 1991-ben adták ki, antikváriumban lehetséges, hogy elérhető.

2019. aug. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnos az újszövetség tekintetében nem tudok ilyen jellegű írásról"


Én viszont tudok :)

Tótfalusi István: A ​könyvek könyve II. Az Újszövetség (1993)

2019. aug. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!