Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy manapság annyi az ateista? De nem az értelmesebbről beszélek, hanem a butább verzióról. (Többi lent) :

Figyelt kérdés
Sajnos úgy látom ,hogy sokan úgymond divatból lesznek vallás ellenesek, S úgy érzik ettől menőbbek lesznek, értelmesebbnek tűnnek, S közben gyalázzák a hívőket, okoskodnak, mintha ők megkaparintották volna a végtelen tudás gyümolcsét. És ezek a tenyésztett ateisták tudományos tényekre hivatkoznak Isten létezésével szemben, de ha cáfolják az állításukat, akkor hirtelen se kép, se hang vagy pedig megint egy olyan érvvel húzakodnak elő, amiről már tucatszor bebizonyították, hogy nem gátolja egy felsőbb hatalom létezését. Nem azt mondom, hogy nálunk hívőknél mindenki vitaképes érveléssel rendelkezik, itt is vannak egyszerűbb emberek (nem bántás). Nem támadni akarom az ateistákat, mindenkinek megvan a joga, hogy abban higgyen amiben akar. Csak hamár befurakszik az ember magánszférájába, hogy „te milyen hülye vagy, hogy hiszel Istenben" legalább értelmesen vitázzon és hallgassa végig a másik érvelését, véleményét. Én csak a ti véleményetekre vagyok kíváncsi a „divat" ateistákról,akik saját véleménnyel nem rendelkeznek csak a betanult érveiket szajkózzák ,S nem hagyják a hívő embereket.

2019. júl. 13. 23:40
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
42%

Azt hiszem a félreértés abban van, hogy ateistának nevezed azokat, akik magukról ezt mondják.

Nem. Ateista az, aki megfelelő érvekkel rendelkezik a saját álláspontjáról, de semmiképpen nem istenlétezésével kapcsolatban. A ténylege ateista nem kíván istenről vitázni hívővel. Maximum beszélgetni, azt is a mélyebb megértés kedvéért. Tényleges ateista tudja mi a különbség hit és tudomány között.

Ezen felül viszont hívők és nem hívők között sok a buta ember, rájuk az agresszivitás is többnyire jellemző. Velük egyszerűen nem szabad vitázni.

Én történetesen ateista vagyok és van egy nagyon kedves ismerősöm Pannonhalmán a szemináriumban. Paptanár. Igen jóket lehet vele beszélgetni. Vallásról, tudományról, mindig rendkívül élvezetes és főleg hasznos.

2019. júl. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
79%

11


Igazából te vagy fogalomzavarban. Egy ateista is vitázhat istenről, vagy egyéb vallási kérdésekben, hiszen az ateista szó csupán azt jelenti, hogy az illető nem hisz istenekben.


Az is gond, hogy fanatikus vallásossal még nem találkoztál, csupán van egy paptanár ismerősöd, aki alapján általánosítasz. Eléggé ostoba dolog ez, még ha pozitív is az általánosítás.


A vita nem ördögtől való, sokat tanulhat belőle az ember. Én is szoktam hívőkkel jókat beszélgetni, akár vallással kapcsolatos témákban is, de ha elkezdene nekem Jézus-imádatáról papolni, ahhoz nem tudnék jó képet vágni.

2019. júl. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
83%

Megrért hívõként làtom azt, hogy nagyjából hogyan tekintenek a vallásra, pont ilyen voltam. Egyrészt családi kényszer volt sokaknàl, felnõttként kitörtek a szorosan ragaszkodó egyházak karmaiból, és most üldözik azt.

Vannak hitetlenek mint én voltam, akiknek egyáltalán soha nem volt életükben jelen a vallás. Innen nézve az egyházak elég unszimpatikus képet mutatnak magukról. Tele van botrányokkal, meg sokszor média negatív hangja kihat rájuk.

A kereszténység történelme magáért beszél.

A hívek között pedig tudjuk rengeteg az álszent, a tolakodó, az arrogáns, és a sérült ember, nem vállalnak velük közösséget.

És a helytelen Istenképük, a gonosz bosszúàlló istennel aki ha létezik õ minden baj forrása.


Én nem térítgetek senkit, mert tudom, hogy egy elszánt ateista nem értheti meg azt amin én keresztül mentem. Ahogy egy egyház felsegített, amikor padlón voltam. Ahogy ezek az emberek hogyan segítettek hozzá, hogy megtaláljam Istent és neki tetszõ életet éljek. Számomra fontos emberekkel találkoztam, jó tulajdonságokkal ruháztak fel. Hogyan értheti meg egy olyan, aki ezen nem ment át? Ha nem is nyitott hozzá mindig is ellenezni fogja a vallásokat. De ez olyan magándolog, amibe én nem vagyok hajlandó beleturkálni, szóval én hagyom had terjedjen az ateizmus. Amúgy sokan értik közülük is, sõt egyenesen szimpatizálnak a kereszténységgel, annak ellenére, hogy nincs Istenhitük.

2019. júl. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
0%
5-ös jól mondja, én is így lettem hívő ateistából. Az is közrejatszhat, hogy manapság az emberek sokkal több információval rendelkeznek éa sokkal nyíltabban lehet támadni az egyházat, nem véletlen, hogy a legtöbb ateista fanatikus hívő családból származik. Megutálják azt az életet és elkezdenek vonzódni a szöges ellentétéhez. Ezért lehet, hogy sok ateitának pont olyan rossz az érvelése, mint néhány hívőnek.
2019. júl. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
86%

Nem értem, honnan veszed, hogy az ateisták között több az ostoba, vagy a divat-ateista, mint a hívők között.


Én ateistaként egyszerűen nem is hiszem el, hogy létezik ember, aki komolyan képes azt a nagy tömény sületlenséget elhinni, ami egy istennel együtt jár. Az összes hétköznapi tapasztalatnak ellentmond. Nem az enyémnek, az övének is. És mégis állítják, hogy hiszik. Szerintem meg ez egy nagy blöff. Én pont az ellenkezőjét látom. 1990 óta, mióta szabad, azóta rengeteg olyan ember vallja magát hívőnek, akikről biztosan tudom, hogy sosem hittek istenben, és racionálisan gondolkodnak. De trend lett hívőnek lenni.


Olyan embereket is ismerek, évfolyamtársaim voltak iskolában még a nyolcvanas években, és most, hogy az iskolájuk egyházi lett, egy csapásra hirtelen mindegyik hívővé vált. (Tanárok)

2019. júl. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%

#12! Vitázhat. Vallhatja magát ateistának. Az ő dolga. De a helyzet az, hogy a hit dolgait megbeszélhetjük, de nem vitázhatunk róla. A vita azt jelenti, van két álláspont, és vannak logikai (egyéb) érvek, amelyek alapján – elvben – lehetséges a döntés. Nos nem lehetséges hitbéli kérdésekben. Ahhoz semmi közöd, hogy én mondjuk hiszek a feltámadásban, vagy sem. Ez az én magánéletem, te is azt gondolsz róla, amit akarsz, de megvitatni nem lehet.

Hogy neked mi gond, az a te magánügyed. Azt képzeled, belelátsz az ismereteimbe. Képzeld és légy boldog tévedéseddel.

A vita valóban lehet tanulságos, már ha értjük, amiről vitázunk. Meg amit a partner mond. Kettőnk között az például egy különbség, nekem nem szoktak papolni. Ők tudják miért.

Valójában nem vagyok meggyőződve arról, megértetted, amit írtam. Akkor ugyanis másképp fogalmaztál volna. De ez is a te dolgod.

2019. júl. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:

Én nem mondanám magam ateistának, de összéségben az egész vallást egy káros dolognak tartom! Természetesen hiszek abban, hogy van/volt az ember felett valamilyen felsőbbrendű civiliázvió vagy tudomány, hiszen erre bizonyítékok vannak. [Gizai Piramisok, Húsvét Szigeti szobrok, Inka építészet, Stonehange,] ezek az építmények biztosan nem primitív emberek alkotta kezekből kerültek ki, ebben teljes mértékben biztos vagyok! Szóval hiszek abban, hogy van/volt az ember felett valamilyen felsőbb civilizáció vagy technológia.


A vallások, illetve a hívők által generált eszméket viszont nem tudom elfogadni! Számomra teljesen érthetetlen, hogy miért gyilkolják emberek egymást vallási okokból kifolyólag! Az iszlám például a saria törvény alapjaira hivatkozva emberek tucatjait mészárolja le még a saját közösségeiben is! Jehova tanui nem kaphtnak transzfúziót, ha nem konfirmálsz nem esküdhetsz templomban, fizesd az egyházadót! Miért is? Tehát, a vallás egy kétes elméletre hivatkozva tettlegességeket hajt végre!!! Miért is? Mi bizonyíta azt, hogy van Isten! Miért kell agyonkövezni egy hitetlent az iszlám közösségben? Mert nem hisz benne? Én személy szerint egyszerűen elfogadhatatlannak tartom, hogy ilyen alapon gyilkolnak! Kereszteshadjáratok, mennyi vér köthető a valláshoz, a hitthez? Miért is olyan jó ez nekünk?


Emberek szentírásként kezelnek egy olyan könyvet, amelyet emberek írtak! Ennek tükrében sokszor szankciókat alkalmaznak! Ott van a böjt nálunk is, mi értelme van? Egy elfajult tettlegesség! És a vallások ezt teszik! Először csak vannak, aztán beépülnek a törvénykezésbe! Lásd: Egyházi Iskolák.. és a vallás egy aprócskra része már be is épült az oktatásba!


Mindig nagyban érdemes gondolkodni, ezek páran ezt hiszik.. kit érdekel.. 20 év múlva már ezeren hiszik, nem probléma, aztán eltelik egy évszázad és az ország kijelenti, hogy ez bizony a hagyományukká nőtte ki magát, és hogy ezt nekik hirdetni kell, aztán eltelik pár év és a vallás áldozatokat szed, szankcióat alakít ki, beépül a törvénykezésbe, és gyakorlatilag nem lehet mit tenni! Lásd Pakisztán, Szaúd-Arábia, hogyan élnek ott a nők?


Az elfajult tettlegesség, amely a vallás sötét oldalát hivatott képviseli ott bújik a felszín alatt! Rosszabb ez, mint bármelyik vírus..

2019. júl. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
53%

17


Az ókori egyiptomiak miért lettek volna primitívek? Már az alapfeltevés is rossz.

2019. júl. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
Szerintem tanulj meg olvasni, és szöveget értlemzeni.
2019. júl. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
49%

Felvilágosítana valaki hogy mi az a divat-ateista?

Nos szerinted kedves kérdező, ha valaki hisz istenben, akkor csak úgy viccből tagadja meg, annak ellenében hogy ha Istenben hisz akkor a pokolban is, és amiatt valószínűleg pokolra kerülne?

Sajnálom, de el kell mondanom hogy akik buták azok nagy általánosságban inkább a vallásos emberek, hiszen egy tudományos dologról tájékozódni vagy tanulni nem hajlandóak mert isten teremtette szerintük. Egyébként meg csak úgy kíváncsiságból, honnan tudjátok hogy tiétek az igazi isten, ha az létezik? Honnan tudjátok hogy nem Allah, vagy Krishna vagy Zeusz?

2019. aug. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!