Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy manapság annyi az ateista? De nem az értelmesebbről beszélek, hanem a butább verzióról. (Többi lent) :

Figyelt kérdés
Sajnos úgy látom ,hogy sokan úgymond divatból lesznek vallás ellenesek, S úgy érzik ettől menőbbek lesznek, értelmesebbnek tűnnek, S közben gyalázzák a hívőket, okoskodnak, mintha ők megkaparintották volna a végtelen tudás gyümolcsét. És ezek a tenyésztett ateisták tudományos tényekre hivatkoznak Isten létezésével szemben, de ha cáfolják az állításukat, akkor hirtelen se kép, se hang vagy pedig megint egy olyan érvvel húzakodnak elő, amiről már tucatszor bebizonyították, hogy nem gátolja egy felsőbb hatalom létezését. Nem azt mondom, hogy nálunk hívőknél mindenki vitaképes érveléssel rendelkezik, itt is vannak egyszerűbb emberek (nem bántás). Nem támadni akarom az ateistákat, mindenkinek megvan a joga, hogy abban higgyen amiben akar. Csak hamár befurakszik az ember magánszférájába, hogy „te milyen hülye vagy, hogy hiszel Istenben" legalább értelmesen vitázzon és hallgassa végig a másik érvelését, véleményét. Én csak a ti véleményetekre vagyok kíváncsi a „divat" ateistákról,akik saját véleménnyel nem rendelkeznek csak a betanult érveiket szajkózzák ,S nem hagyják a hívő embereket.

2019. júl. 13. 23:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
72%
Bizony ez egy divat, igazából mi is tudjuk, hogy létezik Isten, és a tagadása miatt a pokol legmélyebb bugyraiba kerülünk, de mégis vállaljuk ezt, csak mert jó poén, és szeretünk divatozni.
2019. júl. 14. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
84%

Mostanában én is láttam errefelé néhányat.

Ne lepődj meg ezen, ez természetes folyamat.

Ahogy a vallás tért veszít, és egyre kevesebb a vallásos ember, már nem csak az értelmes emberek lesznek ateisták, és nem csak meggyőződéses ateisták léteznek már.

Azóta már léteznek olyan ateisták is, akiknek már a szülei is azok voltak.

Márpedig ők már sokan nem ateistáknak lettek nevelve, hanem csak úgy.

Tehát, ha ateisták, akkor sem tudatosak és nem is műveltek a témában.

És ez már nincs IQ-hoz kötve.

2019. júl. 14. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
93%
Az ateizmus szimplán az istenhit hiányát jelenti, ezt leszámítva bármilyen lehet az emberünk jelleme, világképe, iskolázottsága. Nyilván vannak köztük is ostoba emberek.
2019. júl. 14. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
91%

Ez ugyanúgy kulturális szocializáció kérdése, mint az, hogy valaki vallásos lesz.


A legtöbb "hívő" mélysötét és alig tud valamit a vallásáról, de azért vallja :D


Amilyen a vallások marketingje, teljesen érthető, miért tűnnek esztelen baromságnak, nem tudom elítélni érte a valláselleneseket.

2019. júl. 14. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
5%

Az a véleményem, hogy az ateisták is hívő emberek, akik valójában nem az Isten létezését, hanem a téves istenképeket vetik el, és azokat gúnyolják ki.

Számtalanszor találkoztam olyan ateistával, akik ha megértették, és szembesültek egy helyes istenképpel, akkor azt el tudták fogadni!

Azok viszont akik minden józan ész ellenére is megmakacsolják magukat, inkább sajnálatra méltó és szomorú látni ahogyan erkölcsileg rombolják önmagukat!



"Maguk a hitetlenek sem tudják pontosan megmondani, hogy miért nem hisznek. Azért nem tudják, mert nem akarják! Azért nem akarják, mert nem hajlandók mélyebbre ásni, nehogy magatartásuk homokalapját be kelljen ismerniük. Az emberek tehát menekülőben vannak a problémák elől, menekülőben vannak önmaguk elől, egymás elől, s mindez azért van, mert menekülőben vannak Előlem! Nem hiszik el, hogy Én vagyok a legjobb számukra! Nem hiszik el, hogy boldogságuk elől menekülnek, amikor Előlem menekülnek! Nem hiszik el, hogy Én vagyok az ÉLET! Nem hiszik el, hogy a mulandóság föláldozása az örök élet érdekében a legjobb, amit ember megtehet a földön! Nem hiszik el, hogy mindenki pontosan azért jött le a földre, hogy ezt megtegye!

És mert nem hisznek, ezért nincs boldogság, csak bódultság, nincs öröm, csak üröm, igazság helyett a gazság uralkodik, s az önszeretetet teljesen leváltja, felváltja az önzés!" (Jézus; Hang: 15/1420)

2019. júl. 14. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
82%

" Sajnos úgy látom ,hogy sokan úgymond divatból lesznek vallás ellenesek, S úgy érzik ettől menőbbek lesznek, értelmesebbnek tűnnek "


Persze,mert...mert az ateizmus olyan yolo dolog.


" S közben gyalázzák a hívőket, okoskodnak, mintha ők megkaparintották volna a végtelen tudás gyümolcsét."


És a te kérdésed,meg a fentebbi mondat mégis mi,ha nem gyalázás? És tudtommal a hívők is igen magas lóról beszélnek,mikor Istenről van szó,mintha minimum látták volna. Eddig nem vettem észre semmi különbséget.


" És ezek a tenyésztett ateisták tudományos tényekre hivatkoznak Isten létezésével szemben, de ha cáfolják az állításukat, akkor hirtelen se kép, se hang vagy pedig megint egy olyan érvvel húzakodnak elő, amiről már tucatszor bebizonyították, hogy nem gátolja egy felsőbb hatalom létezését. "


Ahogy fentebb is írtam,a hívők is ezt csinálják,ők is tudományos tényekkel próbálják igazolni Istent. Az meg nem jelent semmit,hogy "nem zárják ki". Lehet,de ez nem garancia arra,hogy létezik.


" Csak hamár befurakszik az ember magánszférájába, hogy „te milyen hülye vagy, hogy hiszel Istenben" legalább értelmesen vitázzon és hallgassa végig a másik érvelését, véleményét. "


Nem biztos,hogy úton-útfélen hangoztatni kell. Mikor hívő voltam,nem ez volt az állandó témám. Problem solved.


" Én csak a ti véleményetekre vagyok kíváncsi a „divat" ateistákról,akik saját véleménnyel nem rendelkeznek csak a betanult érveiket szajkózzák ,S nem hagyják a hívő embereket. "


Nincs divat ateista. Van a harcosabb ateista,aki kiáll vitázni,meg van az az ateista,aki tök jogosan tojik az egészre és nem is foglalkozik se a hittel,se a hívőkkel.


U.i.: Én nem vagyok se "divat"-,se semmilyen ateista.

2019. júl. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Kedves #6 válaszoló.

Sajnálom,hogy úgy jött le neked a kérdésem szövege ,mintha a nagyképű, maguktól elszállt hívők közé tartoznék.Tudományos tények valóban mindkét oldal javára gyűjthető.Úgy gondolom bizonyítani vagy cáfolni Isten létét nem lehet,ez hit kérdése.

És a „divat"ateisták szerintem meg igenis léteznek.Társaságokban csoportokat formálnak és úgy, közös erővel „támadnak".Gyerekes!

S mindezt teszik úgy,hogy a csoportban 1-2 ember értelmes ember van,a többieknek nincs is saját véleménye a témáról.S ezek az emberek a társaság (amiben nem csak az ateisták vannak) nem kimondottan a legértelmesebb tagjai(tisztelet a kivételnek)

2019. júl. 14. 09:48
 8/23 anonim ***** válasza:
87%

Ennek több oka is van. Egyrészt a tudomány sok mindenre adott magyarázatot, viszont a hívők ragaszkodnak a hülyeségeikhez. Másrészt megváltozott a világ, és a hívők mazochista viselkedéeit, aminek ma már semmi értelme, sőt inkább ártalmas, nem akarják az emberek követni. (Pl. házasság előtti szex, hogy kiderüljön valóban összeillik-e két ember, stb.) Illetve ott van még az is, hogy ma már lehetőség van megismerni más vallásokat is, és hát kiderülnek az ellentétek, tehát hiteltelenné válnak a vallások.

Szerintem az erkölcsös, becsületes élet, hogy úgy éljünk, hogy ne ártsunk másoknak, sokkal fontosabb, mint hinni valami kitalált dologban, amire semmi bizonyíték sincs.

2019. júl. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
88%

Nem az ateisták járnak ajtót kopogtatni házról házra, hogy meggyőzzenek az igazukról, nem az ateisták kapnak milliárdos támogatásokat az adófizetők pénzéből azért, hogy egy mesében higgyenek. Nem az ateisták kaptak meg egy sor állami iskolát, hogy ott térítsék a gyerekeket és heti szinten hittant kelljen hallgatniuk.


Nekem mint adófizetőnek teljes jogomban áll, hogy, ha már az adóforintjaim fölött nem rendelkezhetem akkor legalább azokat elküldjem a melegebb éghajlatra akik abból dőzsölnek.

2019. júl. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
16%

Ha valaki ateista hát legyen. Ja gúnyolódni akar hát legyen. Benne van a pakliban. De amikor azt kérdezi, hogy Istent ki teremtette... Hát szívem szerint kiröhögném, de inkább nem mert nem ezt tanultam a Bibliából.

Jézus alapból benne van a történelem könyvben és méghozzá mindegyikben. Ott pedig csak olyan személyek szerepelnek akik léteztek. Ezen azért érdemes lenne elgondolkodni, még ha nem is történelem guru, ezt mindenki tudja.

2019. júl. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!