Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásosak! Egyetértetek...

Vallásosak! Egyetértetek Aquinói Szent Tamással, aki ezt írta: "A prostitúció olyan nélkülözhetetlen, mint a palotákban levő szennyvízcsatorna. "?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 28. 21:40
 1/10 anonim ***** válasza:
4%
Nem.!!!
2019. ápr. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Részben, ahogy Tamás fogalmazott; "szükséges rossz". Egy ideális bűnmentes világban nyilván nem lenne elfogadható, azonban világunk közel sem ilyen. Persze lehetnénk álszentek és képmutatók, de van értelme? Aki ki akarja élni szexuális vágyait, az igyekszik megtalálni a módját. Elmehet(ett) prostihoz és "rendezett keretek közt" éli ki, vagy megerőszakol valakit. Melyik a kevésbé rossz, melyik a "szükséges rossz"?

Nem minden ember él keresztény erkölcsök közt és nem gondolom, hogy mindenkire rá kell kényszeríteni. Attól, hogy én nem tartom helyesnek a prostitúciót, másnak még lehet az. Amennyire tudom, a prostitúció mindig a legalitás határán mozgott, hol inkább tiltották, hol inkább szemet hunytak felette.

Talán nekünk keresztényként Jézussal együtt megértéssel, együttérzéssel kellene fordulunk feléjük is, hogy jó útra térhessenek és nem a farizeusokkal kéne megköveznünk őket. Nem tudhatjuk, hogy ki milyen életút következtében vált ilyenné.

2019. ápr. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 szp72 ***** válasza:
100%
Nem tudom pontosan, hogy mire gondolt, de szerintem arra mondhatta, hogy az állami vagy a városi vezetés engedélyezze-e vagy betiltsa a prostitúciót, s ezek szerint ő úgy látta, hogy jobb a szabályzott legális prostitúció, mint a szabályozatlan illegális. Én is azt hiszem, hogy a prostitúciót nem lehet egyszerű rendelettel beszüntetni, akkor is lesz, ha tiltják, s akkor inkább legyen korlátok közé szorítva, mert sok értelme különben nincs ezeket a szerencsétlen nőket börtönbe záratni vagy egyéb módon megbüntetni.
2019. ápr. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 lilla64 ***** válasza:
100%

A középkorban úgy gondolták,hogy a prostitució megóvja a férjezett nőket a nőtlen fiatalemberek csábitásától.

Szent Ágaston is ezt mondta:

"Ha nem volna a prostitució a parázna vágyak tombolása romlásba vinné a társadalmat"

2019. ápr. 29. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

"Vallásosak! Egyetértetek Aquinói Szent Tamással, aki ezt írta: "A prostitúció olyan nélkülözhetetlen, mint a palotákban levő szennyvízcsatorna. "?"


Kérném szépen a tágabb szövegkörnyezetet, mert kiragadva megváltozhat az értelme

2019. ápr. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


Vallásos szempontból kérdezed. Isten teljesen biztosan nem ért vele egyet, és én az ő álláspontját fogadom el..

A "szükséges rosszat" az emberek találták ki, ami a velünk született bűnös/gondolkodás salakja.

Szomorú, hogy egy "szent" ilyen véleményt alkot a szent dolgokról. Mert a szexualitád a szent házasság része.... de hol van ez már a "Aquinói Szent Tamással" gondolkodásától? lehet személyes oka lehetett rá?

2019. ápr. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 jdfGabrella ***** válasza:
0%
Nem
2019. ápr. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Andizsuzsi ***** válasza:
Szent Tamás korában igen, ma, amikor szabadon házasodhatsz, nem.
2019. ápr. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán tényleg írt ilyet, vagy ez is csak egy interneten keringő ferdítés, esetleg teljes kitaláció? Van forrás? Nehéz megállapítani, hogy egyet értek-e vele, mivel ez az idézet nyilván egy hosszabb gondolatsornak a része. Lehet a saját korát bírálja ezzel a mondattal, lehet hogy az egész értekezésében ezt a mondatot cáfolja stb...ez önmagában még jelenthet akármit. Így szövegkörnyezet nélkül csak totózhatok, hogy mire gondolt. Támogatta a prostitúciót vagy arra gondolt, hogy a jelenlegi világban megszüntethetetlen? Egyáltalán helyeselte vagy sem?
2019. ápr. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9

Szent Ágoston írt hasonlót, persze nem ilyen megfogalmazásban. Szabadfordításban kb. így hangzik:

"Ha a társadalomból száműznénk a prostitúciót, a zabolázatlan vágyak mindent felforgatnának."


Persze ezt is csak neten találtam, de forrás jelölve volt, viszont már nem volt kedvem alaposabban utána járni.


Szent Tamás lényegében hasonlóan látta a dolgot.

2019. ápr. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!