Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az a tévhit így...

Miért van az a tévhit így elterjedve az emberek gondolkodásában, hogy a vallások az okai minden rossznak?

Figyelt kérdés

Jobb lenne a világ politikai szempontból vallások nélkül? Itt van egy ilyen mém első pillantásra azt lehet mondani milyen igaz:


[link]


Ugyanis ahol öldöklés van a világban a 3 vallás közül az egyik biztos hogy ott van valahogy. Csak ha jobban tájékozódunk, akkor rájövünk, hogy minden esetben a vallás az nem a kiváltó ok, hanem csak egy indok a miértekre.

Ami Srí Lankán történt nem a keresztény-muszlim ellentét miatt volt, hanem egy kisebbségi akart nagyobb hatalmat kiharcolni. A templom a figyelem felkeltés miatt volt.

Vagy a zsidó palesztin ellentét nem onnan ered, hogy a zsidók erőszakosan terjesztik a hitüket, hanem Izrael mint ország akár lenni a térség vezetője, tehát szín tiszta politikai okok vannak ezek mögött. Nem látok semmilyen vallási indíttatást benne. Vagy mi lenne ha nem léteznenek vallások, akkor végre beköszönne a vilàgbéke?



2019. ápr. 22. 20:04
 1/8 anonim ***** válasza:
24%

Nem a vallàsok az okai minden rossznak, de eléggé benne vannak abban, hogy ilyen a vilàg.


Én pl. vallàsos korszakom előtt egy normàlis sràc voltam, és a kereszténységben lesüllyedt az életem. Àllandó bűntudatkeltés volt a jellemző, még a baràtnőm is elhagyott.


Most, hogy kijöttem a kereszténységből, jobban érzem magam. Sajnàlom azokat az éveket viszont, amit a vallàsban töltöttem, mert azokat màr senki sem adja vissza nekem.


A valllàs egy gonosz dolog.

2019. ápr. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

A vallás egy hatalmi szerv. Ami azt jelenti, hogy anyagi juttatásokból tartja fenn magát.

Az egyháznak az az érdeke, hogy minél több fizető hívője legyen. Ezért az egyháznak nem érdeke, hogy az emberek önállóan lépjenek kapcsolatba az Istennel. Hanem az az érdeke az egyháznak, hogy az emberek kiszolgáltatva érezzék magukat. Hogy szükségük legyen a vallásra. Vagyis érdekük az emberek sakkban tartása és hülyítése.

2019. ápr. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%

Maradjunk annyiban, hogy a vallás - bár nem MINDEN rossz oka - nagyon is sok és nagyon is súlyos problémákat tud okozni.

A haszna pedig MA MÁR csekély.

2019. ápr. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Nyilván nem minden rossz oka a vallás. Viszont ettől még számtalan probléma forrása, legyen az vallási fanatizmus, vallásháború, a tudomány és a fejlődés akadályozása, pszichés problémák kialakítása, ellenszenv ébresztése másként élő emberek felé, stb.
2019. ápr. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Mégis, minden rossz ellenére, ha a világpolitikát nézzük az vallástól függetlenül ilyen, amilyen. A közel keleten a kőolaj van a háttérben, Izrael politikai ambíciói, az európai antiszemitizmus mögött vagy muszlimellenes hangok mögött olyan ideológiák vannak, amihez Istennek nincs köze.

Tehát kijelenthető, hogy nem a vallások okozzák a feszültségeket, hanem politikai törekvések, szóval ha eltűnnének a vallások se változna a helyzet.

2019. ápr. 22. 22:12
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#5


A politika és a vallàs kéz a kézben jàr. Ha a vallàs eltűnne, az a politikànak nagy kiesés lenne, màris rengeteg szimpatizànst veszítene egy adott politikai szervezet. Az USA-ban pl. hiàba van szétválasztva àllam és Egyhàz, ha Trump ateista módon kampànyolt volna, ma nem ő lenne az elnök.


Izrael cionizmusàt pedig vallàsi alapon tàmogatjàk a fundik. A zsidó-muszlim ellentét is a vallàs miatt van.


Szóval a vallàs mélyen ott van a dolgokban.

2019. ápr. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sokkal nagyobb ez a torta és sokkal több rétege van, mint amit kérdezel.
2019. ápr. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát kijelenthető, hogy nem a vallások okozzák a feszültségeket, hanem politikai törekvések, szóval ha eltűnnének a vallások se változna a helyzet."

Ez egy eléggé demagóg csúsztatás. A politikai feszültségeket pitikai és gazdasági törekvések gerjesztik, némely esetben vallási okok, a vallási háborúkat meg tisztán a vallás gerjeszti.

2019. ápr. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!