Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hit Gyülisek és Reformátusok...

Potyondi Gergely kérdése:

Hit Gyülisek és Reformátusok szerint Isten miért hagyta hogy a Katolikus vallás ennyire elterjedjen?

Figyelt kérdés

Amikor a bábeli tornyot építették akkor közbeavatkozott.

Ha valaki hidrogénbombával felrobbantaná a földet akkor is közbeavatkozna.

Szerintem ha a világon minden ember egy hamis vagy bálványozó vallást követne akkor is közbeavatkozna.

Nagyon nehéz nekem elhinni hogy Isten azért küldte volna el a Fiát a földre hogy Luther Mártontól vagy Németh Sándortól kezdjenek az emberek Üdvözülni.


Abban viszont szinte biztos vagyok hogy normális esetben a Reformátusok is és a Hit Gyülisek is elkerülik a poklot, úgy hogy senkinek se inogjon meg a Hite.


Nem akarom támadni egyik felekezetet sem, mert Jézus is megmondta hogy ne ítélkezzünk, és nagyon is tiszteletben tartom hogy a többségük nagyon jó Keresztény. Egyszerűen csak érdekel hogy Luther Márton, Németh Sándor és ti mit válaszolnátok.



2019. márc. 15. 20:33
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem nem kellene a Hit Gyülekezetét és a Református Egyházat együtt emlegetni, mert ég és föld a különbség.


A hitgyüli egy cionista, fundamentalista szekta. Ráadásul a pünkösdizmusából kifolyólag aljas kétszínű is. Ma már nincs bajuk a pápasággal, régen azonban a Jel 13-beli fenevaddal azonosították az Egyházat.


A reformátusok elfogadják a tudományt, nem hőzöngenek az Egyház ellen, hanem megpróbálnak a katolikusokkal békében lenni a különbségek ellenére is.

2019. márc. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
22%

Kedves Kérdező,


Isten azért hozta ki a zsidókat Egyiptomból a szolgaságból, hogy utána 40 évig bolyongjanak a sivatagban? Mint kiválasztott nép? Ráadásul közülük csak 2 ember, Káleb és Józsué mehetett be az ígéret földjére!


Isten azért vitte be őket az ígéret földjére, hogy utána vigyék őket onnan fogságra Babilonba?

2019. márc. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
33%

"Nagyon nehéz nekem elhinni hogy Isten azért küldte volna el a Fiát a földre hogy Luther Mártontól vagy Németh Sándortól kezdjenek az emberek Üdvözülni."


Nekem meg azt lenne nehéz elhinni, hogy Isten azért küldte a Fiát a földre, hogy a pápától kezdjenek az emberek üdvözülni.


Isten sok mindent enged. Az iszlám szélsőségeket is. És sok mást is.


Isten közbeavatkozik most is, de nem erőszakos. Nem fogja azt mondani senkinek, hogy azonnal hagyd ott ezt vagy azt az egyházat. Isten a Fiát küldte el, nem Németh Sándort, nem Luther Mártont és nem is a pápát. Embereket küldött, akik arról beszélnek, hogy Jézust fogadják be az emberek a szívükbe, vagyis a lehetőséget tudtukra adják, de az emberek döntése, ezt elfogadják-e vagy nem. Akik elfogadják, utána eldönthetik akarnak-e katolikusok lenni vagy sem.

Isten nem diktátor, hanem szabad akaratot adott az embernek. Nem fog mindent eltörölni hirtelen, ami rossz,mert akkor az embereket is úgy ahogy vannak eltörölhetné a Föld színéről. Isten megtérésre hív, hogy fogadd be a szívedbe Jézust, aki meghalt helyetted, a bűneidet magára vette. Isten elküldte a Fiát, hogy aki hisz benne, annak élete legyen, és megbízta a tanítványait, hogy ezt az örömhírt adják tovább az egész Földön. Isten ennyit tett. Embereket megóv, emberekhez szól, de nem töröl el csak úgy dolgokat, amiket emberek szabad akaratukból létrehoztak.

2019. márc. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
82%

"de nem töröl el csak úgy dolgokat, amiket emberek szabad akaratukból létrehoztak"

Mi van azokkal a dolgokkal, amiket maga Krisztus hozott létre?

"én is mondom neked: Péter vagy, erre a sziklára építem egyházamat, s az alvilág kapui sem vesznek rajta erőt"


"Törekedjetek rá, hogy a béke kötelékével fenntartsátok a lelki egységet. Egy a Test és egy a Lélek, mint ahogy hivatástok is egy reményre szól. Egy az Úr, egy a hit, egy a keresztség."

Sajnos már ott tartunk, hogy a keresztség sem egy. Például a reformátusok elfogadják a katolikus keresztséget, a katolikus is viszont, így az evangélikusok, anglikánok, ortodoxok, stb.... is, de mára ott tartunk, hogy sok "egyházacska" már az egy keresztséget is megtagadja.

2019. márc. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát.


Vannak akik kérdezték itt hogy Isten miért enged bizonyos dolgokat a földön.

Szerintem azért, mert a földi öröm és a földi szenvedés az semmi a Mennyországhoz és a pokolhoz képest.


Természetesen vannak dolgok amiknél közbeavatkozna, mint a hidrogénbombás elméletnél. Meg hát szerintem ha a világ Jézus kereszthalála után rosszabb lenne mint Noé idejében akkor akkor is közbeavatkozna, csak nem özönvízzel.

2019. márc. 18. 23:25
 16/21 anonim ***** válasza:
A Bibliában levan írva, hogy egy igaz vallás van.
2019. máj. 15. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

"Természetesen vannak dolgok amiknél közbeavatkozna, mint a hidrogénbombás elméletnél."

Bár ez csak a te elméleted. :) Ilyen konkrétumot nem tanít a katolikus egyház, "csak" azt, hogy Isten mindig vigyáz ránk.

2019. máj. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
De ha úgy tesszük fel a kérdést hogy közbeavatkozna-e hidrogénbomba esetén, akkor egyértelmű a válasz.
2019. máj. 25. 23:08
 19/21 anonim ***** válasza:

Nem egyértelmű. Szabad akaratot adott. Ebből az következik, hogy ha az emberiség akarja, akár ki is irthatja saját magát teljesen...

Az, hogy vigyáz ránk, azt jelenti, hogy bízhatunk benne, hogy mindenki a mennybe kerülhet a halála után - de egy csomó mindent nem jelent (pl. hogy sose leszünk betegek, hogy sose halunk meg, hogy sose halunk meg tömegesen, stb. - ezt mind nem jelenti).

Ha mind kihalunk, teremhet embert újra, ha úgy akarja. Ha nem csak az ember hal ki, hanem minden létező életforma vele együtt, akkor is teremthet életet újra.

2019. máj. 26. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
De Jézus megígérte hogy vissza fog jönni ítélni élőket és holtakat. Ha hidrogén bombával elpusztul a föld akkor hogy jön vissza?
2019. máj. 26. 10:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!