Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A sors is Isten műve?

A sors is Isten műve?

Figyelt kérdés
Ha igen akkor nekem mièrt az a sorsom,hogy akit szeretek az mindìg valaki màsé??
2010. júl. 2. 18:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Azért, mert mástól (Isten) vársz segítséget, aki talán nem létezik, ahelyett, hogy a kezedbe vennéd az életed irányítását.


Segíts magadon. Másra nem számíthatsz.

2010. júl. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
A sors fogalmát Te magad alkotod meg a téged ért hatások alapján. Valójában konkrét dologként nem létezik.
2010. júl. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Ez benne a szép, hogy elhiteti veled, hogy ő az, mert ha tényleg ő lenne, akkor vele lennél...sors ilyen.

ha tisztán szeretsz valakit, akkor nem vagy féltékeny, sem irigy. A erős ragaszkodás az nem egyenlő a szeretettel, mert jelen van az önzés. Azt szereted igazán, akit nem félsz elveszteni, vagyis akit el tudsz engedni. :)


Ne érts félre nem kikezdeni akarlak, csupán segíteni, hogy megértsd mi micsoda. Én nekem is volt ilyenben részen, de én magamban lejátszottam, s beláttam, hogy amit művelek az szimpla ragaszkodás önző módon, mert a saját akaratomat akarom teljesíteni, a másikét semmibe véve. Mára már nagyon jól kezelem az élet helyzeteit, és boldog vagyok, pedig nincs senkim. :)


üdv

25/F

2010. júl. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

egyébként te vagy a saját sorsod kovácsa, Isten ide vagy oda. :)


üdv

25/F

2010. júl. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
18%
Sors nem létezik.
2010. júl. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

19:42:


Te hiszel benne, hogy a komoly fordulatok "meg vannak írva"?


24/N

2010. júl. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
„fatalizmus (a lat. fatum, 'végzet' szóból): hit, mely szerint az ember sorsát egy tőle független vak végzet határozza meg, s ez kizárja az erkölcsiséget. - Hívője úgy érzi, hogy minden magasabb hatalmaktól függ, akik kimérik számára a sorsát, életét a csillagok állása határozza meg, sorsát pedig leginkább a jóslatokból ismerheti meg. - A görögöknél nagyon elterjedt fatalizmus főként Karneadészban (Kr. e. 214-129), az új akad. alapítójában talált nagy ellenfelére, aki szerint: 1. Lehetetlen a születés pillanatában pontosan megfigyelni az eget; 2. Ugyanabban a pillanatban, ugyanolyan csillagállásnál született emberek sorsa különböző; 3. Az emberi törv-ek kényszerítő ereje határozza meg az emberek sorsát, és nem a csillagok; 4. Az állatoknak is a végzet hatása alatt kellene állniuk; 5. A fatalizmus lehetetlenné teszi az ember erkölcsi életét és tétlenségre kárhoztatja. - A sztoikusok a sorsot okok és okozatok logikus láncolatának látták, ezzel szemben a gnózis a sorsot önálló, istenellenes hatalomnak tartja. Minden ember rabja a gonosz sorsnak, és a megváltással kell a jó sors, a gondviselés országába jutnia. - Az egyházatyák elsősorban Karneadész érveit vették át, amikor a fatalizmus ellen szóltak. Már Alexandriai Philón is ezekre támaszkodott. Órigenész teljesen szuverén módon érvelt, s ő lett a fatalizmus elleni küzdelem közp. alakja és a későbbi egyházatyák forrása. Mindenekelőtt azt hangsúlyozta, hogy a bibliai teremtéstört. megfosztotta a csillagokat mitikus erejüktől, és az ember szabad akaratot kapott. - A ker. kultúrkörben a fatalizmussal szemben az út képe vált ált-sá annak tudatában, hogy az ember minden külső körülmény hatása ellenére is több lehetőség közül szabadon választhat. A ker. hitben a fátum személytelen kényszere a személyes istenkapcsolat szabadsága lesz. - A 20. sz. végi ezoterikában újjáéled a fatalizmus.”
2010. júl. 3. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

23:14.


Én azt hiszem, hogy ezek a dolgok az ember jellemétől függnek. Ha valaki pozitív személyiség, tehát sok benne a jó tulajdonság, azt nem fogja "balszerencse" érni, hiszen pozitív jeleket sugároz magából. Ha esetleg az ilyen embert negatív hatás éri, akkor is képes felfogni, hogy az nem az ő hibája, tehát nem fog belőle lelki ügyet csinálni.

Szerintem egyetlen egy dolog van elrendelve. Mégpedig az ember valós célja. De az, hogy, hogyan jut el oda, az az emberen múlik, s erre írtam, hogy minden ember a saját sorsának a kovácsa. Tehát van eleve elrendeltség, és ha tudnánk mi az, nem óckodnánk tőle, viszont szabadon dönthetünk bármikor, bármiről, de az utunk úgy is előre visz. :)

Személyes szinten nem biztos, hogy van előre elrendeltség a komoly fordulatoknál, azok az ember nagy döntései mind. De a technikai felfedezéseknél viszont van. Egy elég komoly dolog van megbújva a háttérbe, amiről ha az emberek megszereznék a bizonyosságot(amire pedig van is lehetőség), könnyebbé válna a sorskovácsolás.


üdv

25/F

2010. júl. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Még jó, hogy nem követelőzöl. Most csak ezt kéred, legközelebb gazdag szülőket, meg strandbérletet. Neked az Isten sem elég jó...
2010. júl. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 MolotovPunk ***** válasza:
Alakíthatod a sorsod,de azt,hogy mikor halunk meg és hogyan milyen körülmények között,azt a Jó Isten dönti majd el.
2011. júl. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!