Miért kell nemzetinek lenni és elítélni a globalizmust, multikulturalizmust?
Az erős nemzeti öntudat lényegében a 18-19. század terméke, amikor a Bibliát írták, még szinte nem létezett. Akkor egyedül vérségi alapon gondolkodtak, lásd Izrael 12 törzse. Tehát konkrétan erre való útmutatót nem fogsz benne találni. A kereszténység természetesen egyetemes (katolikus pl. magyar egyetemest jelent), de ez önmagában nem zárja ki, hogy valaki nemzeti is legyen. Persze amíg nem viszi túlzásba. Értem ez alatt, hogy pogány elemeket is belekever.
A multikultura már egy érdekesebb dolog. Mert bár a kereszténység hamar jelen volt az akkori ismert világ minden pontján, a keresztények valahogy még is igyekeztek elkülönülni bizonyos szempontból. Sőt pont vallási és kulturális szempontból. Így például saját ünnepeket tartottak, nem vettek részt pogány ünnepeken, vallási szertartásokon. Lehetőség szerint keresztény másik keresztény emberrel kötött házasságot. Illetve lehetne sorolni még ilyen apróságokat.
Ne hidd ám azt, hogy ez mindenhol így van. Ez csak kelet európa. Az, hogy a magyarok hogy gondolkodnak a kereszténységről a kommunizmus utóterméke, azok démonizálták az egyházat, és sorolták be politikai oldalak mellé. Most is ez történik, sajnos a fiatalokkal az élen akik még nem is éltünk akkor. Meg lehet nézni pár 444-es cikket és a kommenteket alatta.
Hol lenne ilyen Angliában? Voltam már nem egyszer anglikán szertartáson, soha sehol nem hallottam arról, hogy a pásztor aktuálpolitikai eseményekre egyáltalán célozgatna, nemhogy szájára veszi. Hívőktől sem lehet hallani semmilyen idegengyűlölő, bevándorlásellenes, vagy éppen BREXIT párti kijelentéseket. A média pedig egyik oldalról sem veszi a bátorságot, hogy a keresztényeket kompletten bírálja, vagy besorolja egyik párt mögé, mert nagyon hamar úgy járna mint a kárpátia youtube videó kommentszekciójában, elküldenék az anyjukba. Az egyház meg tanult a múlt hibáiból, és tudják, hogy nem illendő belekotyogni a politikába, mert ha valahol itt tudják, hogy annak nem lehet jó vége, ha az egyház a kormányzással lepaktál.
Úgy vélem, én keresztény vagyok, az nem lehetek idegengyűlölő, embergyűlölő, és Jézus szava nekem sokkal fontosabb mint az éppen trónon ülő hataloméhes kiskirány, aki kereszténynek hazudja magát, és keresztényinek mutatja be amit csinál.
Megértem viszont hogy sokan nem így gondolják. Nem is baj. Mert valaki meg azt mondja nem fogja keresztényként támogatni a meleglobbit, meg az iszlámosítást, oké! Be lehet sodródni bármelyik párt mögé, sőt BE IS KELL! De senki se mondja, hogy ez vagy az az oldal a keresztény, mert nem igaz.
Egyik oldal sem Jézus szavát és igazságát képviseli...
Kezdjük ott, Kedves Kérdező, hogy két külön kérdést tettél fel. Ezért külön válaszolnék.
1.Miért kell nemzetinek lenni és elítélni a globalizmust, multikulturalizmust
Személy szerint én azért tartom károsnak a multikulturalizmus, mert szeretem nem csak a saját kultúrámat, de a világ sok, egymástól hol többé, hol kevésbé eltérő kultúráit. Éppen ebből kifolyólag, szeretném, ha Magyarországon száz és ezer év múlva is a magyar kultúra virágozna, nem pedig valami, a világ minden sarkából összehordott kotyvalék kultúra. (Nagyon jó példa a kulturális identitás zavarra szerintem a dél-amerikai indián-származék népek jelenlegi helyzete. Őket sem kérdezték anno a spanyol és portugál hódítók, hogy kérnek-e a spanyol és portugál kultúrából.) Ennek megfelelően, szeretném, ha a kínai kultúra Kínában, a német kultúra Németországban, stbstb. maradna meg és fejlődnek, a saját természetes közegében, a saját tempója szerint. Az, hogy egy adott kultúrába egy másik kultúra elemeit szeretnék keverni erőltette, fényévekkel különbözik az időről időre óhatatlanul is bekövetkező nyelvi, technikai, stb. átvételektől. Amikor tehát én nemzetinek vallom magam, akkor ezt az álláspontot tartom szem előtt, ezt az elvet vallom.
2.Miért van összemosva a hazaszeretet, nemzeti érzelműség, antiglobalizmus, -multikulturalizmus a keresztény értékrenddel?
Ennek a kérdésnek valóban van alapja. Az is igaz azonban, hogy a nemzetiek közül sokan nem vallásosak, általánosítani így ezen a téren sem lehet. Hogy a jelenlegi politikai színtéren miért van látszólag összekapcsolva a hazaszeretet a kereszténységgel... Szerintem ha megnézzük a két szó milyen jelentéseket hord magával, érthetővé válik: haza, nemzet: hagyományok, kultúra, régi; a kereszténységről pedig tényszerűen elmondható (függetlenül attól, hogy vallásosak vagyunk-e vagy sem), hogy a kereszténység régi, az európai kultúrákat szervesen befolyásolta az évszázadok során, Magyarországon is már ezer éves múltra tekint vissza, így joggal érezhetik sokan úgy, hogy a magyar kultúrának is egy részévé vált. Hogy így van-e, arról lehet vitatkozni, de szerintem ezek alapján érthető az összefüggés.
De kérlek, ilyeneket ne mondj: "Ennek ellenére a magukat kereszténynek tartó emberek előtérbe helyezik a Bibliában leírtakkal szemben, sőt alapnak használják a gyűlölködésre, hazudozásra, kirekesztésre." , Mert egyszerűen nem igaz, megint általánosítani. A keresztények közt is van, aki egyetért a kormány jelenlegi politikájával, és olyan is, aki nem. Lehet, hogy sokszor összemosódik a kettő az aktuális politikában, de nem minden ember fejében jár együtt a kereszténység és a jelenlegi kormánypártok.
Egyébként megjegyezném, hogy sok ember esetleg mégis összeköti a kettőt, annak az is lehet az oka, hogy a baloldali kormányok nem szívlelték túlságosan a kereszténységet, amit nem csoda ha nem fogják a keresztény lelkületű emberek szavazattal meghálálni. Joggal érezhetik úgy tehát sokan, hogy most legalább van egy párt, amely kiáll értük, az ő értékrendjükért. Nem kell ezzel egyetérteni, de érdemes a másik nézőpontjából is megvizsgálni ugyanazt a kérdést.
Remélem hasznosnak találod a válaszom!
Jézus keresztre feszítése óta, a keresztények szerint harc folyik a világosság gyermekei és a sötétség gyermekei között. Ez a két erő kibékíthetetlen ellentétben áll egymással szemben.
Az olyan jelenség mögött, mint a szabatosság, liberalizmus, multikulturalizmus, iszlamizmus a keresztények szerint a valójában a sötétség erői állnak harcban a világosság gyermekeivel szemben.
A "bevándoroltatás" a liberális elveket való hatalmi erők részéről pedig a keresztények szemében nem más, mint egy amolyan zsidóság általi 2000éves keresztényellenes harc folytatása, vagy megújítása, amely a keresztény kultúra felszámolását célozza, csak a humanizmus álcája mögé bújva, pont úgy ahogyan ezt Jézus idejében is tették. Szerintük már Jézus keresztre feszítésével is a zsidóság ezt, tehát a kereszténység elterjedését akarták megakadályozni, és tulajdonképpen ez történik napjainkban is a muszlimok betelepítésével, csak "pepitában".
Én személy szerint egyik politikai erővel sem tudok azonosulni, sőt amennyire lehet közömbös igyekszem lenni ebben a politikai harcban, mert véleményem szerint ez "ugyanannak az éremnek a két oldala". Igen, mivel a lényeg az, hogy csak had harcoljanak, öljék egymást, és gyűlöljék egymást. Ezért tekintik a keresztények minden ilyen harc mögött a "sötétség gyermekeinek a kezét". Kicsit vulgárisan úgy ahzogyan ez a Klónok háborúja c. filmben is szerepel.
Továbbá véleményem szerint azok az emberek akik ebben részt vesznek mind a zsidóság, mind a keresztények részéről, valójában mind áldozatok, akiket a gyűlölet kerített a hatalmába, ami nagyon szomorú, hogy mind két oldalon csak ennyi eszük van az embereknek, hogy egy nagyon sötét cél érdekében kihasználják őket.
Mindenesetre Jézus talán ezért is kérte annyira nyomatékosan az Őt követőktől, hogy "inkább szeressétek ellenségeiteket"! És Jézus nem politizált, pedig abban az időben is lett volna mire, hiszen a rómaiak által megszállt országban nagyon sokféle politikai csoportosulás volt. Voltak a római pártiak (Heródes pártiak), voltak a farizeusok (nemzetiek), szaddeceusok stb.
"Miért kell nemzetinek lenni és elítélni a globalizmust, multikulturalizmust?"
Először is, nem kell, mindenki szabadon eldöntheti, hogy mihez hogy viszonyul, mit hogyan ítél meg. A "szabadon" persze nem azt jelenti, hogy minden befolyástól mentesen, de ez más téma, ebbe ne menjünk bele.
Az 5-ös tulajdonképpen megadta a választ, egy-két gondolatot tennék csak hozzá:
Ha már a Bibliáról van szó, az ószövetségi Izrael tökéletes mintapéldája a nemzeti sovinizmusnak. Bár akkor még a nemzet mai fogalma nem létezett, mégis annak szinte tökéletes előképét láthatjuk az Ószövetségben, ami akár archetipikus mintaként szolgálhat a mai nacionalizmusok számára is. Jézus tanítása már kilép ezekből a keretekből, és az egész világhoz szól, mégsem kapcsolható össze a mai globalizmussal és multikulturalizmussal. A mai, gazdasági és pénzügyi alapú globalizmus legalább olyan éles ellentétben áll Jézus tanításával, mint a kirekesztő, gyűlölködő sovinizmus.
Igen, azzal egyetértek, hogy van gyűlölködés és kirekesztés a magukat kereszténynek vallók körében is, de ez érthető egyrészt a 20. századi magyar történelem fényében, másrészt a globalizmus erőinek hatalmi cinizmusa és a nyugati kultúrát szellemileg egyre inkább eluraló haladó baloldal szintén gyűlölködő és kirekesztő magatartása miatt, amit a hagyományos értékrend hívei felé tanúsítanak.
És az sem árt, ha elválasztjuk a valódi hívőket a kultúrkeresztényektől. Ezt az elválasztást persze nem lehet mindig egyértelműen megtenni, sok tekintetben vannak átmeneti zónák, de ebben a kérdésben kifejezetten célszerű ez az elválasztás. A kultúrkeresztények ugyanis a kereszténységben egy olyan hagyományos eszmerendszert látnak, amit szembeállíthatnak a károsnak és veszélyesnek ítélt szellemi és politikai irányzatokkal és tendenciákkal. Számukra a kereszténység nem cél, hanem eszköz, egy olyan, eddig félredobott és elhanyagolt dolog, amit most felkaphatnak és védekezésül maguk elé tarthatnak. És nem zavarja őket (igazából fel sem fogják) hogy ezzel lerántják a kereszténységet a sárba, rongálják, bepiszkítják azt. Az igazsághoz persze az is hozzátartozik, hogy az is ugyanezt teszi a kereszténységgel, aki a haladó eszmék támogatásához használja eszközként.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!