Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért vonzó az iszlám?

Miért vonzó az iszlám?

Figyelt kérdés
Mi az az erős vonzóereje az iszlámnak, ami miatt annyian betérnek?

2019. jan. 28. 17:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/78 anonim ***** válasza:
56%
Mert elhiteti veled, hogy ha megteszel egy rakás szabályt, akkor Isten nem fog rád haragudni és örökké élsz majd.
2019. jan. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/78 anonim ***** válasza:
71%

Biztos pontnak tűnhet, vagy egzotikusnak vagy némelyeknek a (számukra) "nagysága" megfogja őket.

Azt nem tudom hogy valakiben aki nem abban nőtt fel, hogyan alakul ki a meggyőződés hogy a korán a mindenható szava. Ha viszont csak kulturálisan ragadják meg akkor egyrészt nem hithű muzulmánok másrészt még érthetetlenebb.


Nekem amugy egyáltalán nem vonzó, sőt én negatív dolognak tartom, mondjuk összeségében a vallásokat.

2019. jan. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/78 anonim ***** válasza:
65%

Ez egy nagyon jó kérdés, ugyanis olvastam egy cikket, hogy miért nem vonzó a fiatalok körében a kereszténység, miért hagyják el a vallást. A válaszadók igen nagy szerint, a kereszténység túl szigorú.

Na most akkor az iszlám az milyen? A keresztény tiltásokon TÚL tele van olyan tiltásokkal, ami teljesen inkompatibilis egy nyugati fiatalra tekintve. Néhány szabály:

-öltözködési szabályok főleg nőknél

minden pénteken mecset, ami magyarországon érdekes...

-napi 5x ima szigorúan betartandó

-CSAK 3 feleség (LOL) <---mondjuk ez nem tudom, hogy áldás-e vagy átok :D

-Szigorú étkezési szabályok, csak halal hús amit Londonban vagy Mekkában könnyen beszerzel, de a világ más táján nem

-körbemetélés :(

-stb


Tehát ha a Keresztény hit nem fér bele a 21. századba, mégis hogy lehet, hogy naz iszlám gyorsabban terjed? Míg a kereszténység szitokszó lassan, a "béke vallása" a fentiek ellenére is menő...

2019. jan. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/78 anonim ***** válasza:
61%
Atesita fiatalként se az iszlám, se a kereszténység nem vonzó számomra. Mindkettőt múltbeli dolognak tartom, amiken hátra kéne hagynunk. Viszont az iszlámot veszélyesebbnek tartom.
2019. jan. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/78 anonim ***** válasza:
#3: Ebből szerintem az következik, hogy nem a szabályok szigorúsága vagy engedékenysége dönti el, hogy mennyire terjed a vallás. Én azt látom, hogy inkább a társadalmi berendezkedésnek, a társadalom "életképességének" van ebben nagyobb szerepe.
2019. jan. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/78 anonim ***** válasza:
88%

"Miért vonzó az iszlám?"

Miért, vonzó az iszlám?

2019. jan. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/78 anonim ***** válasza:
74%

Persze a társadalmi berendezkedésnek szerepe van benne, de nyugaton, Angliában főleg de még magyarban is ugyanúgy jópáran felveszik a muszlim vallást a fiatalok.

Amúgy meg Isten vagy Allah kinek hogy tetszik nem múltbéli dolog. De ami új, mint viszonylag az ateizmus, attól még nem biztos, hogy igaz.

2019. jan. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/78 anonim ***** válasza:
74%

Amúgy szerintem van egy érdekes hatás, ami miatt.

Az emberek egy részének szüksége van valamilyen láthatatlan vigyázóra, aki figyel rá, aki segít neki, aki mellette van, ha bajban érzi magát. Enélkül elveszettnek, tehetetlennek, döntésképtelennek érezné magát. Európában ezt a kereszténység istene testesíti meg, mivel az európai ember keresztény kultúrkörben nőtt fel.

Ámde a kereszténységnek is megvannak a maga hibái, inkonzisztenciái, mint minden más vallásnak. Emberünk ezt vagy látja, vagy nem, ha látja is, akkor vagy foglalkozik vele, vagy nem, ha foglalkozik vele, akkor is vagy megpróbálja áthidalni az inkonzisztens részeket, vagy nem. Minél több ilyen inkonzisztenciát fedez fel, annál kétségesebbé válik számára az egésznek a valóságtartalma. Márpedig az internet világában nem nehéz ilyen inkonzisztenciákra bukkanni, akár akaratlanul is.

Ha elég ilyen inkonzisztenciáról hall az ember, akkor egyre kevésbé lesz számára valószerű a vallása által felvázolt láthatatlan segítő, egyre kevésbé tud hinni benne. De mivel szüksége van rá, hogy legyen, ezért megpróbál keríteni magának egy olyat, amelyik biztosabban létezik. Mivel más vallásokat nem ismer, vagy legalábbis kevésbé, mint a saját vallását, így kevesebb inkonzisztenciáról is tud azokon belül, vagyis egyre inkább más vallásokban (is) fogja keresni a láthatatlan segítőjét. Kikacsintgat, érdeklődik, egyre inkább megismeri azt, és egyre inkább úgy érzi, hogy az a másik vallás hihetőbb, egyre reálisabbnak tűnik neki. Ehhez jön még a másik vallásnak az ismeretlenségéből fakadó egzotikussága, amely még csábítóbbá teszi annak követését.

Szerintem valami ilyesmi játszódik le azokban, akik más vallásra (pl. iszlámra) térnek át.

2019. jan. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/78 anonim ***** válasza:
35%

"De ami új, mint viszonylag az ateizmus,"


Az ateizmus kábé egyidős a vallásokkal. A legöregebb vallással, ami még bőven a kereszténység (vagy akár a judaizmus) kialakulása előttre datálható.

Sőt, az ateizmus kábé egyidős az emberi értelem kifejlődésével.

Sőt, kicsit tágabban értelmezve az ateizmus egyidős az élővilággal. Láttál te már vallásos fenyőfát vagy medúzát?

2019. jan. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/78 anonim ***** válasza:
66%
9: Értem, de ateista többségű társadalom az nagyon is új. Jelek szerint erkölcsi, és emberi értelemben romlóban van. Kiváncsi leszek megélünk-e 2000 évet Európában muszlim vagy ateista irányítással :) És nem a sötét középkor van!
2019. jan. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!