Hogy szerepelhetnek bibliai történetek ősi népek, vallások történetei között? Ez nem kérdőjelezi meg a Biblia valódiságát?
"a sumer nép története sok hasonlóságot mutat több bibliai történettel"
FORDÍTVA! - a bibliai történetek mutatnak hasonlóságot a sumérokkal, hiszen a suméroktól lett az átvéve.
Miért kérdőjelezné meg?
Senki sem állította, hogy a Biblia egy égből pottyant könyv lenne. Nem Isten írta meg a mennyben, aztán dobta le a földre, hogy nesztek. A Bibliát emberek írták, akikre hatott a saját koruk, társadalmunk, stb. Isten meghagyta itt is az ember szabadságát, ahogy minden másban is.
Egyébként pl. a bibliai teremtéstörténet merőben más szemléletű, mint a többi ókori nép teremtéstörténete. Már csak azért is, hogy a legegyszerűbb, legszembetűnőbb példát mondjam, általában az ókori mitológiák történetei úgy kezdődnek, hogy valahogy megszületnek az istenek. A zsidó népnél ezzel szemben "Kezdetben teremtette Isten az eget és a földet". Isten már a kezdetben ott van, nem teremti senki, mivel Ő maga mindennek a Teremtője. Öröktől fogva van.
Vidiripi
Miért kérdőjelezné meg a valódiságát?
Te olvastad vagy olvasod a Bibliát? Mert van benne néhány részlet ami magyarázatot adhat a hasonlóságra!
Most a zsidó időszámítás szerint 5779. év 7. hónapja van. (Akkor volt e Teremtés.)
Most volt a Hanukka, a Fény Ünnepe, ami az év legrövidebb nappalához kötődik.
A tudomány mai állása szerint a téli napforduló már több, mint 6000 évvel ezelőtt is kiemelt napja(i) volt(ak) az akkor élt népeknek.
Ez viszont semmit nem von le a hívő zsidó Hanukkát ünnepléséből.
Így a megünneplése nem kisebbíti azt, annak ellenére, hogy nem eredeti, hanem átvett szokás.
9es hszóló
A hanukka a fény ünnepe lenne? Ez valami újkori szokás, értelmezés?
Én ezt olvastam erről a ma is gyakorolt ünnepről:
A zsidó pap, Matatiás és öt fia, az úgynevezett Makkabeusok vagy Hasmoneusok i. e. 167-ben fellázadtak. A Makkabeus felkelés, amely eredetileg vallásos jellegű volt, hamarosan átcsapott a zsidók politikai küzdelmébe, akik függetlenségükért harcoltak. A templomot i. e. 165-ben visszafoglalták és újra felszentelték. Ezt az eseményt ünneplik meg a zsidók még ma is mindenütt minden évben a hanukka néven ismert nyolcnapos gyertyagyújtás ünnepe során.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!