Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha külföldi rokontól örökölnét...

Ha külföldi rokontól örökölnétek tekintélyesebb pénzösszeget és azt kérné 60%-át jótékonysági szervezet megalapítására fordítsátok ti mit alapítanátok. Mire fordítanátok azt a pénzt?

Figyelt kérdés

2018. aug. 14. 13:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Valóban tehetséges gyerekek támogátására. Én szürném ki ki tehetséges a saját szubjektív véleményem alapjÁN
2018. aug. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Gyermekotthonok, árvák támogatására.
2018. aug. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hajléktalanok lakáshoz juttatására. És állatmenhelyre.
2018. aug. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
17%

Hajléktalanok :D

Mit vennél nekik, bort?

Én is gyerekeket támogatnék és ugyan ezzel a módszerrel, amit már rtak.

2018. aug. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Állatmenhely.
2018. aug. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%

Nem alapítanák szervezetet, mert ahhoz nem csak pénz kell, hanem ember is.

Inkább egyházi intézményeknek és már meglevő egyházi alapítványoknak adományoznám.

2018. aug. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem nevez meg konkrét alapítványt, akkor Isten királyságának Földi várományosai életére költeném.


Ha megnevezi, akkor nyilván oda kell azt adni.

2018. aug. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

#6.:


1. A rokon kérése az (a szöveg szerint), hogy ALAPÍTANI KELL egy jótékonysági szervezetet.

2. Nem kicsit le foglak lombozni, meg gondolom, másokat is, de sajnos egyházi/gyülekezeti/(állítólagosan) keresztény alapítványoknál is félelmetes lenyúlások vannak sok helyen. :(

Konkrétan a máltaiak egyik dolgozójáról tudok csúfos dolgokat; ez persze nem jelenti azt, hogy mindenki ugyanolyan, de erősen feltételezhető, hogy nem ő az egyetlen, és ugyanígy más nagy szervezeteknél is vannak csalók.

A másik pedig egy olyan, elég ismert "keresztény" alapítvány, akik állami gondozott gyerekekkel kapcsolatos programokra kaptak már nagy összegű EU-s támogatást is, aminek kb. 10%-a ment ténylegesen a gyerekekre, hogy azért mégis legyen mit mutogatni, hogy mi lett a pénzzel, a "maradék" 90% meg ment az elnöknő zsebébe.


Szóval érdemes nagyon-nagyon alaposan tájékozódni, mielőtt bármilyen szervezetet is támogat valaki.


......


A kérdésre:

Első sorban szintén gyerekekkel kapcsolatos alapítványt hoznék létre: hátrányos helyzetűek kitörésének támogatására, legyen az szegénység vagy származás, kiemelten állami gondozott gyermekekre gondolok, de szegény környékek utcagyerekeire és/vagy romatelepek "purdéira" is. (Utóbbira egyébként vannak már hatékony próbálkozások, a leggengszterebb roma családok gyerekeinek egy bentlakásos intézmény, és nagyon jók az eredményeik.)


Másodsorban állatvédelmi alapítvány, méghozzá radikális; tekintve, hogy Magyarországon az állatvédelmi törvény túl enyhe, és még ennek a betartatása terén is csehül állunk. Az állatkínzókat többnyire fel sem jelentik, ha mégis, akkor is ritkán kapnak valódi, visszatartó erejű büntetést; plusz hatósági emberek (pl. hatósági állatorvosok) vannak benne nyakig a legszemetebb dolgokban, pl. szaporítótelepeknek állítanak ki korlátlan mennyiségben oltási könyveket, útleveleket stb., ezzel közreműködnek legalább havi ezer kutyakölyöknek az anyjától való, idő előtti elszakításában (legalább 8 hetes kor helyett 4-5 hét), a gyenge és beteg állatok külföldre szállítás közben történő elpusztulásában stb.

Ezen a területen kellene mielőbb rendet rakni, hogy ne legyünk "az egymillió gazdátlan állat országa".

Meg persze ivartalanítási akciókat szervezni önkormányzatok bevonásával - erre már van néhány pozitív példa, néhány önkormányzat már rájött, hogy anyagilag jobban jár, ha részben vagy egészben kifizeti az ivartalanítást a rászorulók helyett, mintsem hogy később sokszor annyi pénzt kelljen fizetnie a kóbor állatok befogásáért a szerződött sintéreknek.

2018. aug. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%

"Nem kicsit le foglak lombozni, meg gondolom, másokat is, de sajnos egyházi/gyülekezeti/(állítólagosan) keresztény alapítványoknál is félelmetes lenyúlások vannak sok helyen. :("

-Ahogy a civil alapítványoknál, szervezeteknél is... Én az állatvédőket nem szeretném lelombozni, de a menhelyeknél rengeteg helyen élnek vissza az emberek jóindulatával, cuki kiskutyák képével kampányolva.

-Ismerek olyan egyházi alapítványt, ami nem nyúl le pénzt. Én ide adnám, minden évben teljes kimutatást kapok támogatóként a pénzügyeikről.

2018. aug. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Ahogy a civil alapítványoknál, szervezeteknél is..."


Igen, tudom. Észrevetted a mondatomban az IS szót?

Idézem, kiemelve: <de sajnos egyházi/gyülekezeti/(állítólagosan) keresztény alapítványoknál IS>

:P


"Én az állatvédőket nem szeretném lelombozni, de a menhelyeknél rengeteg helyen élnek vissza az emberek jóindulatával, cuki kiskutyák képével kampányolva."


Sajnos ez is igaz, tudom. Sőt, olyan "menhelyek" is vannak, amik igazából kb. semmit nem csinálnak, csak begyűjtik a pénzt.


"Ismerek olyan egyházi alapítványt, ami nem nyúl le pénzt. Én ide adnám, minden évben teljes kimutatást kapok támogatóként a pénzügyeikről."


Ez okés. (És most nem leszek gonosz, és nem írom le, hogy bárki bármilyen kamu kimutatást össze tud állítani adott esetben. :D)


Én arra szavazok, hogy az a legjobb, amit az ember saját maga csinál. Mindenben. Mint ahogy valami okos embertől olvastam: Ha azt akarod, hogy egy munka tisztességesen, rendesen legyen elvégezve, akkor csináld meg magad.

2018. aug. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!