A kabbalisztika is bűnnek számít mint a mágia használata vagy mint a bálvány imádás? Elvégre a Zsidóktól ered nem?
Az a baj, hogy láthatóan fogalmad sincs a bálvány szó jelentéséről.
Bár lehet az adott dolog helyes vagy helytelen gyakorlat, de hogy egyik felsorolt dologra sem alkalmazható a bálvány szó, az is biztos.
A kabbalisztika nem bálvány, de ettől függetlenül helytelen, egyfajta ezoterikus zsidó tanítás.
Egy szobor többnyire csak egy szobor, bár lehetne belőle bálvány, ha isteni erőt tulajdonítanának neki, mint a zsidók az arany borjúnak. Nem tudom pecsét alatt mire gondolsz.
A kereszt egy kivégző eszköz, Jézust ezen feszítették meg. Mitől lenne bálvány? Egyébként pont ezért a kereszténység és a megváltás szimbóluma lett.
A rózsafüzér egy imádsághoz használt tárgy, nem tulajdonítanak neki isteni erőt, a szemekkel számolják az elmondott imákat.
Ha a 2. kabbala esetén a kabalára (amulettek pl) gondolsz, az sem bálványimádás, csak babonaság. Nem helyes, de ettől nem lesz bálványimádás.
Szia
A kabbalisztika nem bálványról, vagy babonáról szól. Ez inkább egy téves kód, amit némelyek belemagyaráznak a Bibliába.
A Biblia szövegében található rejtett kód elképzelése nem új keletű. Ez a központi tanítása a kabbalának, vagyis a hagyományos zsidó misztikának. A kabbalista tanítók szerint a Biblia szövegének alapjelentése nem az igazi jelentés. Úgy hiszik, hogy Isten a Héber Biblia szövegének egyes betűit jelképekként használta, melyek helyesen értelmezve nagyobb igazságokat tárnak fel. Nézeteik szerint Istennek konkrét célja volt minden egyes héber betűvel és annak a Biblia szövegében elfoglalt helyével.
Egy XIII. századi kabbalista rabbi, a zaragozai (Spanyolország) Bahja ben Ásér írt bizonyos rejtett információkról, amelyek akkor tárultak fel előtte, amikor úgy olvasott el egy részt a Teremtés könyvéből, hogy a szövegnek csak minden 42. betűjét olvasta. Ez a módszer, vagyis hogy a rejtett üzenetek feltárása céljából két kiolvasott betű között meghatározott számú betűt kihagyott, a modern Biblia-kód elképzelés alapja lett.
Péter apostol azt írta, hogy „nem mesterkélt meséket követve ismertettük meg veletek a mi Urunk Jézus Krisztus hatalmát és eljövetelét” 2Péter 1:16. A Biblia-kód elképzelése a zsidó misztikában gyökerezik, „mesterkélt” módszereken alapul, elhomályosítva és eltorzítva a Biblia ihletett szövegének világos jelentését. A Héber Iratok egyértelműen elveti az ilyesfajta misztikus szemléletmódot. Ez a véleménye Istennek róla: 5Mózes 13:1–5; 18:9–13.
Mindenekelőtt: a Kabbala ismerői szerint 35 év alatt veszélyes vele foglalkozni, egyes részeire ez 50.
Semmi köze a bálváőnyimádáshoz, a legmélyebb kapcsolat I-ten és ember között.
Pont ezért szükséges számottevő éárettség és élettapasztalat a tanulmányozásához.
Egyébként a legtekintélyesebb rabbik szinte kivétel nélkül foglalkoztak/nak vele és fontosnak tartják.
Szóval egyáltlán nejm tévút. Persze, akiknek hite a valódi, tiszta egyistenhit szempontjából "necces", azok számára nehezen hozzáférhető, még népszerű ismertető formájában is.
Nos Isten sokszor szólt népéhez. Mit tegyen es mit ne. A Bibliában nincs erre közvetlen tanítás.
Az emberi igyekezet hozta, hogy egy utat találjon Isten további üzeneteihez, megértéséhez.
Hasonló a csollagképekhez. Ugyan a csillagokat Isten teremtette, az ember még éjszaka tájékozódik sőt olyan dolgokat hoz ki az asztrológia, amit Isten nem kért az emberektől.
Szerintem viszont Isten megértése, üzeneteit, akaratát, nem lehet sablonokon keresztül megismerni. Hanem a törvényei és szabályai alapján egy kis részét. De ez csak saját véleményem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!