Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten szereti az embereket,...

Ha Isten szereti az embereket, miért nem tesz értük semmit?

Figyelt kérdés
2018. aug. 2. 00:21
 1/9 anonim ***** válasza:

"Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.” Jn 3:16


Isten mindig az emberekkel van, csak az ember nincs az Istennel. És hogy érted, hogy nem tesz értünk semmit? Értem pl személy szerint rendkívül sokat tett a magánéletem helyrehozatalában, amikor már láttam, hogy ez már önerőből nem ment.. "Kérjetek és kaptok, keressetek és találtok, zörgessetek és ajtót nyitnak nektek! Mert aki kér, az kap, aki keres, az talál, s aki zörget, annak ajtót nyitnak. Melyiketek ad fiának követ, amikor az kenyeret kér tőle? Vagy ha halat kér, ki ad neki kígyót? Ha tehát ti, bár gonoszak vagytok, tudtok jót adni gyermekeiteknek, akkor mennyivel inkább ad jót mennyei Atyátok azoknak, akik kérik." Mt 7:7-11

2018. aug. 2. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mert szabad akaratot adott Teremtéskor az embereknek.

Az 'értük tevés' bizonyos fokig kényszerítés, tehát sérti a szabad akaratot.

2018. aug. 2. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Rossz szemszögből közelíted meg a kérdést. Sok ember fejében az isten egy különálló lényként él, aki felülről nézegeti a világot és kedve szerint beavatkozik vagy nem.


Amíg szupermenként gondolsz rá, addig nem fogod megtalálni, megérteni.

2018. aug. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A lázadás óta, folyamatosan dolgozik ezen.

Jézus is határozottan kijelentette:

(János 5:17) . . .„Az én Atyám mindmostanáig folyton munkálkodik, és én is folyton munkálkodom.”


Hogy emberileg hosszúnak tűnik a megoldás, az azért van, mert türelmetlenek vagyunk néha, és azonnal cselekednénk. Hiszen ki szeret szenvedni?

Azonban ennek a megoldásnak, ami egyben válasz is Sátán kihívására, olyannak lennie, hogy többet ne legyen újra megtörténő eset. Még egyszer nem fog meghalni senki, hogy megváltsa az emberiséget.


Sajnos sokan gondolkodnak így, mert nincs pontos ismeretük. Ismeret hiányában pedig tudatlanul képződnek ezek a kérdések, méltatlankodások.

amikor pedig felajánlja a Teremtő, hogy ismerkedj meg vele, és a történésekkel, azt meg elutasítják, különböző indítékkal:

(Lukács 14:18–20) 18 De azok mind egyaránt elkezdtek mentegetőzni. Az első ezt mondta neki: »Szántóföldet vettem, és ki kell mennem megnézni. Kérlek, ments ki engem.« 19 Egy másik pedig ezt mondta: »Öt pár igavonó marhát vettem, megyek, kipróbálom őket. Kérlek, ments ki engem.« 20 Megint egy másik így szólt: »Éppen most vettem feleségül egy nőt, és emiatt nem tudok elmenni.«


Stb stb.

2018. aug. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32%

"Ha Isten szereti az embereket, miért nem tesz értük semmit?"

??? Megteremtett, megváltott, megszentelt, örök életet adott nekem, szóval a kérdés nem általánosítható. Veled mi a helyzet, kérdező? Te miért nem fogadod el ezeket? Ingyen van, kegyelemből

2018. aug. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tudtok írni egyetlen olyan esetet is amikor Isten bárkiért is tett volna valamit?
2018. aug. 2. 10:02
 7/9 anonim ***** válasza:

"Tudtok írni egyetlen olyan esetet is amikor Isten bárkiért is tett volna valamit?"

Már írtam kapásból négyet

2018. aug. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mármint olyat amiről tény hogy megtörtént, nem olyat ami bizonyíthatatlan hitkérdés.
2018. aug. 2. 11:29
 9/9 világvége1 ***** válasza:
Isten a jókat szereti – őket segíti is.
2020. jún. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!