Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tegyek tanúságtételt?

Hogyan tegyek tanúságtételt?

Figyelt kérdés

Szeretném úgy, hogy Istent dicsőítő legyen, de nem tudom pontosan mely részeket tegyem bele, amik az életemben történtek Isten szeretetét és kegyelmét megtapasztalva.


Milyennek kell lennie egy tanúságtételnek? Miket tartalmazzon?



2018. jún. 29. 13:27
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Nem igazán szeretnem ezt a "műfajt", de azért megpróbálok válaszolni.

Szerintem minél kevésbé terjengős, annál jobb. Ne az életedet akard elmesélni babakorodtól, hanem inkább olyan fordulópontokra koncentrálj, ahol tényleg döntened kellett. Mit éltél át akkor? Ki segített? Mit tanultál a fordulópontból?

Akár ha volt lelkivezetőd, akkor mesélhetsz arról, hogy milyen volt az ő személyisége, milyen tanácsokkal látott el, hogy közelebb kerülj Istenhez.

2018. jún. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
17%

Tanúskodni csak az tud, aki ismeri az Istent, személyes, közvetlen kapcsolatban van Vele!

Te valószínűleg dicsőítő imákra, Isten dicsőítésére gondoltál.

Ehhez nem kell más, mint saját szavaiddal megfogalmazott imával, dicsőítő imával fordulsz az Istenhez.

Felsorolod az életedben hányszor és miért vetted észre, hogy segített, vigasztalt, és építette a belső lelki világodat az Isten. Erre elsősorban nem Istennek, hanem neked van szükséged, mert ez által fejlődik ki és élesedik benned az a látás, amellyel észre veszed, és felismered az Isten szerető ölelését feléd. :)



A tanúságtevésről néhány gondolat Jézustól:



"Az a probléma, hogy te csupán a felszínem, a cselekedetek vonalán érzed fontosnak azt, hogy Engem szolgálj.

Pedig a cselekedetek forrása a gondolat. Ha igaz a gondolat és a gyakorlat, akkor a kettőt a szó köti össze. Ezt nevezitek tanúság-tevésnek.

Ahhoz, hogy úgy tudjalak szolgálni, mint szeretném, ahhoz az kell, hogy úgy kezdj gondolkodni és tanúskodni, mint szeretném.

Ahhoz pedig, hogy úgy tudj gondolkodni, mint szeretném, jobban kellene tudnod, hogy Én hogyan gondolkodom. Ezt az evangéliumaimból tudod legegyszerűbben és leghatékonyabban megtanulni. Tudatosan nem a Szentírást, nem a Bibliát mondtam, mert a Bibliát csak azoknak tudom ajánlani, akik már ismerik az Én gondolkodásomat, elképzeléseimet veletek kapcsolatban.

Ameddig ez nincs meg, addig sajnos legtöbbször inkább árt a Bibliára való hivatkozás, mint használ."



"Örülök, hogy tanúságot szeretnél tenni Rólam az emberek előtt. De tudnod kell, hogy Rólam csak az tud hitelesen tanúságot tenni, aki ismer Engem!


Rá kell érezned azokra a benső sugallatokra, amelyek szíved békéjét erősítik.

Tehát ne az legyen a legfontosabb, hogy milyen eredménnyel kecsegtet egy tanúságtétel, mert ennek lehet a hiúság is motiválója. Csak az lehet a szempont, hogy békét hoz-e szívednek, vagy sem.

A benső béke kárpótol olyankor is, ha esetleg külső csalódások érnek a tanúságtevésed miatt!


A lezártság nem az Én világom!

Teremtményi szinten az Én világom mindig nyitott a meglátott JOBB felé! Igen, mert enyéim számára mindenkor JOBB csak az lehet, ami evangéliumaimmal alátámasztható! Szavaimat, amelyeket olvashatsz az evangéliumaimban, lehet kibontani, értelmezni, de elferdíteni nem ajánlom senkinek!"

Jézus; A HANG - könyv502

2018. jún. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
42%

Milyen legyen a tanúságtételed?

Szerintem legyen példamutató, segíts a szegényeken, látogasd meg az idős vagy beteg rokonokat, helybelieket, stb.. Tanúságot Krisztusról egyedül példamutató élettel lehet tenni, nem pedig showműsorral.

2018. jún. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én szeretem a tanúságtételeket, nem tartom show műsornak (katolikus vagyok), csomó tanúságtételt szoktam youtube-on megnézni, vagy neten olvasni, mert nagyon inspirálóak.


Itt egy jó cikk a témában:

[link]

2018. jún. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
41%

Tanúskodni csak akkor tudsz, ha láttál/tapasztaltál valamit. Keresztyén tanúságtétel, vagy bizonyságtétel akkor lehetséges, ha elfogadtad Jézust, mint megváltódat, és így átélted a kegyelmet.

Egyetértek az egyik válaszadóval: "Ne beszélj, csak ha kérdeznek, de élj úgy, hogy kérdezzenek." (Nem tudom, ki mondta, pedig sokszor hallottam idézni. Elnézést.)

Viszont jogos a kérdésed. Jó, ha össze tudod foglalni, miért, hogyan találkoztál Jézussal.

1. Milyen volt az életed, mielőtt Jézussal találkoztál volna? (Sok jó és szép is volt benne, de Isten elleni lázadás vagy értetlenség is. Gondold át.)

2. Hogyan hallottál először Istenről, Jézusról? Ki vagy mi volt az, ami leginkább elgondolkodtatott?

3. Hogyan reagáltál rá először? Mi volt az, ami meggyőzött?

4. Hogyan történt? (Egyedül imádkoztál, vagy egy barátoddal, vagy egy lelkésszel beszélgetve, vagy istentiszteleten fogadtad el a kegyelmet?)

5. Mi változott? Milyen az életed most? (Van sok változás, áldás, de sok küzdelem is, amit talán az előtt nem is ismertél. Legyen ez is reális.)


Ha a buszon, vagy megállóban beszélgetsz valakivel, nem lesz rá több türelme, mint 1-2 perc. Ott nagyon fontos szelektálni, egyik-másik pontot egy mondattal elintézni.

Ha ifiben, vagy gyülekezet előtt kell kiállnod, lehet, hogy van 10 perced is, tudod színesíteni egy-egy vicces részlettel.

Fontos, bár evidensnek tűnik: Ne színezd túl a sztorit. Aki történetet mesél, annak van erre ingerenciája, de nekünk fontos, hogy minden szó igaz legyen.


Priviben folytathatjuk. Egy kis füzetet át tudok küldeni neked erről.

2018. jún. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérdező: "Hogyan tegyek tanúságtételt?


Milyennek kell lennie egy tanúságtételnek? Miket tartalmazzon?"


Nagyon rossz kérdés!!!!!


Aki megismerte az élő Istent Jézus Krisztus bűnbocsánata és kegyelembe fogadása által, az nem kérdez ilyet, mert már Isten vezeti az Ő Szent Szelleme által, és tudja mit kell tennie vagy mondania.


Ha kérdésedre akarsz helyes és igaz és jó választ, azt ne embereknek tedd fel, ne emberektől kérdezd, hanem magától az élő Istentől, Jézus Krisztustól.


Lk.12,12.Mert a Szent Lélek azon órában megtanít titeket, mit kell mondanotok.

Jn.14,26.Ama vígasztaló pedig, a Szent Lélek, a kit az én nevemben küld az Atya, az mindenre megtanít majd titeket, és eszetekbe juttatja mindazokat, a miket mondottam néktek.

1Jn.2,27.És az a kenet, a melyet ti kaptatok tőle, bennetek marad, és így nincs szükségetek arra, hogy valaki tanítson titeket; hanem a mint az a kenet megtanít titeket mindenre, úgy igaz is az és nem hazugság, és a miként megtanított titeket, úgy maradjatok ő benne.

Jn.16,13.De mikor eljő amaz, az igazságnak Lelke, elvezérel majd titeket minden igazságra. Mert nem ő magától szól, hanem azokat szólja, a miket hall, és a bekövetkezendőket megjelenti néktek.

2018. jún. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!