Lehetek valaha úgy megtért keresztény, ha úgy gondolom a Biblis egy részével (Ószövetség) nem tudok egyetérteni és teljesen ellentétes az istenképemmel?
A te elképzelésedben milyen egy keresztény?
Mi a kereszténység lényege?
És miért fontos, hogy mások kinek neveznek?
ez csak egy vallás, nincs olyan hithű megszálott ember aki a kereszténység minden egyes pontját betartja, aki gondolkodás nélkül egyet ért mindennel a vallással kapcsolatba
az a lényeg miben hiszel, melyik istent fogadod el, és milyen ember próbálsz lenni
az hogy valamivel nem értesz egyet az nem baj, azért van fejed, hogy gonolkodj
de ha jó ember vagy a keresztény istent fogadod el istennek, akkor hol a hiba??
Az ó-szövetség is Isten által ihletett írások, de abba bele vitték a próféták önmagukat is. A Bibliában egyedül Jézus tanítása és beszédei azok, melyeket a tanítványai vissza emlékezetből (Szentlélek segítségével) lényegében a tényeket írták le. Tehát ebben nincsenek tévedések, mivel azokat az emberré lett Isten, Jézus mondta, cselekedte és tanította.
Ezért teljesen mindegy, hogy a különböző egyházak hogyan magyarázzák(félre), vagy mit kanonizálnak, a lényeg megvan: az Evangéliumok. Ezért mindent az Evangéliumok szerint kell értelmezni, ami a Bibliába bekerült. Aki így értelmezi, annak rend van a fejében.
""A Szentírásban rangsorolni kell! Csak azokban a sorokban él a Szentlélek lángja, amelyek hozzáigazíthatók az evangéliumaimhoz! A keresztények közötti meg nem értés egyik legsúlyosabb forrása az, hogy nem evangéliumaimhoz igazítjátok a Biblia többi részét, hanem azonos szintűnek tartjátok minden sorát. Pedig könnyen beláthatnátok, hogy így a Bibliából mindent ki lehet olvasni, és az ellenkezőjét is! Tehát érdemben használhatatlan! Arra kérlek benneteket, hogy az evangéliumaimat olvassátok nagy buzgósággal, és a Szentírás többi részével csak annyiban foglalkozzatok, amennyiben össze tudjátok egyezteti evangéliumaimmal." (Jézus/A Hang: 21/2092) "
Az Újszövetség megismerésével kezdd a kereszténység megismerését. Jézus tanításai felől. Tehát ne olvasgasd még az Ószövetséget, ismerd meg az Újszövetséget alaposabban.
Alábbiakban hozok mégis néhány érvet az Ószövetség mellett:
– Jézus nem utasította el az Ószövetségi Írásokat, magát az ószövetségi próféciák beteljesítőjének tartotta. Sokszor idézett is az Írásokból.
– Az Ószövetségben is találunk számos olyan igehelyet, melyek szellemisége teljesen megegyező Jézuséval. Példák:
Mikeás 6,8
6,8 Megjelentette néked, oh ember, mi légyen a jó, és mit kiván az Úr te tőled! Csak azt, hogy igazságot cselekedjél, szeressed az irgalmasságot, és hogy alázatosan járj a te Isteneddel.
Ésaiás 58,6-11
stb. …
– Jézus eljövetelének jelentősége nem érthető meg az Ószövetség előzménye nélkül, az ember bűnbe esett (ő Isten Fia, a Megváltó a Sátán uralmától).
Jézus: „Látám a Sátánt, mint a villámlást lehullani az égből.” Luk 10,18
– Számos szimbólum kapcsolja össze az Ó- és Újszövetséget. Pl. Jézus Krisztus előképe az Ószövetségben a bűnért bemutatott bárányáldozat, illetve az Egyiptomot sújtó legutolsó csapás (elsőszülöttek halála) ellen Isten által adott védelemre emlékeztető páskabárány ünnep.
A bibliai Isten nagyon fontos tulajdonsága, hogy Ő a SZABADÍTÓ, az embert nem saját erőfeszítései szabadítják meg, hanem maga Isten. Ő szabadította meg - fizikailag - az elnyomott zsidókat az egyiptomi fogságból, Mózes vezetésével, mely szintén előképe az újszövetségi szabadításnak. S mit olvasunk az Újszövetség első oldalán (Máté ev.)?:
„1,21 Szűl pedig fiat, és nevezd annak nevét Jézusnak, mert ő szabadítja meg az ő népét annak bűneiből.”
A Messiás szó jelentése: Felkent, görögül: Krisztus. Jézus jelentése: „Isten a szabadító”.
Az Ószövetséget szakirodalom, háttérirodalom elolvasása nélkül félreérteni lehet. Ajánlott Ursula Struppe: Bevezetés az Ószövetségbe (Jel Kiadó, 2003) c. könyve, mely nem teológus képzettségűek számára is emészthető.
Az Ószövetségből is van pár olvasmány, amit bátran olvashatsz.
Talán a legértékesebb (elnézést lehet szubjektív), a Zsoltárok könyve. Jézus szellemisége, tanításai is jobban megérthetőek segítségével.
Jónás könyve, Jób könyve, Jeremiás könyve.
A bölcsességi irodalomhoz tartozik még a Példabeszédek és a Prédikátor könyve, ezek kicsit nehezebb olvasmányok lehetnek. Ha megérted az Újszövetség és a Zsoltárok szellemiségét, jobban csúsznak majd.
Fentebb ajánlottam egy ószövetségi bevezető könyvet, ezen kívül ajánlok még egy rövidebb írást:
Fabiny Tibor: Ami változik és ami/Aki örök a Szentírásban?
Halihó! Én csak addig vallottam ugyanezt, amíg nem kértem Istent, hogy most már aztán segítsen nekem megérteni, hogy mi is történt. És megmutatta.
Ha így látod, akkor nem vagy még érett keresztény. Ezt nem bántásnak írom, hanem csak egy tény. Mindenki végigmegy ezen az úton, viszont azt el kell mondanom, hogy rossz az elgondolásod. Csak egy kérdés: szeretnél olyan világban élni, ahol a gyermekáldozat mindennapos? Ha a válasz nem, akkor mi is a valódi gondod? Nem inkább az, hogy még nem érted? Hogy még erősen hatnak rád azok a vélemények, amik jelenleg formálnak téged? Isten akkor is ugyanaz volt, mint az Újszövetségben. Eszedbe jutott már, hogy esetleg tévedsz?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!