Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Én egy új vallást szeretnék...

Én egy új vallást szeretnék alapítani. Hogyan kezdhetnék hozzá?

Figyelt kérdés
A már meglévő vallások között nem találtam olyat, amelyik nekem megfelelne.

2018. máj. 31. 20:49
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
kitalálod amit akarsz és hiszel benne. Kész
2018. máj. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Miért, mi felelne meg? :D
2018. máj. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Erre én is gondoltam, de ha csak úgy kitalálok egy nem létező lényt aki a barátom, vagy vigyáz rám...vagy mindenkire, és elkezdek hozzá beszélni..akkor bolondnak néznek az emberek!

Hány embernek kell hinni egy ilyenban ahhoz, hogy akkor se gondolják bolondnak, hogyha amugy nincsen semmi bizonyíték?

Hogyha beszerveznék még másokat is, akkor az már egy vallás?

2018. máj. 31. 20:53
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
figyel, a jehova tanúi is mennyien vannak és még is bolondnak nézik őket
2018. máj. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Ez igaz. :(
2018. máj. 31. 21:00
 6/22 KZitus ***** válasza:
30%

Igen kerves 4-es hz és kérdező! Az Írásból mindennek betünek be kell teljesednie, ennek is:

1Korintusz 1:26–29

"Hisz látjátok, testvérek, hogy amikor Isten elhívott titeket, nem sokan voltak olyanok közületek, akik emberi mércével bölcsek, akik hatalmasok vagy előkelő származásúak, hanem a világ bolondjait választotta ki Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket, és a világ gyengéit, hogy megszégyenítse az erőseket. És a lenézetteket meg a világban jelentékteleneket választotta ki Isten, a nem létezőket, hogy semmivé tegye a létezőket, hogy senki se dicsekedjen Isten színe előtt."


Boldogan tartozom azok közé, akiket Isten választott...nem számit az embrek mit gondolnak erről:-)

2018. máj. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

No jó, tegyük fel, hogy én elfogadom azt amit a Biblia ír, de szerintem ez a szöveg arra az Istenre vonatkozik amelyikben én hszek?

Pontosabban arról van szó, hogy nekem saját értelmezésem van a Bibliáról, amei nem mindenben egyezik meg más felekezet nézeteivel...

...akkor ettől még az én hitemet ugyanúgy tolerálja majd a többi keresztény, ahogyan én is elfogadom az ő nézeteiket?

...vagy úgy vélik, hogy nekem nem lehet igazam, mert én csak egyedül gondolkodom így, ők pedig sokan vannak?

2018. máj. 31. 21:22
 8/22 anonim ***** válasza:
63%

Vidiripi


Az attól függ kérdező hogy mivel érvelsz a hited mellett! Mert a totális semmivel nem fog meggyőzni embereket!

Tehát az érveidtől függően lesznek olyanok akik elfogadják majd a hitedet de olyanok is akik nem! Pontosan ugyan úgy ahogyan a többi esetben is ez meg van!

2018. máj. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Én nem szeretnék "erőszakos" módon megtéríteni senkit sem és nem is szeretnék megingatni a hitében senkit. Csak arra vagyok kíváncsi, hogy a vallási tolerancia elve az vonatkozik-e énrám is abban az esetben, hogyha számomra az én hitem teljesen személyes, és csakis az enyém.

Most itt az nem számít, hogy nekem valamilyen teljesen eltérő világnézetem van...vagy pedig a szentháromságba beleszámítok még egy "Béla" nevű embert akit csak én ismerek...mert e lényeg nem ez.

A lényeg az, hogy egy egyszemélyes hit is számíthat-e vallási toleranciára, vagy ha csak én gondolkodom így, akkor engem beutalnak az orvoshoz?

2018. máj. 31. 21:57
 10/22 anonim ***** válasza:
60%

Kedves KZitus!


Szent Pál ott minden bizonnyal átvitt értelemben beszél a bolondságról.


A Biblia szerint ugyanis az igazi bolondság egy negatív tulajdonság (lásd: Préd 5,4; Ez 13,3; Lk 12,20).


Ha valakit tényleg (és jogosan) néznek bolondnak, akkor nem lehet a Bibliát felhasználni arra, hogy minden oké.


Üdv. Dante

2018. máj. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!