Kedves keresztények, válaszolna valaki?
Egy másik kérdés alatt merült fel a dolog, ott viszont csak egy Tanú próbált magyarázkodni, és csak még jobban összekavarta a dolgokat...
Szóval igazi keresztények válaszát várnám!
A Biblia alapján a megváltás, a Messiás eljövetele gyakorlatilag már a kezdetektől, a bűnbeeséstől Isten terve volt, igaz?
Ennek ellenére többször mintha a saját szándéka ellen dolgozna.
Leglátványosabb példa a Babiloni zűrzavar esete, amikor is Isten a szabad akaratra is fittyet hányva összezavarja az embereket, hogy muszájból szétszéledjenek a Földön. Na most ezzel máris a saját terveit hátráltatja, hiszen ezzel a döntésével minimalizálta annak az esélyét, hogy a majdani Messiás tanai mindenkihez és belátható időn belül eljussanak. A gyakorlatban Isten elérte, hogy pl az amerikai őslakosok Jézus születése után közel másfél évezreden át még csak ne is hallhassanak az üzenetéről.
Plusz ott van maga a nyelvek összezavarása. Olyan fordítás pedig nem létezik semmilyen nyelven, ami 100%-osan képes visszaadni az eredeti szöveg mondanivalóját. Azaz Isten ezek szerint elintézte azt is, hogy akihez el is jut az üzenete, neki is helyenként félreérthető legyen.
Bocsi hogy kicsit hosszú lett, de tényleg érdekel, mit gondoltok erről? Egyáltalán belegondoltatok-e már, hogy Isten itt milyen önellentmondásba keveredett saját magával?
Bonyolult kérdést tettél fel. A Biblia megértése igényel némi jogi érzéket, tapasztalataim szerint azonban sokan élnek ennek híjával. Bizonyos benyomásokra, tisztázatlan terminológiára építik fel a teológiájukat, és csodálkoznak, hogy nem áll össze a kép, mások pedig vallásos ábrázatot öltve utalnak a Róma 11,33-ra:
"Óh Isten gazdagságának, bölcseségének és tudományának mélysége! Mely igen kikutathatatlanok az ő ítéletei s kinyomozhatatlanok az ő útai!"
Pedig Isten kinyilatkoztatta magát, és sok természetfeletti dolgot tett kikutathatóvá, vagyis Pál apostol fenti megállapítása a ki nem jelentett dolgokra vonatkozik.
"A titkok az Úréi, a mi Istenünkéi; a kinyilatkoztatott dolgok pedig a miénk és a mi fiainké mind örökké, hogy e törvénynek minden ígéjét beteljesítsük." (5Móz 29,29)
Hogy ne menjünk nagyon messzire, a mindenhatóság kérdésének megértése is lehetetlen jogi érzék nélkül. A Biblia bemutat egy nagyhatalmú kerubot(Ez 28,14), aki fellázadt a Teremtő ellen. Ezt a főangyalt úgy említi Isten, mint az arányosság pecsétgyűrűje, aki teljes volt bölcsességgel, és tökéletes szépségben (Ez 28,12). Vajon hogyan lehetséges, hogy ez az Isten által teljes bölcsességűnek nevezett szellemi lény komolyan gondolta, hogy Istent legyőzheti? Vajon egy bölcsességgel teljes lény arra gondolt, hogy erővel győzi le a létezése okát? Létezik olyan bölcs lény, aki elhinné azt, hogy a minden erő birtokában levő Istent lenyomhatja szkanderben? Vagy a Mindentudó tévedett Lucifer bölcsességét illetően, amit éppen Ő adott neki? Aligha. Egy bölcs lény csakis más utat választhatott volna, nem az erő útját. Ezek szerint van az erőnél magasabb rendű törvény az Univerzumban? Igen. Isten úgy mutatkozik be a Bibliában, mint Aki az Igazság és a Jogosság Istene. Ez azt is jelenti, hogy Isten számára a kettő nem válik szét, mint a mi világunkban. Itt sajnos előfordul, hogy ami igazságos, az nem törvényes, és ami törvényes, az nem igazságos. Isten Országában ilyesmi lehetetlen, ahogyan az is az, hogy Isten valaha is átlépjen az igazság és törvényesség korlátain. Ezek szerint a Mindenhatóság nem jelent korlátlanságot. Ha ezt az egyet megérted, közelebb kerülsz a kérdésedre való válaszhoz is.
Csak röviden annyit, hogy Isten azt mondta az embernek, hogy szaporodjon, sokasodjon és töltse be a Földet. Ehelyett az akkori emberiség Bábelbe koncentrálta magát, és nem szándékozott betölteni Isten akaratát a Föld benépesítését illetően, hanem együtt maradtak. Nimród Isten elleni lázadó volt. A "hatalmas vadász az Úr előtt" nem pontos, ugyanis az Úr ellen harcolt. Lehetséges ez? -kérdezte fentebb valaki. Ha csak a kommunisták ténykedését nézzük, akik kiiktatták az oktatásból az Isten-hitet, és komoly dresszúráknak vetették alá a hívő embereket, a híveiket pedig erőszakos propagandával tartották távol a Bibliától, akkor belátható, hogy igenis lehetséges Isten ellen lázadni, és hadat viselni ellene, megint csak nem szemtől szembe, hanem áttételesen, ahogy a történelem során sokak, sokszor tették és teszik a mai napig. Azaz a bábeli affér nem Isten eredeti tervei ellen, hanem éppen annak érdekében történt. Istennek meg kellett alapoznia a megváltást, nem véletlenül tartott négyezer évig a Megváltó megjelenése, illetve az azóta eltelt kétezer év sem volt elég, hogy mindenhova eljusson az evangélium. Ha azt jelentené a mindenhatóság, amit a vallásos világ, és az abból táplálkozó kritikusok evidenciának tartanak, akkor ennek valóban nem lenne sok értelme. Ám, ha a Bibliát tekintjük a hit kiindulópontjának, akkor a mindenhatóság kérdését árnyalva látjuk, és nem abból indulunk ki, hogy Isten azt csinál, amit csak akar. Ennek ellentmondani látszik a tény, hogy a Biblia kijelenti, hogy Isten azt akarja, hogy minden ember megmeneküljön és az igazság ismeretére eljusson (1Tim 2,4). Az is ellentmondás lenne, hogy miért is kellene imádkozni egy önkényúr akaratának a megvalósulásáért? Jézus azt mondta, hogy így imádkozzunk: "...legyen meg a te akaratod, mint a mennyben, úgy a földön is..." (Mt 6,10). Ezek szerint a Földön nincs meg Isten akarata úgy, ahogyan a Mennyben megvan? Ha nincs meg, akkor nem ellentmondásos ahhoz az ideához ragaszkodni, hogy Isten mindig azt teszi, amit leginkább szeretne?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!