Akik nem hisznek Jézusban, miért ünneplik az ő ünnepeit? A húsvétot, a karácsonyt?
12: Akkor okoska, ezen nevessél: "A téli napforduló az északi féltekén a csillagászati tél kezdetét jelenti, a legtöbb kultúrában számos ősi népi szokás kapcsolódik hozzá, és ünnepségek kísérik, mint például az ókori római Saturnalia, a zsidó Hanuka, az afroamerikai Kwanzaa, vagy maga a karácsony, melyet valószínűleg Mithrász napisten kultuszához kapcsolódóan, illetve több pogány ünnep helyett tart a keresztény vallás."
Ha-ha-ha!
#22
Lehet nem sikerült teljesen megértened amit írtam, de nem csodálkozom ezen.
Újra akkor... a karácsony december 25-én van, a téli napforduló december 21-én. Persze megünnepelheti 4 nappal később is, bár sok értelme nincs, egyik ősi pogány szokáshoz sem kapcsolódik így.
Az angol Easter szóból ered a húsvét.
A Medieval Holidays and Festivals című könyv elmondja, hogy „ezt az ünnepet a hajnal és a tavasz pogány istennőjéről, Eostréről nevezték el”
The American Book of Days című könyv. Hozzáteszi: „Nem kétséges, hogy korai napjaiban az egyház felvette a régi pogány szokásokat, és keresztény jelentéstartalmat adott nekik. Mivel Eostre ünnepe az élet tavaszi megújulásának az ünnepe volt, könnyű volt Jézus halálból való feltámadásának az ünnepévé alakítani, akinek az evangéliumát prédikálták.”
A Pászka bárány pedig nem egyenlő a húsvéttal. Jézus halála után, már nincs szükség ilyen ünnepet megtartani Krisztus követőinek, hiszen az csak előárnyékolása volt, Jézus halálának.
Írd meg nekem, hogy a latin húsvét és a héber Pászka közös nevét, vagy eredetét, Mert ilyen nincs.
"Az angol Easter szóból ered a húsvét."
Ez már csak azért érdekes, mert az angol easter szóban sehol sem találom az angol meat szót, ami húst jelent, mint a húsvét szó első fele. De ehhez nem kell túl nagy ész, hogy belásd. Idézek neked egy nyelvészeti cikkből, engedd meg, hogy hitelesebbnek ítéljem meg a te fura okfejtésednél:
"A húsvét magyar elnevezése, könnyen kitalálható, a hús (magunkhoz) vételére, azaz arra utal, hogy a negyven napos böjt után végre lehet húst fogyasztani."
A húsvét latin neve a Paschale, amiről csak egy vak nem látja, hogy a pászka szóból ered.
Érdekes, ha görögül nézzük (az Egyház másik nagy nyelve), akkor Πάσχα (Páscha) szóval van írva. Meglepő, megint a héber pászka lehet az eredete.
Na ennyit az okoskodásodról.
Tévedés, Jézus októberben született.
Ki lehet számolni. ennél fogva sincs semmi köze a decemberi napfordulóhoz.
Mond már meg nekem Kedves Barátom.
Hogyan lett a "latin Pászkából" "húsvét"
Mivel Jézus meghalt, nincs szükség böjtre, mert a megváltás megtörtént, Jézus, más néven a vőlegény itt van.
De hát Ti tudjátok.....
#23
Annyira azért nem érdekes. Egyszerűen kiszámolták a halálának napját, ami március 25-re esett az akkori számítások alapján, majd hozzáadtak 9 hónapot. Ugyanis a régi zsidó hagyományok alapján a nagy próféták fogantatása és halála ugyan arra a napra esik. Ezt a hagyományt vették alapul.
Lehet számodra érdekes, szerintem nem annyira. Az meg egy szimbolikus többletet ad, hogy a fény születésének az ünnepéhez közel esik.
"Mond már meg nekem Kedves Barátom.
Hogyan lett a "latin Pászkából" "húsvét" "
Szerintem idéztem hogy lett a húsvét szó, nem tudom mit olyan nehéz felfogni benne. A latin és görög szavakat pedig azért írtam le, mert a latin és a görög volt mindig is az Egyház nyelve. Az általad mantrázott (mert már jó párszor felhoztad máskor is) easter angol szónak nem sok köze van hozzá.
"Mivel Jézus meghalt, nincs szükség böjtre, mert a megváltás megtörtént, Jézus, más néven a vőlegény itt van."
Akkor Jézus bizonyára hülyeségeket beszélt, amikor azt mondta, hogy imádkozzatok és böjtöljetek. A jehovások ezt is jobban tudják Krisztusnál, de sebaj.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!