Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen olyan Magyarországon...

Milyen olyan Magyarországon is létező vallások és vallási felekezetek vannak, amelyek elfogadják a homoszexualitást, nem tartják bűnnek, vagy "betegség"nek?

Figyelt kérdés

Kérlek a kérdésre válaszoljatok!


A wicca vallásról tudok, meg a buddhizmusról hallottam még, hogy elvileg nem áll úgy a témához, mint pl a kereszténység, de azt is olvastam, hogy Tajvanon a melegházassággal szembem a katolikus egyházzal "együtt" próbáltak tiltakozni/fellépni, persze (szerencsére) sikertelenül.


2018. jan. 9. 21:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

A neopogány vallásokat nem ismerem, de azért a buddhizmus közel sem olyan elfogadó, mint azt véled.


Manapság nem nagy kunszt vallást alapítani, alapíts egyet a saját képedre, mert láthatóan úgy sem érdekel az igazság, így mindegy hogy te találtad ki a vallásodat, vagy valaki más előtted.

2018. jan. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Pl a reform zsidóság elfogadja, 2 ilyen felekezet is van Magyarországon.
2018. jan. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

álltalánosságban mindenhol legjobb esetben is betegségnek tartják, a buddhizmusban is egy negativ dolog, a kereszténységben ugye szélsőségtől szélsőségig kb minden jelen van(a baptista lelkésztől aki a puszta tényért hogy meleg vagy főbe lőne,a melegeket elfogadó de a kapcsolatukat nem házasságnak tekintő katolikuson át a nyiltan meleg házaságban élő evangélikus püspökig) kb a buddhizmussal is ez a helyzet


igazából még ha olyan folozófiai rendszereket nézel amik ateisták is elitélik, pl a nyiltan materialista kommunizmus, persze ma az usa-ban fennen hirdetik h ők támogatják a melegházasságot, de kubában kifejezett üldözték melegeket, máshol nem kutatták fel őket de ha valakiről kiderült azt elitélték mert "ellenforradalmi" a dolog

2018. jan. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
69%
Csak a pontosítas végett nem a homoszexualis vonzalom megléte a bűn, hanem a házassagon kívüli szex.
2018. jan. 10. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

#4


Nem tök mindegy? Melegként úgysem köthetek Magyarországon házasságot, meg amúgy is, biztos vagyok benne, hogy a heterok 99%-a is szexel házasság előtt, szóval...

2018. jan. 10. 01:31
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

#5


Így van. Senki se tökéletes. Én például nem csak hogy szexeltem házasság előtt, hanem loptam is, hazudtam is, meg egy csomó minden más bűn van a számlámon.

2018. jan. 10. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Jó, azt értem, hogy senki sem tökéletes, de én ezt nem érzem sem bűnnek, sem rossz dolognak. Érzelmileg, szexuálisan a férfiak vonzanak, erről nem tehetek. És nem ártottam vele senkinek.


Számomra ez éppen annyira természetes, mint a heterok számára a hetero párkapcsolatok, szex stb.

És egy olyan vallási közösséget keresek, ahol hasonló módon gondolkodnak.

2018. jan. 10. 01:47
 8/17 anonim ***** válasza:

ilyet sajnos nem valószinü hogy fogsz találni, de ateisták között sem, és sajnos sok esetben megy a képmutatás, pl én keresztény vagyok, nálunk elvben nem lehetne kiemelni a melegeket h na ez valami nagy dolog, de pl sajnos akik melegek nem merik a nagyobb társaság előtt bevállalni, persze azt mondják ha most valaki nyiltan oda megy és megkérdi akkor nem titkolják (ami igaz is) de azért igyekeznek elkerülni a témát, és ezt meg is értem, aki ateista az azt fogja mondani h család meg haza meg térj már észre, aki vallásos meg arra hivatkozik :/ és nem azt mondom h ez valami nagyon helyes dolog, csak túl kéne lépni rajta, néhány ember meleg ennyi, én pl egyszer elloptam egy könyvet, szerintem ez rosszabb mint önmagában az h valaki meleg...


szerintem nagyjából az lehet a megoldás hogy keresel egy olyan közösséget egy neked megfelelő valláson belül ahol ezt vállalhatod nyiltan, pl van keresztények a melegekért nevü csoport, de nem feltétlen kell ezt ilyen nyiltan ha neked ez már kellemetlen, elég ha ismersz pár embert akik között bátran felvállalhatod magad

2018. jan. 10. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

#7

Próbáltam rá célozni, de igyekszem jobban kifejteni.


Vallási közösséget általában azért keresünk, hogy megleljük az igazságot, illetve ez által majd az örök életet.

Esetedben nem tudom, hogy mi a célja, de abban egészen biztos vagyok, hogy nem ez. Hiszen 3 teljesen különbző, alapjaiban teljesen eltérő vallást említettél.


Biztos, hogy szükséged van vallásra? Kérdezem ezt keresztényként. Nem hívő ateistaként is élhetsz majdnem teljes, szép életet.

2018. jan. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"Vallási közösséget általában azért keresünk, hogy megleljük az igazságot, illetve ez által majd az örök életet."


Vagy azért, mert hiszünk I.tenben, vagy legalábbis egy felsőbb entitásban, és szeretnénk ezt a hitünket közösségben megélni. A spiritualitásnak nincs vallása, bármelyik felekezetben megélheti az ember. Én zsidó vagyok, alapvetően nyilván zsinagógába járok, és ezen nem is kívánok változtatni, de ez nem azt jelenti, hogy egy katolikus, muszlim, vagy krisnás istentiszteleten nem tapasztalhatok meg hasonló spirituális élményt, mint a saját közösségem istentiszteletén, mivel ez a spiritualitás alapvetően a közösséget alkotó emberekből ered. Egy jó vallási közösség, ahol ez a spiritualitás megtalálható, hihetetlen erőt tud adni az embernek, ezért egyáltalán nem tartom furcsának, főleg nem elítélendőnek, hogy valaki erre vágyik.

Kérdező, még mindig áll a 2 reform zsidó közösség, ahol nyíltan felvállalhatod magadat, anélkül, hogy bárki elítélne érte. Ha vannak kérdéseid, írhatsz nyugodtan privátot is.

2018. jan. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!