Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a halál a bűn következménye...

Ha a halál a bűn következménye, miért halnak meg az állatok is?

Figyelt kérdés
Hiszen csak az ember bűnözött. Az egy dolog, hogy Ádám utódai örökölték, de a teljes állat- és növényvilágot mi értelme ártatlanul büntetni?
2017. szept. 26. 21:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

A bűnre úgy tekintenék személy szerint, mint valami 'szellemi-kémiai' dologra, amely az emberen keresztül bekerült ebbe a világba, így kihatással van mindenre.


Az 'ártatlanul' való büntetést pedig, fel lehet szerintem fogni úgy, mint a bűnnek egyfajta melléktermékét... Nem ül Isten úgy a trónján, hogy kezében villámokkal veri az 'ártatlan' biológiai ökoszisztémát, közben az kiabálva, hogy "nesze, nesze, ezt az emberek bűnéért! Nesze, nesze!"...


.

.

.


"R*hagyjál ki te kis muskátli! Nesze, nesze...."

2017. szept. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Na, azért a bírónak sem kell végigjárni a börtönöket és jól megrugdosni minden elítéltet, hogy számon kérhető legyen, ha valakit ok nélkül büntet.
2017. szept. 26. 22:19
 3/21 anonim ***** válasza:
67%

Nem nevezik halálnak az állatoknál és pont amiatt, amit írtál. Chaplin mondta, hogy csak az ember tudja, hogy meg fog halni és mégis csak az ember tud nevetni. Sok mindennek összefügg ez - a bűnnel erdő dolog.

Az állatok, növények, ásványok részt vesznek a körforgásban, és nem gondolnak a halálra.

- "Kimúlt szegény pára"- mondják (a pára a lelke:) A növény elszárad, elhull.

A búzamag a földben elrohad, feláldozza magát - és új élet sokszoros sarjad belőle

Költök nevezik halálnak a virág halálát, egy gyönyörű rész Radnóti Miklóstól:


„Mikor múlik el a gyerekkor? S mikor az ifjúság? S az élet? Észre se venni. Kétszer leshettem csak meg a pillanatot, mikor a szirom elhagyja helyét s a földre perdül.

S tulipán volt mind a két virág és mind a kettő fehér.

S halott-e már a perdülő szirom, ha hullni kezd?

Vagy akkor hal meg, hogyha földet ér?”

2017. szept. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

"Nem nevezik halálnak az állatoknál"

Viszont ebből az értelmezésből meg az következik hogy az állatok már az édenben is elpusztultak.

2017. szept. 26. 22:45
 5/21 anonim ***** válasza:
62%

Az állatokat nem az örök élet kilátásával hozta létre a Teremtő.

Az állatok esetében a halál természetes folyamat, ez abból látható, hogy nincsenek megemlítve abban a bibliai beszámolóban, mely arról szól, hogy az emberi családban megjelent a halál.

Tulajdonképpen mikor Jehova először beszélt Ádámnak a halálról, utalt rá, hogy a halál nem az élet velejárója, hanem az Isten iránti engedetlenségért kiszabott büntetés

Ádám értette, mit jelent a halál, hisz láthatta, hogy az állatok meghalnak.

2017. szept. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

"az állatok már az édenben is elpusztultak." Igen. Az ember Istengyermeksége azt jelenti, hogy a halhatatlanságra eleve tud gondolni (függetlenül hogy hiszi vagy nem!), ez nem az életösztön, ami az állatoknál is van. Transzcendens, természet fölötti dimenzió ez (még akkor is ha nem hiszik - pusztán az már hogy gondolni tud rá - hinni, tagadni beszélni róla, ellentétben az állatok horizontális szemléletével. Bármilyen különösen hangzik, ez összefügg az ember függőleges gerincével - a régiek azt mondták: az eget és a földet összeköti - míg az állatok vízszintes gerinccel belesimulnak a természetbe (vannak madarak, amelyeknek valamennyire függőleges a gerincoszlopuk, ők a kivételek:).

Nem az Isten antropomorf, hanem az ember theomorf.

2017. szept. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
29%

Kapaszkodj meg: már Ádámék sem voltak halhatatlanok.

Isten csak azt ígérte nekik, hogy mindig meghosszabbítja az életüket.

Amúgy már legalább háromszor megtárgyaltuk ezt: állatostul, mindenestül.

2017. szept. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Az ember bűne kihatott a teljes földi viszonyokra,s abban az állatokéra is.
2017. szept. 27. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 KZitus ***** válasza:

Szia


Tényleg nincsen írva a Bibliában az állatok örök élet lehetőségéről. De a Biblia leírásából és a tudomány mai állásából, annak összehasonlításából sok mindent megtudhatunk.

A tudomány megállapította, hogy sok ezer évvel ezelőtt éltek a földön hatalmas nagy testű állatok, a dínók több féle faja. Nem tudjuk mennyien lehettek, de mivel az ember örök élet lehetőségével lett megteremtve, akkor bizony a dínóknak el kellet tünni a földről, és megint a tudomány siet a segítségünkre, hiszen azt is megállapította, hogy a dínók, hireten pusztultak el. Nem tudjuk, hogyan és milyen célból teremtette(volt szükség) a dínókra. De bárhol találnak maradványaira, szinte mindig megtalálják a nyomait a hírtelen pusztulásuknak.

Lányeg a lényeg, hogy Isten nem teremtette az állatokat örök életre. Ha ez így lenne, már régen nem lenne helyünk a földön:-)....náluk nincsen születésszabályozás :-)

2017. szept. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
23%
Ha az ember örök életre lett volna teremtve, nem lett volna ott az élet fája, melynek gyümölcse örök életet adott volna. De nyugi, feltámadás után sem adatik alanyi jogon az örök élet, az élet fáját ott is említi a Jelenések könyve. Ezt a maszlagot, hogy az ember által jött a halál a világba a hamis tanító, Pál hirdette, nem igaz.
2017. szept. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!