Miért volt Izrael az ígéret földje, amikor csak sivatag?
Figyelt kérdés
2017. aug. 29. 10:50
1/7 anonim válasza:
Ezen a részen alakult ki több fontos dolog ami a kultúra, vallás, írás, kereskedelem, tudomány alapjai, az egyiptomi mellett. Egyiptom és a Nílus deltája volt a legelső modernebb fejlődési időszak, de gondolom a folyó delta áradásai miatt áttevődött Kánaán részére a központi élete a térségnek. És itt alakultak ki a vallási felekezetek, vallási és kereskedelmi-kulturális központ lett és maradt sokáig.
2/7 követ62 válasza:
Igen. Mára az, de akkor egy bőséggel termő csodálatos terület volt.
Szerintem olasd el. Főleg azt a részt miután a kémek vissza térnek. Ott ök elmondják a népnek milyen az az ország.
Sőt szemléltetik is.
3/7 anonim válasza:
Ezeken kívül a Biblia sokszor a Föld szóval népeket nevez meg, illetve emberek sokaságára utal
Mint pl, amikor azt mondja, hogy "új Föld" akkor az új igazságos emberi társadalomra utal.
4/7 anonim válasza:
Régebben nem volt pl sivatag Afrikában egyáltalán. meg a Közel-Keleten sem. Csak az éghajlatváltozás ezt okozta. Már 10 ezer évvel ezelőtt elkezdődött, de az igazi nagy sivatagok csak pár ezer évvel ezelőtt alakultak ki, és azóta egyre nagyobbak, konkrétan az afrikai őserdőből már szinte semmi sem maradt, mindenhol csak sivatag van, vagy megművelt területek.
5/7 anonim válasza:
Aányan akkor voltak kb 4000 évvel ezelőtt, annyi számára még ma is volna elég paradicsomi hely a Jordántól nyugatra. De akkor még jobb volt a klima.
6/7 anonim válasza:
A termékeny félholdban helyezkedik el, ami mára már nem igazán termékeny, de az ókorban az volt. A termékeny félhold volt az emberi civilizáció bölcsője. Ott alakultak ki az első falvak, az emberiség ott kezdett el komolyabban földet művelni. Akkoriban sokkal több csapadék esett Izrael környékén és a Közel Keleten is. A sivatagok helyett termékeny föld volt és gazdag növényvilág. Akkoriban az a hely hasonlíthatott leginkább a paradicsomra.
7/7 anonim válasza:
Izraelt azért nevezi a Biblia az ígéret földjének, mert a történet szerint Isten ezt a földterületet ígérte oda az ő kiválasztott népének. És ezen ígéret miatt vártak a vallásos zsidók türelemmel a betelepülésre, illetve az állam(újra)alapításra, amikor éppen mások voltak a körülmények. Attól függetlenül, milyen termékenységű földtakarója van. :) Egyébként az ígéret földjét hívták "tejjel-mézzel folyó Kánaán"-nak is, ami a gazdagságára utal. Minden esetre, a héberek/zsidók számára felbecsülhetetlenül sokat ért, és sokat ér ma is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!