Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Prófétának tartjátok, vagy...

Prófétának tartjátok, vagy annak számít-e Nabukodonozor?

Figyelt kérdés
Ugye ő egy egész történelmet átölelő próféciát kapott.
2017. aug. 27. 04:39
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

"Huhh, számomra bonyolódik..."

Legjobb lenne, ha elolvasnád a Bibliát, akkor látnád, hogy a klasszikus próféták azután jelentek meg, mikor Izraellel szövetséget kötött Isten. Mózesig pátriárkák voltak, Jézus pedig megmondta, hogy a törvény és a próféták keresztelő Jánosig voltak.

Ábrahám tehát pátriárka volt, János apostol pedig apostol, attól függetlenül, hogy prófétált.

És hivatalosan az volt próféta, akit Isten elhívott PRÓFÉTÁNAK. Beleköltözött Isten lelke és időről időre feladatokat kapott. Semmi más feltétele nincs a dolognak.

2017. aug. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 KZitus ***** válasza:

Szia


Itt utána olvashtsz, kik a próféták:

[link]

2017. aug. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:

"Ábrahám tehát pátriárka volt, János apostol pedig apostol, attól függetlenül, hogy prófétált."


31-es, én úgy veszem észre, a Biblia olvasást inkább számodra kellene tanácsolni, ugyanis maga az Úr nevezte Ábrahámot prófétának.


IMóz20,7

Mostan azért add vissza az embernek az ő feleségét, mert Próféta ő: és imádkozik te éretted, és élsz; hogyha pedig vissza nem adod: tudd meg, hogy halállal halsz meg te, és minden hozzád tartozó.

2017. aug. 28. 16:43
 34/37 A kérdező kommentje:
Zitus, éppen Ábrahám kapcsán nem helytálló az általad linkelt írás, miszerint a próféta egy szószóló lenne. Ábrahám nem volt hírnök, Isten mégis prófétának nevezi.
2017. aug. 28. 16:44
 35/37 anonim ***** válasza:

"31-es, én úgy veszem észre, a Biblia olvasást inkább számodra kellene tanácsolni, ugyanis maga az Úr nevezte Ábrahámot prófétának. "

Én nem rosszindulatból írtam neked, hogy olvass. De belátom, most igazad van. Olvasom a Bibliát, de nem emlékezhetek minden igére...

De ha már olyan jól ismered a Bibliát, akkor minek írtad ki a buta indító kérdésed? Gondolom trollkodni akartál, nem tanulni

2017. aug. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel, mert nem tudom, ki számít prófétának, de úgy látom, mások sem tudják.
2017. aug. 29. 10:36
 37/37 anonim ***** válasza:

Jézus idézett szavai nem azt jelentik, hogy Keresztelő János volt az utolsó próféta, hanem azt, hogy az Ószövetség hatálya, amit gyakran neveznek úgy, hogy a Törvény és a próféták, ami közvetlen utalás a Tórára, és a prófétai könyvekre, Keresztelő Jánossal együtt le is zárult, Jézus teljesen újat nyitott az engesztelő halála és feltámadása által. Az újszövetség is beszél prófétákról, ezek pedig újszövetségi próféták. Például Agabus újszövetségi próféta volt, de hasonlóan működött, mint az ószövetségi próféták:


"Ez időtájban pedig menének Jeruzsálemből Antiókhiába próféták. Felkelvén pedig egy azok közül, névszerint Agabus, megjelenté a Lélek által, hogy az egész föld kerekségén nagy éhség lesz; amely meg is lőn Klaudius császár idejében." (ApCsel 11,27-28)


"Mialatt pedig mi több napig ott maradánk, alájöve egy Júdeából való próféta, névszerint Agabus. És mikor hozzánk jött, vevé Pálnak az övét, és megkötözvén a maga kezeit és lábait, monda: Ezt mondja a Szent Lélek: A férfiút, akié ez az öv, ekképpen kötözik meg a zsidók Jeruzsálemben, és adják a pogányoknak kezébe." (ApCsel 21,10-11)


Maga a Názáreti Jézus is próféta volt, hisz magáról mondta:

"És megbotránkoznak vala ő benne. Jézus pedig monda nékik: Nincsen próféta tisztesség nélkül, hanem csak az ő hazájában és házában." (Mt 13,57)


"És monda nékik: Elmenvén mondjátok meg annak a rókának: Ímé ördögöket űzök ki és gyógyítok ma és holnap, és harmadnapon elvégeztetem. Hanem nékem ma és holnap és azután úton kell lennem; mert nem lehetséges, hogy a próféta Jeruzsálemen kívül vesszen el. Jeruzsálem! Jeruzsálem! ki megölöd a prófétákat, és megkövezed azokat, akik te hozzád küldettek, hányszor akartam egybegyűjteni a te fiaidat, miképpen a tyúk az ő kis csirkéit az ő szárnyai alá, és ti nem akarátok! Ímé pusztán hagyatik néktek a ti házatok; és bizony mondom néktek, hogy nem láttok engem, mígnem eljő az idő, mikor ezt mondjátok: Áldott, aki jő az Úrnak nevében!" (Lk 13,32-35)


De Péter apostol is ezt mondta Jézusról:

"Mert Mózes ezt mondotta az atyáknak: Prófétát támaszt néktek az Úr, a ti Istenetek a ti atyátokfiai közül, mint engem; azt hallgassátok mindenben, amit csak szólánd néktek. Lészen pedig, hogy minden lélek, valamely nem hallgatánd arra a prófétára, ki fog irtatni a nép közül." (ApCsel 3,22-23)


Ha igaz volna az értelmezésed, akkor Jézus nem lehetett volna próféta, ugyanis időrendben Keresztelő János után kezdett szolgálni, sőt pár hónappal később is született. Ezen kívül az Efézusi, és az 1.Korintusi levél néven is nevezi a prófétai szolgálatot, az ApCsel 11 és 13 pedig megemlít újszövetségi prófétákat, többek között a Tarzusi Saulust is. Az ApCsel 15,32 Júdásról és Silásról azt mondja, hogy próféták. Ezen kívül nemcsak Ábrahámot nevezi prófétának a Biblia, de Bálámot is, aki mégcsak zsidó sem volt, mégis Istennel volt jó kapcsolatban, de mivel kedvelte a gonoszság díját, elhagyta Istent, és a gonosz szolgálatába szegődött.


"Akik elhagyván az egyenes útat, eltévelyedtek, követvén Bálámnak, Bosor fiának útját, aki a gonoszság díját kedvelte. De megfeddetett az ő törvénytelenségéért: egy igavonó néma állat emberi szóval szólván, megakadályozta a próféta esztelenségét." (2Pt 2,15-16)

2017. aug. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!