Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Prófétának tartjátok, vagy...

Prófétának tartjátok, vagy annak számít-e Nabukodonozor?

Figyelt kérdés
Ugye ő egy egész történelmet átölelő próféciát kapott.
2017. aug. 27. 04:39
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
Szigorúan véve természetesen nem számít prófétának
2017. aug. 27. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Szigorúan véve? Én nem tudom, de szerintem ha Isten valakinek elmondja az elkövetkező néhány ezer év történelmét, azaz próféciát közöl vele, azt azért szigorúan és nem szigorúan is prófétának nevezném. Legalábbis én. Vagy milyen feltétele van annak, hogy valakire rá lehessen húzni a próféta jelzőt?
2017. aug. 27. 07:29
 3/37 anonim ***** válasza:
58%
Nem
2017. aug. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:

"Én nem tudom, de szerintem ha Isten valakinek elmondja az elkövetkező néhány ezer év történelmét, azaz próféciát közöl vele, azt azért szigorúan és nem szigorúan is prófétának nevezném. "

Attól mert valaki prófétál még nem próféta.

2017. aug. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:

"Ugye ő egy egész történelmet átölelő próféciát kapott."

nem

2017. aug. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 Dongaben ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, épp annyira volt próféta, mint a fáraó, akinek József megfejtette a álmait... Csak Nabukodonozor álmát Dániel fejtette meg.
2017. aug. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
Nabukodonozor kicsoda? Hol lehet olvasni rola?
2017. aug. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

Dániel könyvében... Miért nem próféta, és mitől lesz valaki próféta? Ábrahám mitől számított prófétának?

Egy meghatározás szerint: "A próféta szó a görög pro (προ) és phémi (φη|μί) szavakból tevődik össze, mely jelentése: valakinek a nevében beszélni vagy valaki szószólója" Ha nabokudonozor kijelentette, hogy Isten neki álomban megjelentette a teljes emberi eljövendő történelmet, az Isten nevében beszél. Nem?

2017. aug. 27. 09:28
 9/37 Dongaben ***** válasza:
100%
Azért nem nevezném prófétának, mert az álmot csak látta, de nem értette a jelentését. Ezt Dániel magyarázta el neki...is...
2017. aug. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
Én ezt értem, de akkor megkaphatta volna Dániel is az álmot, mégsem ő kapta. János is megkapta a Jelenések könyvének látomását, de valószínűsítem, persze csak gondolom, magyarázatot nem kapott hozzá. Tehát az a próféta, aki magyarázatot tud adni, nem az, aki kapja? Meg van ez a prófétai írásokban valahol határozva?
2017. aug. 27. 09:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!