Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus mit mondhatott Tamásnak?

Jézus mit mondhatott Tamásnak?

Figyelt kérdés

Jézus megkérdezte tanítványait mit gondolnak róla, mindenki mondott kedves dolgokat, de Tamás az felelte, hogy ő az nem mondhatja ki.

Jézus félrehívta...amikor lehetőség adódott megkérdeztük Tamást, annyit mondott nem mondhatja el mit mondott neki Jézus, mert megdobálnánk kővel, de azok a kövek tűzes nyíllá válnának és őket sértené, a halálukat okozná.



2017. aug. 10. 12:58
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Elírtam.

A többi tanítvány donálná meg Tamást kővel, de azok a kövek nem Tamásnak ártana, hanem a dobálózóknak.

2017. aug. 10. 13:02
 2/11 anonim ***** válasza:
Melyik igeversre gondolsz pontosan?
2017. aug. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Kérünk, írd meg a verset pontosan,
2017. aug. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Olyat,amit a kérdésedben megfogalmaztál,nem találtam a Bibliában.
2017. aug. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Tamás apokrif evangéliuma.


Tamás Evangéliumát – más apokrif iratokkal együtt – 1945-ben, egy szép decemberi napon találta meg egy arab paraszt, aki a földet ásta Felső Egyiptomban, Nag Hammadi közelében, miközben érett madártrágya után kutatott. Amikor már két méter mélyre túrt, a lapát egy nagy adagedénybe ütközött. Azt remélve, hogy kincset talált, gyorsan összetörte a méretes edényt. Csillogó kincsek helyett azonban csupán egy pár kopt nyelven lejegyzett réges-régi papiruszt talált. Nem sejtette, hogy ősi szövegek különleges gyűjteményét találta meg, melyet feltehetőleg másfél évezreddel azelőtt a Szent Pachomius kolostor szerzetesei rejtettek el az egyház megsemmisítő parancsa elől, amely vad és kíméletlen eretneküldözésének részét képezte.

Az ötödik evangéliumot egyes bibliaszakértők szerint körülbelül ötven évvel Jézus halála után, és húsz évvel a hivatalos Új Testamentum megjelenése előtt jegyezték le. Így tehát Tamás evangéliuma valójában nem is az ötödik, hanem az első. Ebben az evangéliumban Jézus 114 példabeszéde található meg, ezek közül vannak olyanok, amelyek megtalálhatók a négy kánoni evangéliumban is, ám vannak benne korábban egyáltalán nem ismert példabeszédek is. Jézus parabolákban beszél, példabeszédeken keresztül tanít.


Jézus azt mondá tanítványainak:

Hasonlítsatok, s mondjátok meg, kihez vagyok én hasonlatos?

Simon Péter felelé neki:

Olyan vagy, mint egy igazi tiszta angyal.

Máté felelé néki:

Olyan vagy, mint egy bölcs, ki mindent ért.

Tamás felelé néki:

Mester, az ajkam képtelen kimondani, Te kihez vagy hasonlatos.

Jézus azt mondá:

Én nem vagyok a ti mesteretek, mert ahogy ittatok, megrészegültetek az élő forrástól, melyet kimértem tinéktek.

És elvivé őt, visszavonulának, s három szót monda néki. Mikor pedig Tamás visszajöve, társai kérdezék őt:

Mit mondott Jézus tenéked?

Tamás pedig azt mondá nékik:

Ha egy szót is elmondok abból, amit Ő mondott nékem, ti köveket ragadtok, s rám vetitek – és azokból a kövekből tűz csap elő, melyben ti mind elégtek.

2017. aug. 10. 17:30
 6/11 anonim ***** válasza:
66%

Á.


Tamás evangéliuma, nem Istentől ihletett irat, és ezt az is bizonyítja, hogy olyat állít Jézusról is, ami nem illik bele Isten szándékába, és írásaiba.

2017. aug. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%
Ezekben a művekben az írók megkísérelik elénk tárni, hogy mi minden történhetett Jézus életében, kisgyermekkorától fogva egészen a keresztelkedéséig, amit az ihletett írások szándékosan nem említenek. Ezenkívül próbálják alátámasztani azokat a tantételeket és hagyományokat, melyek egyáltalán nem megalapozottak a Biblia szerint, illetve amelyek ellentétben állnak a Biblia tanításaival. Például Tamás gyermekkori evangéliuma és Jakab ősevangéliuma tele van képzelet szülte beszámolókkal Jézus állítólagos gyerekkori csodatételeiről. A céljuk ezeknek az írásoknak az, hogy az ámulatba ejtő hatalommal felruházott Jézust szeszélyes és durcás gyerekként ábrázolják.
2017. aug. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Engem nem vezetnek meg, hogy Jézus szeszélyes, durcás volt.
2017. aug. 10. 19:40
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ha érdekelnek az apokrifok, olvasd el az Esszénus evangéliumot is. Egy füle-farka van sztori (összehasonlítva a többi evangéliummal). Megjelent magyarul, hozzáférhető.


Igen, kimaradt a Bibliából több írás is, van, aki szerint mert "nem ihletettek". És van, aki szerint a tömegeket így jobban lehetett manipulálni. Érdemes Origenész korának egyházan belüli harcaiban is elmélyedni, ha tudni akarod, mi maradt ki. Némely egykorú írásokról azt is kiderítették, ki miatt maradt ki.


Jó haladást, elmélyülést kívánok.

2017. aug. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


A kanonizálás folyamatában NEM a tartalmat vizsgálták,hanem azt,hogy az adott írat Krisztus apostolától származik-e.

Ebben vita tárgya voltak Pál apostol írásai,mert Ő nem volt Krisztus apostola éltében.Miután Krisztustól való közvetlen elhívását igazolták a szemtanúk,ettől kerülhettek be írásai a kánonba.


Az apokrif írások szerzősége nem nyert bizonyítást,s ezért nem kerülhettek be a kánonba,de nem váltak tiltottá ettől,csak nem képezhetik a krisztusi tanítás alapját.

2017. aug. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!