Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Örülnél, ha Isten a barátod...

Örülnél, ha Isten a barátod lenne?

Figyelt kérdés

Hit nélkül pedig lehetetlen Istennek tetszeni; mert a ki Isten elé járul, hinnie kell, hogy ő létezik és megjutalmazza azokat, a kik őt keresik.(Zsid 11:6)


Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.(Jn 3:16)


Isten,szeretne a barátunk lenni,mint jó szülő,a gyermekének,de jelleménél fogva,ezt csak úgy gyakorolhatja,ha mi is akarjuk ezt.Az akaratunk kifejezése,kevés üres szavakkal.Kevés azt állítni,hogy hiszek Istenben,s az életem,egy Isten nélküli-netán istentelen -élet.

Ő,újra,és újra felkínálta szövetségét az emberiségnek,de az ember újra,és újra eltért,elfordult ettől a szövetségtől,egészen a szembefordulásig.Az isteni szövetség,rendszerint ígérettel kezdődik.Ő először adni kíván,s azután a szövetség teljesítésével további ajándékaira számíthatunk.

Isten annak ellenére bízik az emberben,hogy korábbi szövetségesei-elődeink-folyton megtörték az Ő szövetségét.

Barátság,elképzelhetetlen kommunikáció nélkül.Sajnos,az ember Istennel való"kommunikációja"olyan,mintha Ő,egy "kívánságautomata"lenne:Bedobjuk imáinkban a megrendeléseinket,s megrendeléseinkért cserében elvárjuk a Nagyhatalmú teljesítését.Ebben a felállásban magunkat érezzuk legnagyobb hatalmúnak,aki ugráltathatja még Istent is.

Minden baráti kommunikáció kétirányú.Amellett,hogy elmondjuk Istennek gondolatainkat-örömünket,bánatunkat,kérésunket,köszönetünket,dicsőítésünket,várnunk kell az Ő válaszát.

Bár nem helyes,de mégis működött a 2.világháborúban a lezuhant vadászgép pilótájának rövid imája mentőcsónakjában sodródva az Atlanti Óceánon étlen,szomjan:"Isten!Ha vagy ott fenn valahol,kérlek segíts,mert nagy bajban vagyok!Tudod,eddig egyáltalán nem háborgattalak,s ígérem,hogy ezután sem foglak,ha kihúzol ebből a nagy bajból.Kérlek küldj valakit segítni rajtam!"Egy repülőgépről meglátták,és egy mentőhajót küldtek érte.A pilótának később eszébejutott az imája,és a válasz,s elment az első útbaeső templomba,hogy megköszönje Isten életmentő segítségét,az imameghallgatását.A templom lelkésze észrevette,s beszédbe elegyedett vele,s így megtudta,hogy Őt,egyáltalán nem háborgatjuk,netán zavarjuk imáinkkal,sőt örömöt szerzünk neki azzal.

Nehéz elképzelni bármilyen barátságot,egy ellenkező gondolkozásmóddal,világszemlélettel,jellemmel.Isten,a tökéletes szeretet.Nem lehet Ő a barátod,ha a szívedben gyűlölet van!

Nem lehet az igaz Isten barátja senki,ha szavai,és tettei nincsenek összhangban.A hit olyan vezeték,mely a szellemiség,és a test közt teremt kapcsolatot.

Az emberek boldogságot keresnek,amit a kapcsolatok megszakadásával vesztettek el.Az Istennel való barátság a kapcsolatok 4 szintjén segít helyreállítni azt:

Kapcsolat önmagammal(Megtanít szeretni,bízni önmagamban,és teljesíteni az önmagammal szemben támasztott követelményeimet.Segít elfogadni azt az önmagamat,akinek értékét,Krisztus saját vérével árazta be.)

Segit helyreállitani kapcsolatomat Vele.(Amikor Reá támaszkodok,megtapasztalhatom oltalmát,áldásait.)

Segít helyreállítani kapcsolatomat a környező emberekkel.(Amint meglátom önmagamban Krisztust,meglátom másokban is Őt,aki életét áldozta a másik emberért is.)

Segít helyreállítni kapcsolatomat a teremtett világgal.(Benne az Alkotó mosolyog vissza,ha a virágokat,a színorgiájukat,muzsikájukat,frissítő energiáját,gyönyörűségét szemlélem.Felismerhetem művészi adottságait,és gondviselő szeretetét.)

A hit,nélkülözhetetlen vezeték a test,és a szellemiség közt.Orvos barátaim bizton állítják,hogy a legenyhébb betegség is halálos lehet a gyógyulásbavetett hit nélkül,s a legsúlyosabb betegségből is meg lehet szabadulni hittel.

A hit,nem egyenlő a hiszékenységgel.A hit,tapasztalatokra épített bizalom.

" A hit pedig a remélt dolgokban való bizalom, és a nem látható dolgok létéről való meggyőződés."

Tedd próbára Isten barátságát kissebb-nagyobb dolgokban,s épírs fel Vele,egy örökéletre szóló barátságot ezáltal!



2017. júl. 11. 21:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
Nekem már a barátom, mert barázommá fogadtam őt. És igen, örülök neki. :)
2017. júl. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kérlek,ápold ezt a barátságot,s dicsekedj azzal minden elérhető embernek!
2017. júl. 11. 22:06
 3/11 anonim ***** válasza:
18%
Nem, nem örülnék, nem is engedném neki, ha létezne.
2017. júl. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
37%
Befogadtam Isten Fiát az életembe 2015-ota decemberben Isten a tökéletes Isten vigyázz ránk! Isten és Jézus Krisztus a világon a legjobb barátaim.
2017. júl. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
67%
Ha isten a baratom lenne... Nem lenne ilyen szar az eletem 😂
2017. júl. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
Nem iszik alkoholt, így gyakran érezném magam feszengve a társaságában.
2017. júl. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Ozmium42 ***** válasza:
2017. júl. 12. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
29%

Nem lennék (mondjuk nem is hiszem, hogy létezik)

Ha találkoznék vele első kérdésem lenne, hogy ha szabadakaratot adott, miért avatkozik mégis bele a világ folyásába. Ha megment pár pilótát, miért hagy gyerekeket meghalni a háborús területeken?

És mi az, hogy "dicsekedj minnél több embernek"? A hit magánügy, nem kell dicsekednie(?), hogy ő hívő.

A hit fontos, de nem feltétlenül Isten irányába.

2017. júl. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ha Isten nem engedné Sátán gonoszságát kiteljesedni,hogyan ismerné meg a világegyetem,a sátáni gonoszságot?


Szabadakarat az,ahol CSAK jót lehet tenni?

2017. júl. 12. 17:46
 10/11 anonim ***** válasza:

#9

Nem kényszerít, hogy vele barátkozzál.

2017. júl. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!