Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kezelhető a hiúság?

János114 kérdése:

Hogyan kezelhető a hiúság?

Figyelt kérdés

Amikor valami jót és erkölcsöset teszek ,azután gyakran végigfut bennem halkan a gondolat hogy milyen nemes lelkem van milyen jó ember vagyok , mások sokkal rosszabbak nálam . Persze nem igy szoszerint de körübelül ez a lényege .

Hogyan előzhetném meg az önajnározást ?

Hogyan nevelhetném át magam h ne öntsön el ez a felsőbbrendűségi érzés akárhányszor kis vagy nagy dologban segítek egy embertársamnak ?

Nem mindig társul hozzám ez a gondolaatkör , de azért ilyesztően sokszor



2017. jún. 15. 13:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Újjászületett keresztényként van ez az érzésed, vagy máshogy?
2017. jún. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez a gondolat minden hithű keresztényt megkísért. Könnyű beleesni. Imádkozni kell, és rendszeresen bűnbánatot gyakorolni. Mindig lesz mit megbánni, és ez alázatra tanít. Ez egy állandó harc, mert minden nap meg kell tudni újulni.
2017. jún. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez minden keresztény kísértése. Ellen kell állni neki, muszáj, mert olyan bűnbe visz, ahonnan nehéz kijönni.
2017. jún. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hogyan kezelhető? Úgy, hogy nem szabad arra helyezni a hangsúlyt, hogy milyen vagyok, hanem arra, hogy KIÉ vagyok!

Ha erre figyelsz akkor lekopik ez a "zöld kígyó", mivel nem kap több táplálékot.


"Ne arra irányuljon kívánságod, hogy lássad saját fejlődésed fokát. Ez mindenképpen ártalmas. Ha pozitív irányban fejlődsz, s ezt látod, akkor belegabalyodsz különböző hiúság- gőgkomplexusokba, ha visszafejlődést, egyhelyben toporgást észlelsz, akkor pedig elindulsz a depresszió irányába. Egyik sem helyes magatartás. Tanulj meg örülni annak, hogy valami jót azért te is tehetsz minden nap. Az öröm nemcsak az immunrendszert erősíti, hanem aktivizálásra serkent további szeretet-megnyilvánulások felé. Aki azzal foglalkozik, hogy meg legyen elégedve önmagával, az nem lesz megelégedve soha sem önmagával, sem mással. Foglalkozz Velem Jézussal többet, mint önmagaddal. Így tudok majd Én többet foglalkozni veled."


[link]

2017. jún. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Ozcar ***** válasza:

Jól érzed, hogy ezzel van némi probléma. Valóban úgy kell segíteni másoknak, hogy a bal kezed ne tudja, mit tesz a jobb. Jó az, ha van benned némi önkritika emiatt, de szerintem ez majd kialakul, ha egyszerűen nem hirdeted nyilvánosan, hogy kinek mit és mennyit segítesz. Egyszerűen próbáld titokban csinálni és ennyi. Majd idővel elmúlik ez a hiúság. Nem hinném, hogy tudnál ellene tenni bármit is, csak, ha kivárod.

Segíts titokban másoknak és ennyi. Ne méltasd magad senki felé.

2017. jún. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az "újjászületés arról szól,hogy az újjászületett ember meghal a keresztségben,és feltámad benne Krisztus.('Élek pedig többé nem ÉN,hanem él bennem a Krisztus...")

Azok a jőcselekedetek,amelyeket az újjászületett ember elkövet,azt a benne élő Krisztus műveli,s nincs oka az ÉNnek büszkélkedni,hisz az elvileg halott.


Hogy a hiúság ne üsse fel a fejét egy újjászületettben,-az újjászületés lényege megértése mellett-a hiúság érzését ki kell ütni,a hálával.

"Megváltóm!Hálás vagyok,hogy ezt tetted általam!"

2017. jún. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Sz*rd le magad. XD
2017. jún. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Először is különbséget kell tudni tenni az önajnározás, és az "önvalónkra vonatkozó büszkeség" fogalma között. Mindkettő egy természetes érzés/viselkedési, gondolkozási forma, csak meg kell tanulni kezelni. Az első az utóbbi túlzásba vitele tulajdonképpen.


Hogy hogyan kezelhető? Rengeteg útja van, sokszor emberenként más-más. Ha engem kérdeznél hogy én mit csinálok olyan helyzetben, amit először említettél, azt válaszolnám hogy én ugyan nem mutatnám ki semmilyen formában, de belül büszke lennék magamra, és boldog.


Ha büszke vagy magadra, az még nem számít hiúságnak. Semmiféle probléma sincs azzal, ha ilyent érzel, másoknak még nem ártasz vele, csak a fejedet ne veszítsd el!


+Nem akarlak kétségbe vonni, de valóban felsőbbrendűségi érzésed van "olyan" esetekben? ;)

2017. jún. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Üdv

Köszönöm a válaszokat !


Nem szoktam kérkedni másoknak az általam jótettnek vélt cselekedeteimmel .

Ezek a gondolatok csak bennem törnek fel, és bár nem hiszem hogy betegesen fenhélyázó lennék , mégsem tartom egészségesnek hogy mások fölé rendelem magam csupán a jóra való hajlamom miatt. Hisz mit ér az adakozás ha nem társul alázattal ?

Nem közlöm másokkal soha h én márpedig jobb vagyok mint te mert ilyen meg olyan helyzetben tisztességesebben jártam el nálad!

Csak bennem merül fel.

Talán csak ártalmatlan büszkeség

De én a fennhélyázás csíráinak tartom ezeket a gondolatokat és akármilyen tudatosan élek és rég felismertem ezen hibámat. Valahogy mindig feltör belölem ez a felesleges hiuság . Mint egy tüsszentés :D

2017. jún. 16. 11:53
 10/10 anonim ***** válasza:

Váljon reflexeddé a hálaadás,amikor Krisztus cselekedett benned-általad!

Hálaadás Krisztusnak,s nem annak,aki visszanéz rád a tükrödből!

2017. jún. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!