Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikus vallás szerint,...

A katolikus vallás szerint, ha nem vagyok megkeresztelve, az megbocsátható bűnnek számít? Egyáltalán bűn?

Figyelt kérdés
2010. máj. 18. 20:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
49%
hogy mi halálos bűn, és mi nem- azt a körülmények is befolyásolják- nincs olyan felosztás, hogy a cukorkalopás bocsánatos, az autólopás halálos bűn lenne
2010. máj. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
javaslom a katolikus.hu oldalon a katolikus egyház Katekizmusát
2010. máj. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Köszi az infókat!!!

Bár az első kérdés esetén megoszlanak a vélemények, nem olyan egyszerű kérdés, mint gondoltam :-)


De, felnőtt korban is meg lehet keresztelkedni. Kérdésem elméleti volt.

2010. máj. 18. 21:46
 14/18 A kérdező kommentje:
Igazából olyan olvasmányt keresek, ami nem csak a tanításokat írja le, hanem a miértjeimre is választ ad.
2010. máj. 18. 21:52
 15/18 A kérdező kommentje:
"önhibájából". Ez elég szubjektív. Pl.ha engem a hinduizmusra tanítottak, és azt követem, mert hindu vagyok, akkor azt szerintem nem lehet nekem felróni.
2010. máj. 18. 22:04
 16/18 anonim ***** válasza:
Maga az Úr mondja, hogy a keresztség szükséges az üdvösséghez. [Vö. Jn 3,5.] Ezért adta tanítványainak a feladatot, hogy hirdessék az evangéliumot és kereszteljenek meg minden népet.2 A keresztség szükséges az üdvösséghez azoknak az embereknek, akiknek hirdették az evangéliumot és lehetőségük van arra, hogy kérjék a szentséget. [Vö. Mk 16,16.] Az Egyház a keresztségen kívül nem ismer más olyan eszközt, amellyel biztosítani lehet az örök boldogságra eljutást; ezért tiltja, hogy elhanyagolják a küldetést, melyet az Úrtól kapott arra, hogy akik csak megkeresztelhetők, azokat hozzásegítse a "vízből és Lélekből való újjászületésre". Isten az üdvösséget a keresztség szentségéhez kötötte, de Ő maga nincs a szentségeihez kötve.
2010. máj. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Egyelőre sok dolgot nem értesz sajnos. De mondtad, hogy szívesen olvasnál könyvet. Ajánlom elolvasásra:


[link]

[link]

[link]

2010. máj. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Igen, sok dolgot nem értek :) Köszi mindenkinek!
2010. máj. 20. 09:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!