Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikus vallás szerint,...

A katolikus vallás szerint, ha nem vagyok megkeresztelve, az megbocsátható bűnnek számít? Egyáltalán bűn?

Figyelt kérdés
2010. máj. 18. 20:20
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Szintén a katolikus vallás szerint van valami "leírás", hogy mi az ami megbocsáthatatlannak számít, mi az ami nem? Vagy ezt Isten jogosult eldönteni?Esetleg a papok tényleg feloldhozhatnak X számú "Miatyánkkal"? (Ezt is a katolikus nézet szerint kérdezném)Ez nekem olyan megvásárlásnak tűnik....

Egyébként hol tudok bővebben utánajárni egyéb számmora ellentmondásos dolognak, amit a katolikus vallás hirdet?

Részletes leírás, könyv érdekelne. Paphoz nem szeretnék menni, elég idős vagyok ahhoz, hogyha feltenném a fentiekhez hasonló naív kérdéseimet, valószínű nem venne túl komolyan.

2010. máj. 18. 20:21
 2/18 anonim válasza:

kérlek irj az emailomra,ez a kérdés érdekes de most nincs időm irni.köszi

hardcandy@freemail.hu

2010. máj. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
A mennybe elméletileg nem kerülhetsz be kereszteletlenül. Nem azért, mert bűnös vagy, hanem azért, mert a keresztények mennyországába csak keresztények kerülhetnek.
2010. máj. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

A keresztelésnek semmi köze a keresztnek. Az eredeti görög szó azt jelenti, hogy bemerítés. Mivel közben a pap kerszt alakú jelet ír a levegőbe, az írástudatlan magyar parasztember elnevezte ezt az aktust keresztelésnek. (Hasonló példa: hoc et corpus(ezt mondja a pap átváltoztatásnál)=hókuszpókusz (ezt hallja a tanulatlan parasztember).


A keresztény szó meg azt jelenti, hogy Krisztuskövető. Szó szerint. Azaz a Krisztust követők mennyországába csak a Krisztust követők juthatnak. Persze aki Krisztust követi, az boldogan meg is keresztelkedik/be is merítkezik, szóval a kettő együttjár, de az üdvösségnek a keresztség mégsem feltétele. Mert tegyük fel, hogy egy magányos hajótörött egy eldugott szigeten addig olvassa a Bibliát, amíg megtér, de nincs, aki megkeresztelje. Akkor ő elkárhozna csak ezért...? Ugye nem gondoljátok? :-)

2010. máj. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
szia. ha nem vagy megkeresztelve, akkor papíron nem vagy katolikus. szerintem megbocsátható. ennek ellenére katolikusnak vallod magad és jársz gyónni?- érdekes kérdés:)
2010. máj. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm !

Ha tudtok, légyszi a többi kérdésemre is válaszoljatok.


Utolsó válaszolónak: én nem írtam olyat, hogy katolikusnak vallom magam, meg hogy járok gyónni.

2010. máj. 18. 21:28
 7/18 A kérdező kommentje:
Nem is járhatnék gyónni :-)
2010. máj. 18. 21:30
 8/18 anonim ***** válasza:
felnőtt korban is meg lehet keresztelkedni nem?
2010. máj. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Sőt, a kereszteléshez még pap se kell. Csak víz, meg a "bűvös" szavak. Akárki megcsinálhatja.
2010. máj. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

a kereszteletlenség nem bűn, hanem állapot

ugyanakkor aki önhibájából nem keresztelkedik, az valóban nem üdvözül-Biblia


a megbocsátást nem vásárolja meg a katolikus néhány Miatyánkkal, már csak azért sem, mert a feloldozást már a jóvátétel elvégzése előtt megadja a pap

2010. máj. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!