Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztből hogy lett kereszt...

A keresztből hogy lett keresztény szimbólum?

Figyelt kérdés
2010. máj. 18. 12:05
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
87%

A magyarban is a Krisztus szóból jön, csak éppen nagyon hasonló a kereszt szóhoz (például a protestánsok keresztyénnek mondják, régiesebben).


Egyébként valójában Constantinus császártól kezdve terjedt el, azelőtt a keresztények jele a hal volt.

2010. máj. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
51%

nekem sem tetszik,hogy inkább a véres kivégzést próbálják eszünkbe juttatni bűntudatot keltve olyan bűnökért,amit nem is mi követtünk el..Jobban kéne figyelmet fordítani az életére,amiket mondott,mint arra,hogy meghalt értünk a kereszten,mert szerintem nem értünk,hanem miattunk,azaz helyesebben a zsidók miatt!Ehelyett azt kéne hangoztatni,hogy miket is mondott a szeretetről?Kérdezem,ki volt Jézus?Válasz:aki meghalt értünmk a kereszten!Én azt mondanám,az,aki először megértette az emberekkel,mi az a szeretet,mi az a megbocsájtás,és hogy mit kéne tennünk..számomra,és most nem akarok megbántani senkit,én nem vagyok semmilyen egyház tagja,azzal nemsokat tanított nekem,inkább a szeretetről való beszédjeivel,mint a kereszten való keserves halálával..elég félelmetesen hat pl egy kisgyerekre egy keresztre szegelt vérző ember..ennyivel horrorfilmet is nézhetne..

Javaslatom lecserélni erre a szimbólumra..persze,nem mindenkinek,csak ahol kisgyerek van.

[link]

persze úgysem fogják...mert egyeseknek fontosabb hogy meghalt,mint az egész élete,és tanításai..én azt mondom jobb lenne élve ábrázolni egy prófétát,megváltót,stb,mint egy ágyékkötőben kifeszített embert..ez nekem nem szimpatikus..bocs mégegyszer minden vallásostól..

2010. máj. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
55%
Az eredeti görög iratokban,jézus valójában nem is kereszten halt meg,hanem a kinoszlopon!és ha egy vallás,szekta akármi hinne jézusban,szeretné.akkor azt a jelképet "a keresztet",amin kinoztak,amin meghalt amin megalázták,nem hordaná a nyakába.sokan ki rakják vele a házat a keresztel.sokan már annak is imátkoznak.bálványnak tartják már nem sokára azt a tárgyat amin jézus meg halt.ahová csak nézűnk az kell eszünkbe jusson h hogyan halt meg jézus?utálom a kereszteket!!!!írjon aki egyetért velem
2010. máj. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
az előtted író vagyok,és teljesen egyet értek..de lásd,engem sem felfelé pontoztak,jobban tetszik nekik a szenvedése,mint az életének tanításai..
2010. máj. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
Igazad van kedves utolsó hozzá szóló,nem értem miért nem emlékeznek jézusra mint a nagy tanítóra nem pedig,arra emlékeztetik saját magukat,hogyan halt meg szegény:-(
2010. máj. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

"utálom a kereszteket!!!!"

64%-


Igen? Akkor költözz a Földközi tenger keleti partjára!

A magyar állami cimerben is benne van a Kereszt.

2010. máj. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Nagyon jó helyem van itt romániába!köszi de szeretnék itt maradni!:-D
2010. máj. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Ja és csak annyit szeretnék hozzá szólni!azért írtam h utálom a kereszteket mert:a nagy szüleimet egymás után lötték le.édes apámnak meg amikor 3 éves voltam bele lődtek a térgyébe.és most azért mert pl.már szokássa vagy divattá vált az h egy fegyvert akasszanak a nyakukba.én akk sem fogom mert ez egy rossz dologra emlékeztet.és biztos édes apám sem örülne neki ha ezzel tőmném ki a szobám.mert ő a lábát veszítette el emiatt a dolog miatt.ugyan így van ez jézussal is.csak ő azon halt meg!!!
2010. máj. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

"utálom a kereszteket!!!!" 64%-

Akkor költözz Szaúd-Arábiába. Ott be van tiltva a kereszt.

Egyébként a román cimerben is benne van a kereszt.

Ilyenek jehovatanúi...

Nem a hitük, hanem a (rossz)indulatuk vezérli őket.

2010. máj. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Milyen jehova tanúi?és milyen rossz indulat?részeg vagy kicsikem?
2010. máj. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!