Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire számít az, hogy...

Mennyire számít az, hogy papíron melyik egyházhoz tartozok? Attól függne az üdvösség, hogy az adott egyház értelmezése alapján élek-e?

Figyelt kérdés

Leírom, miért vetődött fel bennem ez a kérdés.

Felnőttként részesültem a bevezető szentségekben (keresztelés, első áldozás, bérmálás) rk. szertartás szerint.


Azelőtt protestáns körökben mozogtam (református, evangélikus és neoprotestáns kisegyházakban). De egyiknél sem köteleztem el magam.


Utána belekeveredtem az ezoterikába. Évekig foglalkoztam vele. Ezt az időszakot inkább nem részletezném, de fontos megemlíteni ezt a szakaszt is.


Utána visszatértem a keresztény közösségbe, de ekkor a római katolikus miséket kezdtem el látogatni.

Felnőtt felkészítés után részesültem a bevezető szentségekben.

Azóta is rendszeresen járok misére, olvasom a Bibliát.


Viszont éppen a Biblia olvasása során jöttek elő olyan dolgok, amelyek az egyes egyházak tanításával kapcsolatos.

Pl. a katolikusok megkülönböztetnek halálos és nem halálos bűnt. A protestánsok nem használják ezt a differenciálást.


A katolikusok kötelezőnek mondják az évi egyszeri gyónást. A protestánsok nem köteleznek ilyenre, ott a közös bűnbánat/gyónás van, amit "előírnak".


A protestánsoknál a lelkészek házasodhatnak, illetve lehet nő is lelkészi szerepben. A rk. egyház nem engedélyezi a papok nősülését, illetve nő nem lehet vezető (papi) szerepben. Ha jól tudom, a cölibátus eredetileg inkább gazdasági okokból lett alapítva, hogy pl. a földbirtokok az egyháznál maradhassanak.


Nagyon sok ilyen dolog előjött bibliaolvasás során, és ebből arra következtetek, hogy ezek közül nem lehet egyszerre mindegyik igaz. Továbbá, mivel az egyházak tagjai egyszerű emberek, így az egyház, mint olyan sem lehet tökéletes. Így akkor melyik lenne az igazi egyház?


A Bibliában van egy olyan is, hogy sem Péteré, sem Pálé nem vagyunk, vagyis nem az számít ki keresztel, hanem az, hogy hiszünk-e Istenben, elfogadjuk-e Jézust megváltónknak és ezekből következően teljesítjük-e a "parancsot", vagyis megkeresztelkedünk-e, így vállalva Istenhez illetve Jézushoz (és nem az adott földi intézményhez) való tartozásunkat.


Értem én, hogy emberekként társas lények vagyunk, szükségünk van egymásra, stb. DE fontos-e az, hogy papíron melyik keresztény egyháznál keresztelkedtünk?



2017. máj. 29. 21:28
1 2
 11/16 KZitus ***** válasza:
9%

Szia


Jó úton jársz :-)

"Nagyon sok ilyen dolog előjött bibliaolvasás során, és ebből arra következtetek, hogy ezek közül nem lehet egyszerre mindegyik igaz." - ha továbbra is kitartóan folytatod az olvasást, hamarosan rájössz a kérdésed válaszára.

2017. máj. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, milyen szédületes tempóban őrölnek meg egyes vallásos emberek, ha valaki nem szent könyvekből idéz. Hanem saját, önálló gondolata van.
2017. máj. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 követ62 ***** válasza:
Tedd az amit Krisztus, élj úgy ahogy Krisztus, de legalabb is azokat amiket Ő parancsolt és tutira nem hibázhatsz.
2017. jún. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 KZitus ***** válasza:

Sziasztok


Isten valóban a szívek vizsgálója, de a Biblia szerint nem szabad a szívünk után "menni", mert " Csalárdabb a szív mindennél, és veszedelmes. Kicsoda ismerheti azt? Én, Jehova kutatom a szívet, vizsgálom a veséket, hogy mindenkinek útjai szerint fizessek, tetteinek gyümölcse szerint." Jeremiás 17:9,10

Ez a „szív” a teljes belső énünkre utal, mely magában foglalja a vágyainkat, a gondolatainkat, a beállítottságunkat, a hozzáállásunkat és a céljainkat. Jeremiás által Isten pontosan megállapította a zsidók gonosz tetteinek okát. Makacs és lázadó szívük volt. Az indítékaik és a gondolkodásuk nem tetszettek Istennek. Erre utalnak a Jeremiás 5:23, 24; 7:24–26 versei.

2017. jún. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Akik azt írják, hogy nem szabad a szívünk után menni, azokkal részben értek egyet. A Biblia valóban írja azt is a szívről, hogy csalárd.


Ugyanakkor nézzünk már meg néhány igét, ami éppen arra bátorít, hogy a szívünket kell követni, Isten keresése közben és ha ráhagyatkozunk. Íme, csak néhány:


Zsoltárok könyve:141:4

Ne engedd szívemet rosszra hajlani, hogy istentelenül ne cselekedjem a gonosztevő emberekkel egybe; és ne egyem azoknak kedvelt ételéből! - Így kérhetjük mi is az Urat!


Zsoltárok könyve:147:3

Meggyógyítja a megtört szívűeket, és bekötözi sebeiket. - Ez egy bátorítás számunkra!


Példabeszédek könyve:3:3

Az irgalmasság és igazság ne hagyjanak el téged: kösd azokat a te nyakadra, írd be azokat a te szívednek táblájára; - Ha nem mehetünk a szívünk után, akkor miért ott kellene őrizni?


Példabeszédek könyve:4:23

Minden féltett dolognál jobban őrizd meg szívedet, mert abból indul ki minden élet. - Ez önmagáért beszél!



Máté Evangéliuma:5:8

Boldogok, akiknek szívök tiszta: mert ők az Istent meglátják. - Mégis csak szabad a szívre hallgatni.


Máté Evangéliuma:6:21

Mert ahol van a ti kincsetek, ott van a ti szívetek is. - Ha Istent keresem, akkor Istennél van a szívem, és Ő lakozik a szívemben. Miért ne szabadna a szívem után menni?


Máté Evangéliuma:22:37

Jézus pedig monda néki: Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből. - Csalárd szívvel hogy lehetne ezt teljesíteni? Aki pedig e teljesítésére törekszik, annak tisztul a szíve, így szabad, sőt kell is azt követni.

2017. jún. 5. 13:19
 16/16 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Jelenések 2:18 A thiatirai gyülekezet angyalának pedig írd meg: Ezt mondja az Isten Fia, akinek a szeme olyan, mint a tűzláng, és akinek lába hasonló a fénylő érchez 19 tudom a te dolgaidat, szeretetedet, hitedet, szolgálatodat, kitartásodat, és hogy az utóbbi cselekedeteid többek az elsőknél. 20 De van valami kevés panaszom ellened, mert megengeded Jezábelnek, annak az asszonynak, aki magát prófétának mondja, hogy tanítson, és félrevezesse az én szolgáimat, hogy paráználkodjanak, és a bálványáldozatokból egyenek. 21 Adtam neki időt is, hogy megtérjen, és nem tért meg paráználkodásából. 22 Íme, én betegágyba vetem őt, és azokat, akik vele paráználkodnak, nagy nyomorúságba, ha meg nem térnek cselekedeteikből, 23 gyermekeit pedig halállal sújtom, és megtudja valamennyi gyülekezet, hogy én vagyok a vesék és szívek vizsgálója, és mindnyájatoknak megfizetek cselekedeteitek szerint.


Amikor Jézus megkapott minden hatalmat mennyen és földön (Máté 28:18), akkor ő lett a szívek és vesék vizsgálója. Ahogyan azt a Jelenésekben olvashatjuk is. Már nem az ószövetségi időkben élünk az Úr Jézus Krisztusé minden hatalom.

2017. jún. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!