Ha a szentelt vizet felhígítjuk, csökken a szenteltségi szintje, vagy ugyanolyan jó lesz, mint hígítás előtt?
A szentelt víz és a hétköznapi víz között nincs lényegi különbség a katolikus tanítás szerint sem, mivel a szentelt víz egy szentelmény, és nem szentség. A szentelmények szerepe nem a Szentlélek erejének közvetítése, hanem csak keretet biztosít a valódi befogadásnak. Nincs neki semmiféle csodatévő ereje, isteni, vagy bármiféle varázshatalma.
Hogy el lehessen képzelni, olyasmi, mint egy anyagi keretbe foglalt ima. Sokféleképpen lehet imádkozni, lehet egyedül, vagy csoportosan, szabadban vagy épületben, szóban, versben, énekben, zenében, képzőművészet által is. Egy szépen megfestett festmény vagy egy jól megírt ének segíthet a megfelelő lelkiállapot elérésére, ahogyan például közös imádkozás is. Ezért nem lesznek bálványok a templomi képek vagy szobrok, ahogyan nem bálvány egy ima sem, vagy egy énekelt imádság. Céljuk nem a hatalom közvetítése, hanem az Isten megillető hódolat vagy éppen könyörgés kifejezése, ahogyan az együtt imádkozás is segítségére van az embernek az egyedül imádkozáshoz képest (ezt a különbséget szerintem mindenki tapasztalta, aki imádkozott egyedül és másokkal együtt is). A katolikus kereszténység egész ceremoniálissága ezen nyugszik.
A szentelt víz egy ilyen másfajta "imádság", aminek nem az a szerepe, hogy megváltoztasson dolgokat, hanem hogy kifejezze a közösség imádságát, imádatát, hódolatát, könyörgését Isten felé, felkészítse az egyént a valódi szentség befogadására.
Kérdező: "Ha a szentelt vizet felhígítjuk, csökken a szenteltségi szintje, vagy ugyanolyan jó lesz, mint hígítás előtt?"
Minden Isten által teremtett víz önmagában (szent) szentelt, egésszen addig, amíg az ember meg nem mérgezi, be nem szennyezi. A mérgezett és szennyezett víz már nem szent.
Veszek egy mérő tiszta vizet és azt vegyítem, keverem és higítom másik mérő tiszta vizzel, akkor az a víz tiszta marad, azaz szentelt és a szentségéből nem veszít.
Veszek egy mérő tiszta vizet és azt vegyítem, elegyítem, higítom szeméttel, méreggel, vegyi hulladékkal, bio melléktermékekkel, akkor az a víz már nem szentelt egy cseppet sem.
#14
No de továbbgondolva:
Ha viszont az ember által szennyezett vizet különböző eljárásokkal tisztítom, és gyakorltilag iható vizet kapok, az újból szentlet lesz?
Továbbá szerinted minden Istán által teremett víz szentelt. Na most ez vonatkozik a vulkanikus vizekre is, ahol a vulkánból származó gázok által szennyezett - tehát nem ember által?
Itt nyugodtan át is válthatnák a tudományra.
Bizonyára meg van az oka és miértje minden ásványi anyagnak. Megvan az oka és miértje annak is, hogy a föld nagyobb része miért víz és az a víz miért sós.
Meg van az oka és miértje a vulkánkitöréseknek is, gázkitöréseknek is, az olaj, kőolaj jelenlétének is a földben.
Hatalmas nyomásokról van szó, egy hatalmas működő bio gépezetről, aminek működéséhez mindezekre szükség van.
Ha az ember által kitermelt és felhasznált gázok és olajok "tartályai kiürülnek, hatalmas földindulásokkal, földrengésekkel, természeti katasztrófákkal kell majd számolni. Nem-beszélve arról, hogy a felhasználás során a levegő szennyezetté és mérgezővé válik.
Tehát minden úgy jó, ahogyan az Isten megteremtette. Ha az ember belenyúl a természetbe és pusztítja azt, abból csak katasztrófa lesz.
Persze vannak jó találmányok, ilyen a víz tisztítása, fertőtlenítése is. Persze az adott tisztító és fertőtlenítő alapanyagot is az Isten adta természetből nyeri az ember. Jó a megtisztított (megszentelt) víz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!