Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek van összefüggés a...

Szerintetek van összefüggés a vallásosság és az önbizalomhiány között?

Figyelt kérdés

2017. márc. 22. 13:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%
némely esetben lehet, sok esetben nem
2017. márc. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
75%
én eddig úgy figyeltem meg, hogy inkább fordított arányosság van, szóval a vallásos embereknek inkább van önbizalma, de ez gondolom az adott vallástól is függ
2017. márc. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem semmi köze nincs a kettőnek egymáshoz. :)
2017. márc. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
21%
Én úgy látom, hogy van. Az én környezetemben csupa szorongó, vagy személyiségzavaros emberek menekülnek a vallásba.
2017. márc. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
16%

igen van


a gyenge, befolyásolható, önbizalom hiányos személyiségeket könnyebb beszervezni így a túlnyomó többsége ilyen a vallási őrülteknek, ők is áldozatok sajnálom is őket de nehéz kihozni valakit ha már bekebelezték a nagyobb bűnszervezetek

pl vatikán, jehovák stb

2017. márc. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
65%
Legfeljebb az olyan szekták tagjai között, mint a Jehova, Hitgyüli stb. Vagy azok, akik bigott vallásosak. Sok embert ismerek, akik öntudatosak, tanultak és sikeresek, és vallásosak.
2017. márc. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
szerintem amit írnak hogy fanatikusok képzésére ideális az közel sem csak a szektákra jellemző, van csomó politikai szélsőség, futballhuliganizmus, de még az ateistáknak is vannak ilyen csoportjai, itt gyakorin is vannak akik a kérdéstől függetlenül csak megírják hogy "mind gyökerek vagytok" ilyen alapon akkor az ateizmus függ össze a gyenge és erőszakos jellemmel, szerintem inkább az ilyen emberek forgatnak ki minden alapvetően jó gondolatot, még az emberjogi aktiviták között is van ilyen, pl nem mész szolidaritásból a Gay Pride-ra lenáciznak, hiába mondod el hogy neked semmi bajod az egésszel meg vannak haverjaid akik mennek sőt h te is voltál egyszer pár éve, te már náci vagy az ilyeneket a jövőben bebörtönzik majd... és mindezt a "fogadjuk el és szeressük egymást" nevében
2017. márc. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
82%

Szia!


Én egy eléggé önbizalomhiányos fiatal voltam a megtérésemig. Megtérésem után jelentősen tudatosabb és bátrabb ember lettem.


Üdv. Péter

2017. márc. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
A vallás el is veheti az önbizalmat,mivel korlátokat állít fel,és adhat is önbizalmat.Minden az illető egyéntől függ.
2017. márc. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
51%
Én vallásos vagyok, és mindig csodálkoznak, hogy mi ez a nyugodtság az arcomon. A legtöbb embernek azért is nehéz jónak lennie, mert fél jónak lenni a rosszak között. Egy hívőnek ez nem okoz gondot. Ami egy hitetlennek bazári nehezen megy, az sokszor egy hívőnek nagyon könnyen, hiszen egy hívőnek első sorban az a rendeltetése, hogy Istennek feleljen meg, így nem okoz gondot neki a legnehezebb körülmények között is jónak lenni.
2017. márc. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!