Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők! Miért gyászolunk, ha...

Hívők! Miért gyászolunk, ha meghal valaki?

Figyelt kérdés

Ne értsetek félre, nem akarom kiforgatni a Bibliát, vagy ilyesmi, egyszerűen csak érdekel a véleményetek.


Miért sírunk, miért gyászolunk, miért érezzük magunkat rosszul, ha meghal valakink? Nem örülnünk kéne inkább? Mert ugye ő meghalt, vagyis már a mennyben vár ránk. És ha mi is meghalunk megyünk utána. Akkor meg semmi értelme a gyásznak, hiszen úgy is találkozunk még vele az örök boldogságban, nem? Nem ünnepelnünk kéne inkább, hogy ő már Istennel van?


2017. jan. 4. 18:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert attól nekem még itt és most hiányzik. :)
2017. jan. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért gyászolunk, mert hiányzik. Tulajdonképpen magunkat siratjuk, és azt, hogy nem láthatjuk ez alatt az idő alatt őt, és ő sem minket.
2017. jan. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%

Részben egyetértek az előttem szólóval.


Ám a gyász azért nem az öröm forrása, mert a halál nem természetes velejárója az életnek. Az embert az örök élet kilátásával teremtette Istenünk, eszébe sem volt hogy meghaljunk.

ezenkívül, a feltámadás nem az égben, hanem az eredeti szándék szerint itt a földön lesz. Isten az eredeti szándékától nem állt el.


S nem elkeserítés kép írom, de sajnos nem mindenki fog feltámadni, s bizony lesznek, akik nem fognak minden szeretteikkel találkozni, mert akik méltatlanok a feltámadásra, halottak maradnak.

2017. jan. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
Bocsánat az első válaszolóval értek részben egyet, közben valaki írt.
2017. jan. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az oké, hogy hiányzik, de megvár minket. Mi pedig örülhetünk, hogy ő már ott fent van, mert jó helyre került nem? Azt pedig már én is hallottam, hogy igazából magunkat siratjuk, hát én nekem erről az a véleményem, hogy ne legyünk már magunknak valóak. Ezzel az erővel irigyek is lehetnénk, hogy ő már ott fent van és mi meg még itt lent sínylődünk nem?
2017. jan. 4. 18:23
 6/9 anonim ***** válasza:
Valóban azért, mert magunkat sajnáljuk, hogy elestünk egy kellemes partnertől. Másrészt örülünk, hogy nem mi haltunk meg, mert még annyi elintézni valónk van.
2017. jan. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem az első mondatom, mikor halál hírt kapok az az, hogy: ő már tudja.

Van bennem pici irigység is, hogy ő már túl van rajta, amitől én még félek, mert félek a fájdalomtól, hogy előtte szenvedni fogok. Bennem ez is dolgozik.

2017. jan. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 KZitus ***** válasza:
70%

Szia


Akérdés, és azmit alatta írtál,+ "Az oké, hogy hiányzik, de megvár minket." - ez mind arra mutat, hogy senkit még nem veszítettél el olyat, akit nagyon szerettél.

A hiánnyal nagyon nehéz megbirkózni....

2017. jan. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

gyászolunk, mert itt s most elvesztettük, hiányzik, sajnáljuk, hogy nem látja pl. az esküvőnket, unokáját, nem nézi többet a napot, nem halljuk a gondolatait, nem tudjuk, milyen tanácsot adott volna.


és az Isten megvigasztal, miután gyászoltunk és sírtunk, letörli a szemünkről a könnyet, és eszünkbe jut, hogy milyen jó, hogy legalább ennyit is együtt e és reménykedünk, hogy még újra találkozunk.


A gyász nagyon mély folyamat, nem lehet egy huszárvágással eljutni a halálhírtől a lelki békéig.

A végig nem élt, elfojtott gyász, később lelki betegségeket okozhat.


Nem csak halottat lehet és kell gyászolni, de pl. egy jóbarát messzire utazását, egy szerelem végét, szakítást, egy jó munkahely elveszítését, lopást, rablást stb... A könnyeket el kell sírni...és aztán vígasztalódni. Így leszünk alkalmasak másokat is vigasztalni.


Hála Istennek, nem kell azon agyalnunk, hogy halottunk igaz volt-e vagy sem, és lesz-e örök élete agy sem, mert ezt EMBER NEM TUDHATJA, hogy mi zajlott az utolsó pillanatban pl. Ez ügyben bízhatunk a Jóistenben, ahogy lesz, úgy lesz jó.

2017. jan. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!