Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Ti hogyan...

Keresztények! Ti hogyan rendezitek magatokban ezt a kérdést?

Figyelt kérdés

Először is: a kérdést nem provokációnak szánom, nem akarok senkit megbántani vagy meggyőzni bármiről.


Láttam a hiradóban ahogy hajnal háromtól sorban álltak a Blahán a szegények, rengeteg kisgyerek is, hogy legalább karácsonykor legyen egy tál meleg ételük. Ez elgondolkoztatott. A keresztények abban hisznek hogy isten jóságos, szeret minket. A Biblia szerint pedig istennek hat napba telt megteremtenie az egész világot. Ha ilyen hatalom áll a kezében akkor miért hagy ennyi embert éhezni? Főleg ártatlan gyerekeket. Ha jóságos, szeret minket akkor miért hagy százmilliókat éhezni? Főleg hogy neki semmiből nem állna segíteni. Vagy mondjuk ázsiában meg afrikában ahol nem annyira hisznek benne illeve más istenben hisznek azok megérdemlik? Vagy hogy van ez?


Ti hogy látjátok magatokban ezt a kérdést?



2016. dec. 26. 00:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
48%

"Segíts magadon, Isten is megsegít" tartja a mondás. Én szoktam segíteni másokon, de nem azért mert keresztény vagyok ( az vagyok, de nem azért segítek ), hanem mert szeretek.

Azokat az embereket viszont nem értem, akik ez alapján vonják kétségbe Isten létezését. A tipikus "kérlek Isten hadd nyerjek a lottón", de nem ad fel még egy szelvényt sem.

2016. dec. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Na de itt nem lottógyőzelemről van szó, hanem olyan emberekről akik abszolút a létminimum alatt vannak és magukon nem tudnak segíteni. Több száz millió ember(na és tehetetlen gyerek) él olyan helyen a harmadik világban ahol se földművelés, se munka, se étel semmi, csak ensz segély. Ők nem igazán tudnak segíteni magukon önerőből.


És nem isten létezését akarom kétségbe vonni, pont ezért kérdeztem a keresztényeket. Olyan embereket akik hisznek benne és jóságosnak tartják, imádkoznak hozzá.

2016. dec. 26. 00:25
 3/18 anonim ***** válasza:

Isten nem a kegyelemben lakik, hanem azokban, akik önkéntesként etetik, itatják és gyógyítják egymást.

Isten a szeretetben lakozik, nem a hitben.

2016. dec. 26. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Helyes válasz ***** válasza:
67%
Azért segít,mert szeret.Az igazi szeretet érdek nélküli.Ez maga Isten.A lottós hasonlat rossz.Isten gyűlöli ugyanis a szerencsejátékot.Ezekben a napokban felerősödik a bűntudat,hogy másokért éljünk.Minden nap így kéne,jól látod.És jómagam próbálom is,és kiki a maga helyén tegye amit tennie kell.Had mondjam azért el Isten védelmében,nem mintha rászorulna,hiszen Ő képes saját magáért helyt állni,nem úgy mint a hamis istenek,kiknek nevében emberek húzzák meg a ravaszt,és kiáltják:istenük hatalmas!?!Szóval tudd,Isten a felelősséget az embereknek adta a földel egyetemben.Ami itt történik,azért mi emberek kell,hogy tegyünk,hogy jobbá legyen.Persze kérhetjük az Ő segítségét,és mitagadás rá is szorulunk,de alapjáraton Isten nem tehető felelőssé azért ami a földön történik,mert az emberiség nagy része nem áll az Ő uralma alatt,mert nem fordult vissza hozzá.Ami pedig afrikát illeti,szó szetint láss csodát:írd be a youtube-ra:Heidi Baker,és ámulj...
2016. dec. 26. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
93%

A magam nevében beszélek most, csak hogy lásd, hol van Isten:

Apám és anyám sokkal jobban szerette az alkoholt,mint engem. Volt lakás, mert kaptak a nagyszülőktől.


Aztán elkezdtek elhidegülni egymástól. Anyám egyszer elment a saját anyjához és elfelejtett visszajönni. Engem is elfelejtett elvinni. Ha nem tudod mekkora ez a trauma, akkor örülj neki. Én tudom.


Aztán apám elég sokszor elfelejtett bemenni dolgozni és nem volt végül munkája. Ő is elment, és ő is elfelejtett engem elvinni, maradtam nagyanyám nyakán. Nem volt tőle túl boldog.


Érdekes módon anyám és apám még így is kapott esélyt rendbe hozni a dolgokat,de egyszer sem éltek vele. Anyám négy lakást ivott el, apám kettőt (az egyik nem a sajátja volt, hanem az élettársáé) és ő az utcára került. Ha élne, akkor most ott lett volna a sorban.

Anyámat a saját testvére fogadta be pár éve, hogy ne az utcán csövezzen.


Mellettük ott volt Isten a tucatnyi lehetőségben és döntéshelyzetben, de nem éltek vele.


Mellettem is ott volt. Végig, mai napi. Én innen indultam, a nagy nulláról. Most csodálatos családom van, saját házam, mert nekem és a páromnak nem büdös a munka, ahogy a szüleimnek és imádom az Urat, mert nekem ő az egyetlen támaszom.


Kérdező: te csak adott pillanatot látsz. Nem tudod ki mennyi pénzt ivott el, akár a gyerekei elől, ki mennyit bagózik el, a gyerekei elől, semmit sem tudsz!!! Nem ismered az érzéseid, nem látod a szívét. És nem tudod, hogy annak a gyereknek mi lesz a sorsa, ahogy nekem.

Engem mindenki leírt, még a nagyanyám is, hogy senki nem lesz belőlem. És nem így lett.

Isten nem csak az adott pillanatban van ott, hanem egy életen át és te, a sajátodon kívül nem ismersz mást.

2016. dec. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
18%

Ehhez tudni kell, miért történnek ezek az események.


Egyébként pedig a történelem a bizonyíték arra, hogy addig míg valaki Istenhez hűséges volt, és az szerint élt, soha nem volt rossz dolga, még a fogság idején sem.


(Zsoltárok 37:25) 25 Ifjú voltam, meg is öregedtem, De nem láttam az igazságost teljesen elhagyatva, Sem utódját kenyeret kéregetni.


Miért hagyja? hogy bizonyítást nyerjen, kinek van igaza?

Neki vagy a lázadó Sátánnak.

Ugyan is állítása szerint az emberek érdekből szolgálnak, vagy élnek úgy, ahogy Isten vezet.

Magyarul mondva, Isten lefizeti az embereket, hogy szeressék, és nem maguktól önzetlenül hálásak.


S ha őszinték akarunk lenni, akkor nagyon sokan élnek így valóban is. Amíg jól megy soruk, bár nem nagyon szaladgálnak, vagy tesznek Isten kedvére, de neki tulajdonítják, a jólétüket.

Ahogy valamelyik embert tragédia éri, (tisztelet a kevés kivételnek),máris Istent vádolja, és hátat fordít Teremtőjének. S még kérdőre is vonja Őt.


Javaslom a Jób könyvének 1, 2. fejezetét olvasásra

2016. dec. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
18%
Talán annyit ehhez még, hogy Isten népe közt bár nem dúskálnak a gazdagságban, és vannak kevésbé jómódúak, nincs olyan ember aki hajléktalan vagy teljesen elhagyatott lenne.
2016. dec. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
Még Afrikában sem.
2016. dec. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Kérdező, az előző válaszoló jehova tanúiról beszél, náluk azt tanítják, hogy csak ők Isten népe. Persze ők nincsenek ott egyik ételosztásnál sem, csak ilyen hideg-rideg véleménnyel vannak a nyomorultakról.

Röviden: ha nem tartozol hozzájuk, akkor magadra vess. Igen istentelen gondolkodás ez. És tudod sok ilyen van a világban, ez most jó példa volt.

2016. dec. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Talán az Úr imáját ismered, amit "Mi Atyánkként" is emlegetnek. A "jöjjön el a Te országod, legyen meg a Te akaratod, miképpen a Mennyben, azonképpen itt a földön is" a legelső, és legfontosabb imacélok, az Atya nevének megszentelése után. Nem tudom, észrevetted-e, hogy ez nem Amerika? Hát különösen nem a Mennyek országa. Sokan annyira gépiesen darálják a fenti imát, hogy nem is értik. Isten országának az eljövetele és Isten akaratának a megvalósulása a Földön, imatéma. De ez nem a majdani eljövetelre, és a majdani megvalósulásra vonatkozik első sorban, az ugyanis a mi imáinktól függetlenül is eljön, illetve megvalósul, sem hitet nem kell ehhez gyakorolnunk, sem erőfeszítéseket nem kell érte tennünk. Jézus visszajön a Földre, megalapítja az Ezeréves Királyságot, és beül a királyi székébe. Aki az akkor élők közül méltó rá, az bemehet, aki nem, nem. Ám a fenti ima a mostra vonatkozik.


Isten oszága láthatatlan módon eljött már. Ám ez nem több jelenleg egy lehetőségnél, ugyanis csak azokhoz jött már el Isten oszága, akik befogadták a szívükbe Jézus Krisztust. Vele együtt Isten országát fogadták be. Hogy az egyes emberek életében - akik befogadták Jézust - milyen mértékben manifesztálódik az Isten országa, az függ az ő további személyes döntéseiktől is, de függ az imáiktól is, úgy összességében, mint az egyéni életükben. Ám a Biblia által világnak nevezett térséghez tartozók semmit sem profitálhatnak Isten országának az eljöveteléből, csak azok által, akikben ténylegesen benne él. A világról azt mondta Jézus, hogy Őt soha többé nem látja. Ezalatt természetesen az Ő visszajövetele előtti időszakot kell érteni. Éppen ezért imatéma Isten országának az eljövetele általánosságban, de konkrétan is, XY életébe jöjjön el Isten országa! Éppen azért kell Isten országának az evangéliumát hirdetni, hogy mód nyíljon arra, hogy a világ részét képező emberek életébe is eljöhessen Isten országa, és azért kell imádkozni is ezért, hogy az evangéliumot hallgató emberek valóban szembesülhessenek Jézus Krisztus személyével, ugyanis akkor választhatnak két lehetőség közül, azaz Jézus és a világ között. Ha azonban a szembesülés nem következik be, akkor nem beszélhetünk választásról, mert az egy elérhetőből választják az egyet, azaz a világot.


A konkrét kérdésre az a válaszom, hogy a világ fellázadt Isten ellen, és az Isten ellenségének a pártjára állt. Éppen ezért nem Isten, hanem az Isten ellensége jelenleg a világ ura, ettől olyan a világ, amilyen. Jézus Krisztus a Föld uralmát szerezte meg, de nem a világ uralmát. A világ nem egy hely csupán, hanem egy jogi kategória is: azok, akik a Sátán fennhatósága alatt, a Földön élnek. Fölöttük Isten nem Úr, mert már más uralkodik felettük. Ahhoz, hogy Isten legyen az Uruk, nekik maguknak kell lecserélni a jelenlegi urukat Istenre. Ez jelenleg kizárólag úgy lehetséges, hogy amennyiben az evangélium üzenetét hallgató ember ténylegesen találkozik a Feltámadott Jézus Krisztussal, elhiszi az evangélium alapvető tényeit, miszerint Jézus Krisztus meghalt az ő - vagyis az üzenetet hallgató személy - bűneiért, aztán eltemették, majd harmadnapon feltámasztotta Őt az Atya az ő - vagyis az üzenetet hallgató személy - megigazulásáért, ezután ő elfogadja Jézust Megváltójának és Urának, behívja az életébe. Innentől fogva Isten országa eljött ennek az embernek az életébe. Az Élő Egyház ilyen emberekből áll.


Egyébként Isten szeretete minden emberre kiterjed, azokra is, akik nem Hozzá tartoznak, de még azokra is, akik ellenségesek Vele szemben. Ám Isten csak egy jogi procedúra által tud ezeken az embereken tartósan segíteni. Enélkül az Ő bármiféle beavatkozása jogtalan, azaz törvénytelen lenne. Szükség van némi jogi érzékre ennek megértéséhez, de Isten több egy határtalan őserőnél. A mindenhatóság nem azonos azzal, hogy Isten egy törvényen kívüli, vagy törvény feletti önkényúr. Nem az. A törvények őt is kötik, és ezek a törvények jóval régebbiek az emberiségnél. Az emberiség felemelésének jogi akadálya van. Isten részéről minden akadály el lett mozdítva, ami elmozdítható volt. Most már csak az emberiségen múlik. A Sátán nem akadályozhatja meg az emberiség helyreállását, ha az emberiség az Isten álltal felkínált jogi kiskaput választja, azaz Jézus Krisztusban elfogadja a helyreállítást. Ha azonban ezt elutasítja, a Sátán meg tudja akadályozni a helyreállást, és meg is teszi. Az emberiség nagy része nem akarta Isten uralmát a történelem során, és most sem akarja. Ennek a következményeit láthatod, ha szétnézel a világban. De hogyan dolgozza fel az emberiség azt, hogy nem fogadja el Isten szerető gondoskodását Jézus Krisztusban? Jézus nélkül kellene ugyan, de erre nincs lehetőség.

2016. dec. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!